FAQ: Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Uzaktan eğitim yüksek lisans yapılır mı?

Uzaktan eğitim yüksek lisans, derslerin ve ders işleyişinin online yani çevrimiçi ortamda yapıldığı bir eğitim türüdür. Uzaktan eğitim yüksek lisans programlarının çoğu tezsiz yüksek lisans olarak açılmaktadır. Uzaktan tezsiz yüksek lisans eğitimleri için ALES şartı aranmaz.

Uzaktan Eğitim Tezli yüksek lisans var mı?

Tezli uzaktan lisansüstü programlarının sayısı şu an ülkemizde sınırlı olsa da ilerleyen yıllarda çoğalacaktır. İşte tezli online yüksek lisans programları: Afyon Kocatepe Üniversitesi: İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi ( Tezli ) Ege Üniversitesi: Eğitim Programları ve Öğretim, İşletme, İktisat.

Uzaktan eğitim yüksek lisans kaç dönem?

– Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans süresi normal durumda 3 yarıyıldır. Öğrencilerin en fazla 6 yarıyılda programını bitirmiş olmaları gerekmektedir.

Tezsiz yüksek lisans yüz yüze mi?

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının Yarıyıl Sonu (Final) Sınavları 23.12.2017 tarihinde 10 (On) ilde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Ordu sınav merkezlerinde), merkezi sınav olarak yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır.

You might be interested:  9. Sınıflara Okul Ne Zaman Açılıyor 2019?

Yüksek lisans online olur mu?

Uzaktan yüksek lisans eğitim programları internet üzerinden yapılır. Online eğitimler genel olarak mesai saatleri dışında yapılır. Uzaktan yüksek lisans dersi alan öğrenciler örgün eğitim alan öğrenciler gibi tüm öğrencilik haklarına sahip olurlar.

Uzaktan eğitim yüksek lisans ne işe yarar?

Uzaktan yüksek lisans içinde bulunduğumuz dijital çağa uygun olarak tüm yüksek lisans derslerinin internet üzerinden yürütüldüğü bir yüksek lisans türüdür. Uzaktan yüksek lisansta derslerin hepsini dünyanın istediğiniz herhangi bir yerinden takip edebilir ve dilediğiniz kadar izleyebilirsiniz.

Tezli yüksek lisans için ücret ödeniyor mu?

Devlet üniversitelerinde tezli yüksek lisans hakkı kazandıysanız, ücretsiz öğrenime devam edersiniz. Vakıf üniversiteleri ve tezsiz yüksek lisans ise ücretlidir.

Açıktan tezli yüksek lisans yapılır mı?

Yüksek lisans başvurularında AÖF mezunları da örgün eğitim mezunları ile aynı haklara sahiptir. Tezli yüksek lisans veya tezsiz yüksek lisans ve hatta doktora başvurularında bulunabilirler.

Tezli yüksek lisans Şartları Nelerdir?

TEZLİ YÜKSEK LİSANSIN ŞARTLARI NELER? 4 yıllık bir lisans programından mezun olmak. ALES sınavından en az 55 puan almak ve yabancı dil yeterliliği olmak. Başvurulan üniversite adayla yapacağı mülakatı da değerlendirmeye alarak seçim yapar.

Sakarya Üni tezsiz yüksek lisans kaç dönem?

5- Kesin kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler akademik takvimde belirtilen kayıt yenileme tarihleri arasında ders kaydını yapmak zorundadır. 1- Tezli Yüksek Lisans programlarında normal öğrenim süresi dört yarıyıl, doktora programlarında sekiz yarıyıl ve tezsiz yüksek lisans programlarında üç yarıyıldır.

AÖF tezsiz yüksek lisans kaç para?

Anadolu Üniversitesi uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programlarında bir ders saati 120 TL olarak ücretlendirilmiştir. Buna göre bir programın tüm derslerinin toplam ücreti 3960 TL olmaktadır.

You might be interested:  Öğretmen Olmak Için Hangi Eğitimleri Almak Gerekir?

Tezsiz yüksek lisans kaç dönemde bitmeli?

Ders döneminde ya da tez döneminde başarısız olan öğrenciye 2 yarıyıl daha ek süre verilir. 6 yarıyıllık süre sonunda başarısız olan öğrencinin yükseköğretim kurumu ile ilişiği kesilir. Tezsiz yüksek lisans eğitim süresi ise 2 yarıyıldır, yani 1 yıl sürer.

Tezsiz yüksek lisans ALES istiyor mu?

Bunun dışındaki tezli yüksek lisans programları, doktora, sanatta yeterlik başvuruları, akademik personel başvuruları gibi tüm başvurularda gereklidir. Tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin tezsiz yüksek lisans programları için ALES şartı kaldırılmıştır.

Tezsiz yüksek lisans akşam mı?

Tezsiz yüksek lisans pratiktir. Kısa sürede biter. Çoğu üniversitede 2 yarıyılda veya en çok 3 yarıyılda bitmektedir. Tezsiz yüksek lisansın bir diğer avantajı da dersleri akşam saatlarinde yapıldığı için iş hayatınızla birlikte sürdürmenin mümkün olmasıdır.

Tezsiz yüksek lisans yapan öğretim görevlisi olur mu?

Değişen yönetmeliğe göre artık tezsiz yüksek lisans derecesine sahip adaylar da öğretim üyesi olabilecek. Resmi Gazete’de bugün yayımlanan, Yükseköğretim Kurulu’nca (YÖK) yapılan yeni düzenlemede, tezsiz yüksek lisans mezunlarının da öğretim görevlisi olabileceği belirtildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector