Destek Eğitim Odası Planını Kim Hazırlar?

Destek Eğitim Odasında Yürütülecek Eğitim Hizmetlerinin Planlaması Kim Tarafından Yapılır? Destek eğitim odasında eğitim alacak öğrenciler ile eğitim hizmeti sunacak öğretmenlerin hangi gün ve saatlerde destek eğitim odasında olacaklarına ilişkin planlama okul yönetimince yapılır.

Destek eğitim Odası hazırlık planlamaya dahil mi?

Destek Eğitim Odasındaki dersler Hazırlık ve Planlamaya dahildir. Tüm dersler dahil olmak üzere haftalık 3 saati geçemez.

Destek eğitim odasında öncelik hangi öğretmenin?

Destek eğitim odasında öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına göre görme, işitme, zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri öncelikli olmak üzere, gezerek özel eğitim görevi yapan öğretmen, sınıf öğretmeni ve alan öğretmenleri görevlendirilir. Görevlendirmelerde okul öğretmenlerinin görev almasına öncelik verilir.

Destek eğitim Odası 40 saate dahil mi?

Öğrencinin Destek Eğitim Odasında alacağı haftalık ders saati, öğrencinin haftalık toplam ders saatinin %40’ını aşmayacak şekilde planlanır. İlkokul öğrencileri için bu süre haftada 12 saate denk gelmektedir. Öğrencinin ihtiyacı doğrultusunda ve azami ölçüde bu eğitimden yararlanması sağlanır.

Destek eğitim Haftada kaç saat?

Öğrencinin destek eğitim odasında alacağı haftalık ders saati, haftalık toplam ders saatinin %40’ını aşmayacak şekilde planlanır. Örneğin; haftalık 30 ders saati öğrenim gören bir öğrenci için söz konusu plan- lama en fazla 12 ders saati (30×40/100 = 12) olacak şekilde uygulanır.

You might be interested:  Sık sorulan: Özel Eğitim Öğretmenliği Hangi Bölümden Alıyor?

DYK hazirlik planlamaya dahil edilir mi?

– DYK kapsamında girilen dersler rutin müfredat kapsamında girilen ders görevleri de dâhil olmak üzere her 10 saat için 1 saat hazırlık planlama karşılığı ek ders hesabında dikkate alınır. – Haftalık 30 saat derse giren öğretmenlere 3 saat hazırlık ve planlama ücreti ödenir.

Destek eğitim Odası 30 saate dahil mi?

Arkadaşlar sınıf öğretmeni iseniz 30 saatin üzerine 8 saat daha destek eğitim odasında görev alabilirsiniz. Branş öğretmenleri ise normal dersleri + destek eğitim odası toplam 30 saat alabilir.

Destek eğitim odasında kimler görev alabilir?

Destek Eğitim Odasında Kimler Eğitim Görebilir? Destek eğitim odasında, okul ve kurumlarda, kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulaması kapsamında yetersizliği olmayan akranlarıyla birlikte aynı sınıfta eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ile özel yetenekli öğrenciler eğitim görebilir.

Branş öğretmeni kaç saat destek eğitim alabilir?

12 saat okutan bir branş öğretmeni 18 saat destek eğitim odasında görev alabilir. 30 saat okutan bir branş öğretmeni destek eğitim odasında görev alamaz. Özel eğitim öğretmeni 30 saate ek 8 saat destek eğitim odasında görev alabilir.

Ders dışı egzersiz çalışmaları 40 saate dahil mi?

Söz konusu yazıda bu hususlar açıklandıktan sonra 40 saat sınırına bir anlam verilememiştir denilerek durum açıklığa kavuşturulmuştur. Buna iyep,evde eğitim vs dahil değildir. YAni 40 saat aşılabilir ve ücreti ödenir.

30 saat derse olan öğretmen destek eğitim verebilir mi?

Sınıf öğretmenleri maaş ve ek ders karşılığı görevlerini tamamladıktan sonra haftada 8 saate kadar destek eğitim odalarında görev alabilirler. Sınıf öğretmenlerine haftalık 30 saat olan ders görevlerinin yanında haftada 8 saat daha Destek Eğitim Odasında ders verilebilir.

Destek eğitim en az kaç saat verilebilir?

Öğrenci haftalık toplam ders saatinin en fazla %40’ını destek eğitim odasında alabilir. Sınıf Öğretmeni, sınıf öğretmenliğinin dışında en fazla 8 saat bireysel yada grup halinde destek eğitim verebilir. Destek eğitimin birebir verilmesi esastır.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Osmanlı Devleti'ndeki Eğitim Kurumlarına Ne Denir?

1 saat ders ücreti ne kadar?

Sözleşmeli ek ders ücretleri 23,41 lira, Takviye ek ders ücreti 54,57 lira ve özel eğitim ek ders ücreti de 34,09 lira olacak. Bu zamlı ücretler de Şubat ayından itibaren yatırılmaya başlanacak. İşte 2022 yılı (kadrolu öğretmen-sözleşmeli öğretmen) ek ders güncel ücretleri; (Gündüz) ek ders ücreti 27.29 TL.

Destek eğitim odasında kaç öğrenci olur?

Ancak, BEP geliştirme biriminin kararı doğrultusunda gerektiğinde eğitim performansı aynı seviyede olan öğrencilerle bire bir eğitimin yanında en fazla 3 öğrencinin bir arada eğitim alacağı grup eğitimi de yapılabilir.

Destek eğitim ücreti ne kadar?

2021 Yılı Ocak Ayı Kadrolu Öğretmen Net Ek Ders Saat Ücreti (%15 Vergi Dilimli Hesaplama)

KADROLU ÖĞRTEMEN EK DERS ÜCRET TİPİ NET EK DERS SAAT ÜCRETİ
Destek Eğitim Odası (% 25 Fazla Ek Ders) 24,44 TL
Gece / Hafta Sonu Ek Ders 20,95 TL
Takviye Kursu Gündüz 39,11 TL
Takviye Kursu Gündüz Y. Lisans 40,08 TL

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector