Eğitim Fakültesi Mezunları Hangi Memurluklara Başvurabilir 2017?

İşte eğitim fakültesi mezunlarının öğretmenlik dışında başvurabileceği memurluklar…

 • Gümrük muayene memuru.
 • Gümrük muhafaza memuru(boy vb öze lşartları var)
 • Postane memurluğu.
 • Üniversitelerde memurluklar.
 • Her hangi bir özellik istemeyen tapu kadarstro memurlukları
 • Vergi daireleri.
 • Belediyeler.
 • Eğitim fakültesi mezunları düz memur olabilir mi?

  Düz memurluk atamaları çift yıllarda yapılan KPSS sınavından alınan puanlar ile gerçekleştirilmektedir. Lise ve ön lisans mezunları olduğu kadar lisans mezunu kişiler de bu memurluk kadrolarına başvuruda bulunabilirler.

  Eğitim Fakültesi mezunu ne iş yapar?

  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel eğitim kurumlarındaki ortaokullarda matematik öğretmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca üniversitelerin ilgili bölümlerinde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak öğretim üyesi olarak akademik kariyer yapabilmektedirler.

  Öğretmenler devlet memuru olabilir mi?

  Bu durumda başka bir kurumda farklı bir kadroya atanmak mümkündür. Veya Öğretmenlik (eğitim öğretim hizmetleri sınıfı) memurluğa göre daha üst kıdem ve kademede yer aldığından öğretmenlikten alt kadrolardaki memurluğa geçiş, geri hizmet olarak nitelendirilmektedir.

  Düz memur nasıl olunur?

  Düz memur olabilmek için çift yıllarda yapılan KPSS sınavlarına girmek gerekmektedir. Alınan puan ile lise, ön lisans veya lisans mezunu kişiler ÖSYM atamalarını bekleyerek ilgili puanları ile bu kadrolara başvuru yapabilirler.

  You might be interested:  E Okul Sy Ne Demek?

  Eğitim fakültesi mezunları hangi KPSS’ye girer?

  KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

  Eğitim Fakültesinde hangi meslekler var?

  Fakültemizde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği alanlarında lisans programları yürütülmektedir.

  Eğitim fakültesi hangi bölümler var?

  EĞİTİM FAKÜLTESİ

 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğrt.Prog.
 • Eğitim Bilimleri Bölümü
 • Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü
 • Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
 • Özel Eğitim Bölümü
 • Temel Eğitim Bölümü
 • Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü
 • Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
 • Üniversite bitince öğretmen olunur mu?

  – En az lisans mezunu olmak gerekmektedir. – Eğitim Fakültelerinden mezun olunması gerekir. – Öğretmenlik stajını yapmış olmak da öğretmen olmanın şartları arasında yer alır. – Eğitim fakültesinden mezun değilseniz pedagojik formasyon almanız gerekecektir.

  MEB memur öğretmen olabilir mi?

  Kamu kurumlarında memur olarak çalışan kişiler, bu görevden istifa etme haklarını kullanarak sonrasında öğretmenliğe geçiş yapabilirler.

  Düz memur ne kadar maaş alır?

  Aynı dönemde SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 25,47 artış sağlanacak. Bu çerçevede aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 4881 liradan 6429 liraya, en düşük memur emekli aylığı 3276 liradan 4289 liraya yükseldi.

  Memurluktan öğretmenliğe geçiş var mı?

  Halen aday veya asil olan memurlar kurumlarından izin alarak öğretmenliğe geçebilirler. Aday veya asil memurlar öğretmenlik atamalarına, bulunduğu kurumdan hizmet belgesi ve KPSS(KPSSP10 ve KPSSP121) sonuç belgeleri ile başvurabilirler ve atanabilirler.

  You might be interested:  Okuyucular soruyor: Burdur 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Nasıl Bir Yer?

  Düz memurluk hangi meslekler var?

  Müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı kadroları dışındaki her kadro KPSS-B kadrosudur. Bu çerçevede, düz memurluk, kurum avukatlığı, mühendis, tekniker, teknisyen, memur, psikolog, mimar, veteriner vb. tüm kadrolar KPSS-B kadrolardır.

  Düz memur olmak için KPSS kaç puan almak gerekir?

  KPSS sınav sonucunu öğrenen aday, memur olmak için en az kaç puan almak gerektiğini öğrenmek istiyor. Tercihlerde yine alınan puan sıralamasına göre yüksekten düşüğe göre sıralanarak yerleştirmeler yapılmaktadır. Kamu personeli seçme sınavın’da en düşük 60 puan almak gerekir, yani belirlenen taban puan 60 dır.

  Düz memurluk için hangi oturum?

  Bu puanlar 2 yıl geçerlidir. Örneğin, 2016 KPSS B (Lisans) puanı 2018 KPSS sonuçları açıklanana kadar geçerlidir. 2018 KPSS-Lisans sonuçlarıyla geçerliliğini yitirmiştir. B grubu mesleklerinden birine atanmak isteyen tüm adaylar KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavına girmek zorundadırlar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector