Eğitim Danışmanlığı Şirketi Nasıl Kurulur?

Danışmanlık şirket kurmak için tecrübeli ve uzman bir ekipten destek almak gerekir.

Danışmanlık şirketi kurmak için gerekli belgeler şunlardır:

 1. Vergi levhası
 2. İşyeri açma ruhsatı
 3. Kimlik fotokopisi.
 4. Üç adet vesikalık fotoğrafı
 5. İş yeri kira sözleşmesi veya stopajdan muaf olmak için sanal ofis üyelik sözleşmesi.

Danışmanlık şirketleri nasıl çalışır?

Danışmanlık şirketi gerçekleştirecek olan iş ve işlemlerin tüm prosedürlere uygun olduğundan emin olunmasını sağlar. Herhangi bir alanda uzmanlık sahibi olan kişiler, deneyimleri ve bilgi birikimleri doğrultusunda başvuran kişiye her noktada yardımcı olur.

Bakıcı danışmanlık şirketi nasıl kurulur?

Anonim bakıcı danışmanlık şirketi kurmak isteyen bireyler öncelik olarak esas sözleşme hazırlamaları gerekmektedir. Sözleşme hazırlandıktan sonra ise noter onay işlemlerinin gerçekleştirilmesi gereklidir. Noter onayı alındıktan sonra vergi numarası alınır.

Eğitim ve danışmanlık firmaları ne iş yapar?

Eğitim danışmanı; özel eğitim kurumlarında veli ve öğrenciler ile iletişime geçerek, onlara kurumu tanıtıp sağlanacak eğitim hakkında bilgi verir. Bulunduğu kuruma öğrenci kazandırmak için çalışır. Öğrenciler ile profesyonel ilişki kurarak, çözüm önerileri üretir.

Danışmanlık şirketi ne ise yarar?

Bir işe alım ajansı ya da danışmanlık şirketi, iş fırsatlarını size bildirerek yardımcı olur. Rakip işyerlerinden kendi işe alım süreçlerini ve faaliyetlerini gizleyebilirler. İşe alma süreciyle ilgili, bir personeli bulunmadığında danışmanlık şirketlerinden yardım alırlar.

You might be interested:  Üniversite Sınavı Ne Zaman 2021 Saat?

Danışman maaşları ne kadar?

Kariyerinde Maaşlar

EN DÜŞÜK ORTALAMA
Kıdemli Danışman 7.170 14.810
Danışman 4.250 6.500
Validasyon Uzman Yardımcısı 4.760 6.000

Danışmanlık hizmeti ne demek?

Özel bir alanda uzmanlaşmış kişi veya kişilerin sahip oldukları bilgi ve becerileri belirli bir zaman zarfında hizmet verdikleri kuruluşa tanımlanmış iş tarifine uygun bir şekilde aktarması işine danışmanlık denir.

Şahıs şirketi nasıl kurulur?

Şahıs Şirketi NasılKurulur?

 1. İmza sirküleri, imza tescil beyannamesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh bilgileri alınır.
 2. Şirket tescili yapılır.
 3. Vergi hesap numarasının alınması için başvuru yapılır.
 4. Defterler alınıp tasdik ettirilir.
 5. Yoklama tutanağı düzenlenir.
 6. Vergi hesap numarası alınır.

Finansal danışmanlık şirketleri ne iş yapar?

Finansal danışman; kişilere ve kurumlara, finans alanında yardım ve destek sağlayan kişilerdir. Bireylerin veya şirketlerin taşınır veya taşınmaz varlıklarını piyasalarda değerlendirme işini yürüten finansal danışmanlar, aynı zamanda bireysel emeklilik ve hayat sigortası gibi konularda da hizmet verirler.

Eğitim danışmanı nerede çalışır?

Eğitim danışmanları, özel eğitim kurumlarında çalışabilirler, Sınav ve kurs merkezlerinde çalışabilirler. Online eğitim programları düzenleyebilir destek sağlayabilirler.

Eğitim danışmanı ne kadar maaş alır?

Eğitim danışmanları için ortalama başlangıç maaşı 3.250 TL ile 3.750 TL arasında değişir. Nitelikli deneyimli eğitim danışmanları 3.750 TL ile 6.650 TL arasında kazanabilirler. Bir uzmanlığa sahip eğitim profesyonelleri ise 7.650 TL ile 12.000 TL ya da daha yüksek maaşlar kazanma şansına sahiptir.

Eğitim danışmanı ne kadar maaş alıyor?

2021 Eğitim Danışmanı Maaşları Eğitim Danışmanı maaşı ortalama aylık 3.500 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 4.900 TL’dir.

Üniversite danışman hoca ne işe yarar?

Danışman, öğrenciye üniversite hayatına uyum, akademik konularda rehberlik ve kariyer planlaması gibi çeşitli konularda yardımcı olur. Akademik danışmanınız ÖBİKAS kayıt sisteminde belirtilmiştir. Danışman öğrencinin ders kayıtlarını takip ederek onay verir. Akademik ders kayıtları danışman onayından sonra kesinleşir.

You might be interested:  Fedai Öğretmen Nasıl Öldü?

Danışman olmak için hangi bölüm okunmalı?

Danışman olmak için bir bölüm kısıtlamamız yok. Mühendislik, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerden mezun olan arkadaşlarımız var. Bize göre bu meslekte çalışmak için meraklı olmak daha önemli.

Danışman olmak için ne yapmak gerekir?

Genel olarak psikoloji, sosyoloji, felsefe ve felsefe grubu öğretmenliği bölümünden mezun olmak gerekmektedir. Alanında serfikalara sahip, lisansüstü mezun olan herkes yeterli bilgi birikimine sahip ise psikolojik danışman olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector