Girişimcilik Eğitim Programı Sertifikası Ne Işe Yarar?

Girişimcilik Sertifikası Ne İşe Yarar? Girişimcilik sertifikası almanın faydaları şu şekilde sıralanabilir: Başlangıçta aklınızda bulunan iş fikrini geliştirmenizi, daha programlı düşünmenizi sağlar. Kursiyerler, daha profesyonel bir şekilde işlerine yaklaşır.
Bu belge girişimcilerin KOSGEB üzerinden alacağı hibe başvuruları için şart koşulmakta. Bu belge ile kurum bir bakıma, girişimciye verilecek hibe olanaklarının gerçekten doğru bir şekilde değerlendirilmesini amaçlamakta.

KOSGEB eğitim sertifikası kaç yıl geçerli?

Soru : Sertifikanın geçerlilik süresi nedir? yürürlükte olduğu müddetçe geçerlidir. Yani sertifika aldıktan 5 sene sonra kurduğunuz bir işletme için eğer hala bu destek devam ediyorsa (uygulama esasları yürürlükte ise) yeni kurduğunuz işletme için desteğe başvurabilirsiniz.

Girişimcilik sertifikası ile ne yapılır?

Girişimcilik belgesi KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimi sonucunda katılımcılara verilen sertifikadır. Hali hazırda bir işi bulunan ya da yeni bir iş kuracak olan kişilerin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmeleri için bu sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir.

Girişimcilik belgesi ne kadar geçerli?

2010-2020 yılları arasında sınıf ortamındaki eğitim sonucunda alınan uygulamalı girişimcilik eğitimi katılım belgeleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerliliğini koruyacak.

KOSGEB sertifika aldıktan sonra ne yapılır?

KOSGEB on Twitter: ‘Girişimcilik Eğitimi katılım belgesi alındıktan sonra, işletme kuruluş işlemleri gerçekleştirilmelidir.

You might be interested:  Eski Dilde Öğretmen Ne Demek?

KOSGEB sınavlardan kaç almak gerekir?

Sınavda her aday için, giriş sınavı komisyonu başkan ve üyeleri tarafından, 100 tam puan üzerinden not verilir. Sınav Komisyonunca verilen notların ortalaması sözlü sınav notudur. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir.

KOSGEB girişimcilik belgesiyle neler yapılır?

 • Girişimcilik Destekleri.
 • İşletme Geliştirme, Büyüme ve Uluslararasılaşma Destekleri.
 • İŞGEM/TEKMER Destekleri.
 • Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı
 • KOSGEB girişimcilik Belgesi hangi alanlarda?

 • İnşaat Sektörü Kosgebin doğrudan destek verdiği sektörlerden birisi inşaat sektörüdür.
 • İmalat Sektörü Kosgeb’in en çok desteklediği sektörlerin başında imalat sektörü gelmektedir.
 • Ticaret Sektörü
 • Ulaştırma ve Depolama.
 • Konaklama ve İçecek Hizmetleri.
 • Genç girişimciler ne yapabilir?

  Az Sermaye ile Yapılabilecek 50 Karlı Yeni İş Fikri

  1. 1 Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak.
  2. 2 VİOP’ta İşlem Yapmak.
  3. 3 Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak.
  4. 4 Mantar Yetiştiriciliği Yapmak.
  5. 5 Yarasa Gübresi Satmak.
  6. 6 Çiçekçi Dükkanı Açmak.
  7. 7 Catering Hizmeti Vermek.
  8. 8 Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak.

  Girişimcilik kursu kaç saat?

  Eğitimin süresi KOSGEB yönergesine göre 4 gün 32 saat olarak belirlenmekte ve tek bir eğitici tarafından verilmektedir.

  KOSGEB girişimcilik Kursu ücretli mi?

  Girişimcilik Eğitimlerine, KOSGEB web sayfası üzerinden veya https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresinden e-Devlet doğrulaması ile giriş yapabilirsiniz. Bu eğitimler ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.

  KOSGEB girişimcilik Belgesi nasıl alınır 2021?

  KOSGEB Belgesi Nasıl Alınır 2021. KOSGEB belgesi almadan girişimcilik desteklerinden faydalanmak mümkün değildir. Belgeyi almak isteyen kişilerin mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılması gerekiyor. E devlet üzerinden online şekilde belgeyi almak mümkündür.

  KOSGEB parayı ne zaman öder?

  MKİ tarafından yapılacak geri ödemeler, ilgili başvuru dönemine ilişkin başvuru ve uygulama işlemleri takviminde belirtilen son ödeme talep tarihinin içinde bulunduğu aydan (2022 Mayıs) itibaren 24 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte yapılır. İlk geri ödeme taksiti 2024 Mayıs’tır.

  You might be interested:  Fatih Eğitim Kurumları Kimin?

  KOSGEB verdiği parayı geri alıyor mu?

  KOSGEB tarafından geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden önce işletmeden destek tutarı kadar teminat alınır.Geri ödemeli destekler, proje süresinin bitiş tarihinden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.

  Vergi borcu olan KOSGEB desteği alabilir mi?

  SGK veya vergi borcum olması destek almama engel mi? Hayır. Destek ödemesinin tarafınıza yapılacağı tarih itibariyle ilgili mevzuatta belirtilen limitlerin üzerinde SGK ve/veya Vergi borcunuzun bulunması halinde bu borç tutarı destek ödemenizden mahsup edilir ve varsa kalan tutar hesabınıza yatırılır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector