FAQ: Hacettepe Eğitim Fakültesi Nerede?

Hacettepe Eğitim Fakültesi hangi ilçede?

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi 39.864216 enlem ve 32.735844 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Üniversiteler Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Kampüsü nerede?

Üniversitemizin Fakülte, Enstitü ve Yüksekokulları Sıhhiye, Beytepe, Beşevler, Keçiören, Polatlı ve Bala olmak üzere 6 yerleşkede bulunmaktadır. Ana yerleşkelerden Ankara şehir merkezinde olan Sıhhiye Yerleşkesi 210.238 m2 lik, Beytepe Yerleşkesi ise 5.877.628 m2 lik alan üzerinde kurulmuştur.

Hacettepe formasyon veriyor mu?

Pedagojik formasyon eğitimi sertifika programı eğitimi, lisans öğrenimine devam eden öğrencilere en erken 7. yarıyıldan itibaren ve lisans mezunu öğrencilere iki dönem halinde Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Birimininin belirlediği akademik takvime uygun olarak verilir.

Hacettepe eğitim Fakültesine Nasıl Gidilir?

Yenimahalle şehrinde Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi konumuna en yakın duraklar ile Otobüs hatları

 1. 10567 – Eğitim Fakültesi. 2 dk yürüme. 564. Beytepe Metro-Beysukent Angora Evleri.
 2. 10565 – Hukuk Fakültesi. 5 dk yürüme. 550.
 3. 10646 – Hacettepe Üniversitesi. 18 dk yürüme. 175.
 4. 10049 – İdari Birimler. 23 dk yürüme. 176.
You might be interested:  FAQ: Işkur Işbaşı Eğitim Programı Maaşı Ne Kadar?

Hacettepe Üniversitesi’ne yakın semtler?

Hacettepe Üniversitesi. Sıhhiye yerleşkesi, Ankara’nın ilk yerleşim bölgesi olan Ulus semti ile Hamamönü semtleri arasındaki bölgede yer almaktadır. Bu yerleşke Sıhhiye, Kurtuluş, Kızılay, Opera ve Samanpazarı’ndan 10-15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi özel mi devlet mi?

Hacettepe Üniversitesi JCI standartlarında sağlık hizmeti veren Türkiye’deki ilk kamu kuruluşudur. Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde sağlık hizmeti verilirken tam bir takım çalışması uygulanmaktadır.

Hacettepe Üniversitesi Sınıf öğretmenliği hazırlık var mı?

Hacettepe Üniversitesi / Eğitim Fakültesi / Sınıf Öğretmenliği için özel koşullar aşağıda belirtilmiştir. Bk. 4 İsteyen öğrencilere kontenjan dâhilinde (bazı üniversiteler için kontenjana bağlı olmaksızın) bir yıl süreli yabancı dil hazırlık programı uygulanır.

Hacettepe Sınıf öğretmenliği kaç yıl?

Sınıf öğretmenliği lisans programı 4 yıllık bir programdır.

2021 de formasyon verilecek mi?

2021 -2022 eğitim öğretim yılından itibaren pedagojik formasyon eğitimi verilmeye başlanacak. Açıklamada, 2021 -2022 eğitim öğretim yılından itibaren “Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı”nın ilgili usul ve esaslar çerçevesinde yeniden başlatılacağı bilgisi verildi.

Eğitim fakültesi hangi bölümler var?

Eğitim Fakültesi – Bölümler

 • Eğitim Bilimleri Bölümü
 • Matematik ve Fen Bilimleri Eğitim Bölümü
 • Özel Eğitim Bölümü
 • Temel Eğitim Bölümü
 • Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü
 • Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
 • Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü

Hacettepe yatay geçiş ne zaman?

Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş (Ek-Madde 1): Üniversitemizde merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçiş güz yarıyılları için Ağustos Ayı’nda yapılmaktadır. Ara dönemde bahar yarıyılı için başvuru alınmamaktadır.

Hacettepe Üniversitesine hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Hacettepe Üniversitesi yakınından geçiyor: 175, 550, 564.

Hacettepe kampüsüne nasıl gidilir?

(M2) ANKARA METROSU-2 (KIZILAY- ÇAYYOLU) ile Beytepe Yerleşkesine ulaşım sağlanabilir. Metrodan Beytepe durağında indikten sonra, Beytepe Köprüsü üzerinde bulunan Beytepe otobüs durağından yerleşkemizden hareket eden “BEYTEPE METRO İSTASYONU – BEYTEPE KAMPÜSÜ ” otobüsleri ile yerleşkemize ulaşmak mümkündür.

You might be interested:  Sık sorulan: Uzaktan Eğitim Nasıl Izlenir?

Ankara Aştiden Beytepe kampüsüne nasıl gidilir?

AŞTİ’den Beytepe Kampüsü’ne gitmek için tercih edilebilecek ilk yolda; öncelikle yaklaşık 7 dakika AŞTİ durağına yürünür. Buradan 339-7 ya da 528-3 numaralı otobüslerden birine binilir ve Armada durağında inilir. İndikten sonra yaklaşık 2 dakika yürüyerek Söğütözü durağına gelinir ve M1-2-3 metrosuna aktarma yapılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector