FAQ: Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sınavları Nasıl Oluyor?

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Derslerin işleyiş şekli e- ders, video ve örgün derslerden oluşmaktadır. Uzaktan eğitim materyallerine SABİS (https://sabis. sakarya.edu.tr) platformu üzerinden kullanıcı adı (öğrenci numarası) ve şifresi ile erişebilmektedirler. Aynı zamanda bu dersler haftalık olarak örgün eğitim ile uygulanmaktadır.

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim nereden yapılıyor?

SAÜ Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (UZEM) Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsünde bulunmaktadır. Sakarya şehrimize ve Kampüsümüze ulaşım oldukça kolaydır.

Uzaktan öğretim nedir Sakarya Üniversitesi?

Uzaktan eğitim, bilgi ve iletişim teknolojileri kullanılması yoluyla, öğretimsel içeriğin elektronik olarak uzak bir mekâna ulaştırılmasıdır. Ya da bir başka deyişle, öğrenci ve öğreticinin farklı mekânlarda bulunduğu ve öğretimin çeşitli iletişim ortamları üzerinden yürütüldüğü bir öğretim biçimidir.

SAÜ Uzaktan eğitimde devam zorunluluğu var mı?

Öğrencilerin teorik derslerde en az %35 canlı derse devam etmeleri zorunludur. Kalan %35 devam zorunluluğunu isterse canlı ders isterse tekrar izleyerek sağlayabilir.

Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Nasıl oluyor 2020?

2020 -2021 Eğitim -Öğretim Yılı Bahar Dönemi 22 Şubat 2021 Pazartesi gününden itibaren SABİS üzerinden sanal sınıf ortamında uzaktan eğitim şeklinde sürdürülecektir.

You might be interested:  Sık sorulan: Işkur Işbaşı Eğitim Programı Maaşları Ne Kadar?

Sakarya Üniversitesi canlı derse nasıl girilir?

Sanal sınıf derslerine Başlangıç Tarihi sütununda belirtilen tarih/saatte ders adı yada “Katıl” bağlantı düğmesine tıklayarak canlı olarak katılabilir, tamamlanmış olan derslerinizi canlı sanal sınıf tarihinden sonra kayıttan izleyebilirsiniz.

Sakarya Üniversitesi online eğitim mi?

Sakarya Üniversitesinde Covid-19 nedeniyle askıya alınan örgün öğretim, 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren SABİS üzerinden sanal sınıf ortamında uzaktan eğitim şeklinde sürdürülecektir. Uzaktan verilecek eğitimde birinci ve ikinci öğretim programları birleştirilmiş şekilde tek program üzerinden sürdürülecektir.

Sakarya Üniversitesi Yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor?

1. Eğitimler 5 Ekim 2020 Pazartesi itibari ile başlayacaktır.

Sakarya Üni uzaktan mı?

Sakarya Üniversitesi Senatosu Koronavirüs tedbirleri kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminde uzaktan eğitim kararı aldı.

Sabis derslere nasıl girilir?

-https:// sabis.sakarya.edu.tr/tr/Login kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra OBİS bağlantısını tıklayınız. -Üst menüden Derse Yazılmayı seçiniz. -Açılan ekranda görülen 1.Yarıyıl derslerinin tamamını işaretleyerek kaydet butonuna basınız.

Uzaktan eğitim hangi bölümler var?

Uzaktan eğitim ile ikinci üniversite okuyabileceğiniz 10 keyifli bölümü bir araya getirdik!

  • İşletme.
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım.
  • Gazetecilik.
  • Uluslararası İlişkiler.
  • Yönetim Bilişim Sistemleri.
  • Bilgisayar Mühendisliği.
  • Endüstri Mühendisliği.
  • Çocuk Gelişimi.

Sau uzaktan egitim mi?

Sakarya Üniversitesi zorunlu ortak dersleri 2014 yılından bu yana uzaktan eğitim desteği ile gerçekleştirmektedir. Ancak Sakarya Üniversitesi Senatosu, koronavirüs tedbirleri kapsamında 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminde uzaktan eğitime geçme kararı almıştır.

Sakarya Üniversitesi Devam zorunluluğu var mı?

Teorik derslere %70 oranında (10 hafta) devam zorunludur. Devamsız öğrencilerin durumu, ilgili öğretim üyesi tarafından dönemin son haftasında ilan edilir ve bu öğrenciler dönem sonu sınavına giremezler.

Sakarya Üniversitesi Yüz yüze eğitim olacak mı?

Sakarya Üniversitesi ve SUBÜ’den yapılan açıklamada yüz yüze eğitim sistemine 2021-2022 eğitim döneminde geçeceklerini açıklamıştı.

You might be interested:  E Okul Gsm Numarası Nasıl Alınır?

Sakarya Üniversitesinde çan eğrisi var mı?

Cevap: Çan eğrisi sistemi (bağıl değerlendirme) Üniversitemizde halen kullanılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector