Destek Eğitim Odası Kim Tarafından Açılır?

Destek eğitim odası, il/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun önerisi doğrultusunda il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından açılır.

Destek eğitim Odası kime açılır?

İl/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulu tarafından kaynaştırma/bütünleştirme yo- luyla eğitim uygulaması kapsamında okul/kuruma yerleştirilen özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için her tür ve kademedeki okul/kurumlar bünyesinde il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince destek eğitim odası açılır.

Destek eğitim odasında öncelik hangi öğretmenin?

Destek eğitim odasında öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına göre görme, işitme, zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri öncelikli olmak üzere, gezerek özel eğitim görevi yapan öğretmen, sınıf öğretmeni ve alan öğretmenleri görevlendirilir. Görevlendirmelerde okul öğretmenlerinin görev almasına öncelik verilir.

Müdür yetkili öğretmen destek eğitim odası açabilir mi?

3- Müdür yetkili öğretmenler

Daha önceki yönetmeliğe ve görüş yazılarına göre okul yöneticileri destek eğitim odasına görev alabiliyorlar iken şu an yürürlükte bulunan yönetmeliğe göre okul yöneticileri destek eğitim odasında görev alamamaktadırlar.

Destek eğitim odasında öğretmen kaç saat ders verilir?

Sınıf öğretmenleri maaş ve ek ders karşılığı görevlerini tamamladıktan sonra haftada 8 saate kadar destek eğitim odalarında görev alabilirler. Sınıf öğretmenlerine haftalık 30 saat olan ders görevlerinin yanında haftada 8 saat daha Destek Eğitim Odasında ders verilebilir.

You might be interested:  Lise Öğretmen Maaşı Ne Kadar?

Destek Eğitimi Odası Nasıl Açılır?

Okullarda Destek Eğitim Odası Nasıl Açılır? Destek eğitim odası, il/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun önerisi doğrultusunda il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından açılır. yetenek alanları göz önünde bulundurularak ayrı destek eğitim odaları açılabilir.

Destek Odası ücreti ne kadar?

2021 Yılı Ocak Ayı Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Saat Ücreti (%15 Vergi Dilimli Hesaplama)

KADROLU ÖĞRTEMEN EK DERS ÜCRET TİPİ NET EK DERS SAAT ÜCRETİ
Özel Eğitim (% 25 Fazla Ek Ders Ücreti) 24,44 TL
Destek Eğitim Odası (% 25 Fazla Ek Ders) 24,44 TL
Gece / Hafta Sonu Ek Ders 20,95 TL
Takviye Kursu Gündüz 39,11 TL

Branş öğretmeni kaç saat destek eğitim alabilir?

12 saat okutan bir branş öğretmeni 18 saat destek eğitim odasında görev alabilir. 30 saat okutan bir branş öğretmeni destek eğitim odasında görev alamaz. Özel eğitim öğretmeni 30 saate ek 8 saat destek eğitim odasında görev alabilir.

Destek eğitim odasında okul öncesi öğretmeni görev alabilir mi?

ğ) Okul müdürü ve müdür yardımcıları destek eğitim odalarında görevlendirilmez.’ Daha önceki yönetmeliğe ve görüş yazılarına göre okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasına görev alamıyor iken şu an yürürlükte bulunan yönetmeliğe göre okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında görev almaktadırlar.

Destek eğitim odasında neler yapılır?

Destek eğitim odasında; program farklılaştırma ve bireyselleştirmeye yönelik zenginleştirme ve genişletme uygulamaları yapılır. Öğretimin farklılaştırılmasına yönelik ölçme ve değerlendirme araçları kullanılarak bireyselleştirilmiş eğitim programı doğrultusunda değerlendirme yapılır.

Idareci Destek Odası açabilir mi?

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği 25.madde ğ bendi; ğ) Okul müdürü ve müdür yardımcıları destek eğitim odalarında görevlendirilmez. İdareciler destek eğitim odasında görev alamazlar.

You might be interested:  Celal Şengör Nerede Öğretmen?

Müdür yetkili öğretmen idareci midir?

Uygulamada okullardaki en kıdemli öğretmen müdür yetkili öğretmen olarak görevlendirilir. Ancak idareler uygulamanın aksine görevlendirme de yapabilir. Müdür yetkili öğretmenler, müdüre ait yönetim hizmetlerini yürütmekle birlikte mevzuata göre yönetici sayılmamaktadır.

Destek eğitim odasında ders vermek zorunlu mu?

Maddesinin 1. fıkraları gereğince, okul ve kurumlarda tanılama sonucunda, Tam Zamanlı Kaynaştırma kararıyla özel eğitime ihtiyacı olduğu belirlenen veya üstün yetenekli tanısı konulan (RAM raporu olanlar)öğrenciler için, Destek Eğitim Odası açılması zorunludur.

30 saat derse olan öğretmen destek eğitim verebilir mi?

Sınıf öğretmenleri maaş ve ek ders karşılığı görevlerini tamamladıktan sonra haftada 8 saate kadar destek eğitim odalarında görev alabilirler. Sınıf öğretmenlerine haftalık 30 saat olan ders görevlerinin yanında haftada 8 saat daha Destek Eğitim Odasında ders verilebilir.

Evde eğitim 40 saate dahil mi?

Söz konusu yazıda bu hususlar açıklandıktan sonra 40 saat sınırına bir anlam verilememiştir denilerek durum açıklığa kavuşturulmuştur. Buna iyep,evde eğitim vs dahil değildir. YAni 40 saat aşılabilir ve ücreti ödenir. 30 saat dersi olan branş öğretmeni BEP yapamaz. 21 saati var ise 9 saate kadar BEP yapar.

Yüzde 25 artırımlı ek ders ne kadar?

EK DERS ÜCRET TİPİ EK DERS SAATİ NET %15
%25 Artırımlı + Gece 1 28.39
%25 Artırımlı + Gece + Master 1 29.82
%25 Artırımlı + Gece + Doktora 1 32.66
Gece/Hafta Sonu Ek Ders 1 22.72

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector