Halk Eğitim Kurslarında Devamsızlık Nasıl Girilir?

Her türlü kursa devam zorunluluğu vardır. 1/5 oranında kursa devamsızlık hakkı vardır. Örneğin 100 günlük toplam 400 saatlik bir kursa 20 gün´den ( 80 saat) fazla devamsızlık yapan öğrencinin kaydı silinir ve belge verilmez. Kurs sonunda yapılan sınavda başarsız olan öğrencilere de belge verilmez.

E kurs Devamsizlik girişi nasıl yapılır?

E-KURS DEVAMSIZLIK GİRİŞ KILAVUZU

1. E-Kurs + Kurs İşlemleri + Kurs Öğrenci İşlemlerine giriş yapıyoruz. 2. Devamsızlık girişine tıklıyoruz.

E yaygın kursiyer ekleme nasıl yapılır?

24- Kursiyer eklemek için kurs kursiyer başvurular menüsüne tıklanır (1). Kursiyerlerin ekleneceği kurs satırında Kursiyer Ekle düğmesine tıklanır (2). Kursiyer listesini görüntülemek için kullanılır (4). 25- Kursiyeri kaydetmek için tc kimlik numarası ve doğum tarihi girilerek sorgula düğmesine tıklanır (1 ve 2).

E yaygın Nasıl Üye Olunur?

E-yaygın sistemine giriş yapmak için öncelikle Google’a e-yaygın yazın, karşınıza e-yaygın.meb.gov.tr adresi çıkacaktır. Bu adrese tıklayın. Açılan anasayfada üye ol, şifre, sertifika sorgulama, e-devlet giriş, MEBBİS giriş gibi seçenekler bulunmaktadır.

E kurs başvurusu nasıl yapılır?

e-KURS BAŞVURU NASIL YAPILIR? Başvurular, https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

DYK kurslarında devamsızlık kaç gün?

MADDE 13 – (1) Kurslara kayıt yaptıran öğrencilerin/kursiyerlerin devamları zorunludur. Kurslarda okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/5’ine devam etmeyen öğrencilerin devamsızlık sınırını aştığı dersten kurs kaydı silinir.

You might be interested:  Fahri Öğretmen Ne Demek?

E-yaygın Kurs başvurusu nasıl yapılır 2021?

Başvuru işlemleri 02 Ağustos-31 Ağustos 2021 tarihleri arasında ‘e-Yaygın sistemi-Başvurular / Usta Öğretici Başvurusu’ ekranı üzerinden yapılacaktır. 1. e-yaygin.meb.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet şifrenizle giriş yaparak ‘Başvurular – Usta Öğretici Başvurusu’ menüsünden online başvuru yapılacak.

E-yaygın eğitici onayı nasıl yapılır?

 1. Eğitici Görevlendirme Onayı Genel Müdürlüğümüzün E-Yaygın sisteminde yaptığı yeni güncelleme ile 01.09.2020 tarihinden itibaren açılan tüm kurslarda “Eğitici Onayı” ekranı gelmiştir.
 2. 3. Ekranın solundaki Başvurular linkine tıklayınız.
 3. Açılan kursunuz bu ekranda görüntülenmektedir.
 4. İşleme Onay Veriniz.

Halk eğitim kurslarına başvuru nasıl yapılır?

Bizzat Ya da Online Kayıt Oluyoruz

Kurs almak istediğiniz alanı belirledikten sonra, Halk eğitim merkezimize gelip başvurunuzu şahsen yapabileceğiniz gibi e-devlet kapısı üzerinden de hayat boyu öğrenme başlığı altından başvurunuzu yapabilirsiniz.

2021 2022 usta öğretici başvurusu nasıl yapılır?

2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Ücretli Usta Öğretici Başvuruları E-Yaygın Sisteminden E-Devlet Şifresi İle 2 Ağustos 2021 İle 31 Ağustos 2021 Tarihleri Arasında Alınacak. Ücretli Usta Öğreti Başvuru Sonuçları Ve Sıralaması 15 Eylül 2021 Tarihinde Açıklanacak.

Usta Öğretici Belgesi e devletten nasıl alınır?

– e Devlet Kapısı’na T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. – Sağ üst kısımdaki arama çubuğuna “Kalfalık, Ustalık, Usta Öğreticilik ve İş Yeri Açma Belgesi Sorgulama” yazın.

E-yaygın hangi kurslar var?

 • — Seçiniz —
 • Adalet.
 • Ahşap Teknolojisi.
 • Aile Ve Tüketici Bilimleri.
 • Ayakkabı Ve Saraciye Teknolojisi.
 • Bahçecilik.
 • Beledıye Destek Eğıtım.
 • Bilişim Teknolojileri.
 • 7 Sınıf kurs başvurusu nasıl yapılır?

  Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek. DYK takvimine göre, kurslar 10 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek.

  Öğrenciler kursa nasıl başvuracak?

  Kursiyerler, e-Devlet üzerinden e-Kurs Modülüne giriş yapabileceği gibi e-Kurs Modülünün kendilerine otomatik oluşturduğu şifreler ile kurs başvurusunda bulunabilirler. Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.

  You might be interested:  Lise Okul Kayitlari Ne Zaman Başlayacak?

  E-kurs başvuru 10 sınıf nasıl yapılır?

  6 ve 10. sınıf DYK kurs başvuruları dün (26 Kasım) başladı. Başvurular 29 Kasım’da sona erecek. Başvurular, https://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.meb.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleşecek.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector