Eğitim Fakültesi Mezunu Ne Iş Yapabilir?

Eğitim fakültesi mezunları, başta Milli Eğitime bağlı okullar olmak üzere çokca eğitim alanında çalışabilirler. Bunlar arasında dershaneler, özel okullar, toplum eğitim merkezleri ve meslek edindirme kursları gibi kurumlar vardır.
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet ve özel eğitim kurumlarındaki ortaokullarda matematik öğretmeni olarak çalışabilirler. Ayrıca üniversitelerin ilgili bölümlerinde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak öğretim üyesi olarak akademik kariyer yapabilmektedirler.

Eğitim Fakültesinde hangi meslekler var?

Fakültemizde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Özel Eğitim Öğretmenliği alanlarında lisans programları yürütülmektedir.

Eğitim fakültesi mezunları hangi memurluklara başvurabilir 2020?

İşte eğitim fakültesi mezunlarının öğretmenlik dışında başvurabileceği memurluklar…

 • Gümrük muayene memuru.
 • Gümrük muhafaza memuru(boy vb öze lşartları var)
 • Postane memurluğu.
 • Üniversitelerde memurluklar.
 • Her hangi bir özellik istemeyen tapu kadarstro memurlukları
 • Vergi daireleri.
 • Belediyeler.
 • Eğitim Fakültesi mezunu nedir?

  pedagojik formasyon alan eğitim fakültesi mezunu öğretmendir. bölüm mezunu olanlar öğretmen değil bilim insanı olmak için okumuştur ama ülkemizde bilim insanındaki bolluktan dolayı öğretmenlik mesleğine geçmiştir(!) eğitim fakültesi mezunu öğretmenler, bölüm mezunu eski öğretmenlerden çok daha donanımlıdır.

  You might be interested:  Okuyucular soruyor: Bakırköy Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Nasıl Gidilir?

  Hangi fakülte mezunları öğretmen olabilir?

  Daha çok Fen ve Edebiyat fakültesi bölümlerinde eğitimine devam eden ya da mezun olan kişiler tarafından tercih edilen formasyon eğitim fakültesi mezunu olmayan kişilere öğretmenlik yapmanın yolunu açıyor.

  Eğitim Bilimleri hangi bölümleri kapsar?

  Eğitim Bilimleri Bölümünde, Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı ve Eğitimde Ölçme Değerlendirme Anabilim Dalı olmak üzere dört anabilim dalı vardır.

  Hangi bölüm mezunları öğretmen olabilir?

  İlköğretim alan öğretmenliklerine; yükseköğretim kurumlarının ilköğretim alan öğretmenliği programlarından mezun olanlar atanabilmektedir.

  Eğitim fakültesi mezunları düz memur olabilir mi?

  Düz memurluk atamaları çift yıllarda yapılan KPSS sınavından alınan puanlar ile gerçekleştirilmektedir. Lise ve ön lisans mezunları olduğu kadar lisans mezunu kişiler de bu memurluk kadrolarına başvuruda bulunabilirler.

  Eğitim fakültesi mezunları hangi sınavlara girebilir?

  KPSS-Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

  Düz memur nasıl olunur?

  Düz memur olabilmek için çift yıllarda yapılan KPSS sınavlarına girmek gerekmektedir. Alınan puan ile lise, ön lisans veya lisans mezunu kişiler ÖSYM atamalarını bekleyerek ilgili puanları ile bu kadrolara başvuru yapabilirler.

  Eğitim fakültesi mezunları pedagojik formasyon alabilir mi?

  Pedagojik formasyon programları, sadece eğitim/eğitim bilimleri fakültesi ve eğitim bilimleri bölümü olan üniversitelerde açılabilmektedir. Ayrıca eğitim/eğitim bilimleri fakültesi ve bölümü olup da yeterli öğretim üyesi olmayan üniversitelerde ve alanlarda da program açılmamaktadır.

  Eğitim fakültesi mezunlarının formasyon almasına gerek var mı?

  Hiçbir zorunluluğu olmayan bu eğitim, Eğitim Fakültesi dışındaki fakültelerde okuyan bölüm öğrencilerinin öğretmenlik yapabilmesi için gereklidir. Formasyon alabilmek için MEB tarafından belirlenmiş bölümlerden birinden mezun olmuş olmanız gerekir.

  You might be interested:  Aöf Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

  Temel eğitim Bölümü Nedir?

  Temel Eğitim Bölümünün işlevi, okul öncesi eğitim kurumları ve ilkokullara lisans düzeyinde; toplumsal ve evrensel değerleri benimsemiş, yapıcı, yaratıcı, yeniliklere açık, üretken, problem çözebilen, esnek düşünen ve çağın gereklerine cevap verecek nitelikte birikimli ve donanımlı öğretmenler yetiştirmektir.

  Fakulte mezunu öğretmen olabilir mi?

  4 yıllık Üniversite mezunu (lisans), 2 yıllık Üniversite mezunu (ön lisans) ve emekli olmuş olan öğretmenler bu görevi yapabilmektedir. Lise düzeyinde veya daha aşağısında eğitim alan kişiler ücretli öğretmen olmak için başvuru yapamaz.

  Hangi hastalıklar öğretmen olmaya engel?

  ‘Sübyancılık’ olarak bilinen pedofili hastaları, kişilik bozukluğu olanlar, alkol ve uyuşturucu madde bağımlıları kesinlikle öğretmenlik yapamayacak. Tedavi gördüğü halde mimikle iletişim kurmayı engelleyen parkinson, yüz felci ve benzeri hastalıkları bulunanların da öğretmenliğe ataması yapılmayacak.

  Hangi mühendisler öğretmen olabilir?

 • Elektronik Öğretmenliği.
 • Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği.
 • Elektronik Mühendisliği (*)
 • Elektrik – Elektronik Mühendisliği (*)
 • Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (*)
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector