FAQ: Malatya Eğitim Bursu Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Malatya Eğitim Vakfı burs ne zaman yatar?

Bir öğretim yılı için 8 ay burs ücreti ödenmektedir. Burs kazananlara Ekim ayı itibariyle geçerli olacak şekilde en geç aralık ayında ilk ödeme yapılır, sonraki aylarda ise aylık olarak ödenmeye devam edilir. Burslar, Ekim-Mayıs ayları arası (8 ay) ödenmektedir.

Malatya Eğitim Vakfı bursu kaç TL?

Ödeme Şekli: Yıllık burs miktarı; 2017 – 2018 öğretim dönemi için; lisans öğrencileri için 200- TL /ay’dır.

Malatya Egitim Bursu nedir?

”Malatyalı ihtiyaç sahibi her üniversite öğrencisine burs sağlamak amacıyla hayata geçirilen Malatya Eğitim Bursu Projesi geleceğimize yön verecek çocuklarımızın onurlu yaşam şartlarında eğitimlerini yapabilmelerini kolaylaştıracak bir uygulamadır.

Malatya Eğitim Bursu geri ödemeli mi?

Malatya Eğitim Vakfı, ülke genelinde Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödemesiz burs verecektir.

Ercev bursu ne kadar?

Burslar, 1 Kasım – 30 Haziran tarihleri arasında 8 ay süre ile ödenir. Verilecek burs miktarı aylık 200 TL´dir. Ödeme Şekli ve Yenilenmesi: Burslar her ayın 15´ine kadar aylık olarak ödenir.

Eti bursu kimlere verilir?

Eti

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Eskişehir nüfusuna kayıtlı ve Eskişehir ikametli olan,
  • Maddi İhtiyaç içinde olmak,
  • Burs talep tarihinde 25 yaşını geçmemiş olmak (master ve doktora bursu hariç),
  • Disiplin cezası bulunmamak,
You might be interested:  Üniversite Diplomam Hangi Ülkelerde Geçerli?

Malatya Eğitim Bursu güvenilir mi?

Malatya Eğitim Bursu – Sistemin İşleyişi. Malatya Eğitim Bursu Web Sitesi şeffaf ve güvenilir bir burs dağıtım sistemi sunmaktadır. Doldurulan başvuru formundaki bilgilerin sistem tarafından yapılan değerlendirme ve puanlama sonrası burs tahsisi yapılır. Başvurular en geç o yılın ekim ayı sonuna kadar yapılır.

Öğrenciye burs verince vergiden düşer mi?

Öğrencilere verilen burslar esas olarak sosyal sorumluluk gereği yapılan ödemeler. Bu niteliğiyle burslar, gerçek kişilere yapılan bağış niteliğinde ve gelir veya kurumlar vergisi matrahından indirilmesi olanağı yok. Burs verilen kişinin okulu bitirdikten sonra işletmede çalışacağını öngören bir sözleşme düzenlenmesi.

Türgev burs başvurusu nasıl yapılır?

Vakıf bursları için başvurular, Vakfın resmi web sayfasında yayınlanan TÜRGEV Burs Başvuru Formu ile online /çevrimiçi olarak yapılır. Bu yönergenin İkinci Bölümü’nde sıralanan başvuru şartlarını taşıyan istekli her öğrenci, Vakıf web sayfası üzerinden başvurusunu gerçekleştirir.

Kızılay burs başvurusu nasıl yapılır?

Başvurularımız 1-15 Ekim tarihleri arası web sayfamızdan (www.kizilayavrasya.org) yapılacaktır. Başvuru yapan öğrencilerimiz aşağıda belirtilen belgelerini 30 Ekim tarihine kadar adresimize göndermeleri gerekmektedir. 3- Bu yıl ödemelerimiz aylık yapılmayıp her eğitim dönemi için toplu birer ödeme yapılacaktır.

Türgev kimlere burs veriyor?

Burslar kimlere verilmektedir? Ortaöğretim, önlisans, lisans ve lisansüstü düzeyindeki öğrencilere burs tahsis edilmektedir. Öğrenci olmayanlar ile bazı koşulları sağlamayan öğrenciler burslara başvuramaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector