Hızlı Cevap: Kosgeb Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB kursları nerelerde var?

KOSGEB Kurslarını Veren Kurumlar

 • İlk sırayı yerel Belediyeler,
 • İkinci sıramızda ise İŞKUR.
 • Ticaret Odası
 • Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı
 • Halk Eğitim Merkezleri.
 • Üniversiteler.
 • Kalkınma ajansları
 • Engelli federasyonları

KOSGEB eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

https://lms. kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapınız.

 1. Sağ üst taraftan giriş yap deyiniz.
 2. Açılan pencereden e-devlet ile giriş deyiniz.
 3. E-devlet ile sisteme giriş işlemini gerçekleştirin.
 4. Aşağıda ” Öne Çıkan Eğitimler ” bölümünden hangi eğitimi almak istiyorsanız (NACE KODUNUZA GÖRE) ” Eğitime Başla ” deyiniz.

E devlet üzerinden KOSGEB başvurusu nasıl yapılır?

Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki ‘ E -Hizmetler’ menüsünden ‘Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu ‘ alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

KOSGEB girişimcilik Kursu Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB ‘ekayıt olmak isteyen KOBİ’lerin http://www. kosgeb.gov.tr/ web sitesine giderek E-KOBİ menüsü üzerinden kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt olan KOBİ’ler daha sonra ‘ KOSGEB ‘e İlk Başvuru ‘ seçeneğinden KOSGEB veri tabanına kayıt olarak programa başvuru yapabilirler.

KOSGEB hangi illerde var?

KOSGEB 1. teşvik bölgesindeki İller: İstanbul, Kocaeli, İzmir, Eskişehir, Bursa, Antalya, Ankara, Muğla. KOSGEB 2. teşvik bölgesindeki İller: Yalova, Tekirdağ, Sakarya, Konya, Kırklareli, Kayseri, Isparta, Edirne, Denizli, Çanakkale, Bolu, Aydın, Adana.

You might be interested:  E Okul Ne Zaman Kapanıyor 2022?

Ankarada KOSGEB kursları nerelerde var?

Siteler Müdürlüğü

 • Bilkent.
 • Polatlı Temsilciliği.
 • Kızılca Hamam Belediyesi Temsilciği.
 • Başkent Temsilciliği.
 • Beypazarı Temsilciliği.
 • Kavaklıdere Temsilciliği.
 • Söğütözü Mahallesi Temsilciliği.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi kaç puan almak gerekir?

Sınav Komisyonunca verilen notların ortalaması sözlü sınav notudur. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir. Sözlü sınav sonucu KOSGEB İdaresi Başkanlığının internet sitesinden yazılı olarak duyurulur. – Giriş sınavı puanı, yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasıdır.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi nasıl alınır 2021?

KOSGEB Belgesi Nasıl Alınır 2021. KOSGEB belgesi almadan girişimcilik desteklerinden faydalanmak mümkün değildir. Belgeyi almak isteyen kişilerin mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılması gerekiyor. E devlet üzerinden online şekilde belgeyi almak mümkündür.

KOSGEB geleneksel girişimcilik belgesi ne işe yarar?

Bu belge girişimcilerin KOSGEB üzerinden alacağı hibe başvuruları için şart koşulmakta. Bu belge ile kurum bir bakıma, girişimciye verilecek hibe olanaklarının gerçekten doğru bir şekilde değerlendirilmesini amaçlamakta.

Kosgeb Nitelikli Eleman Desteği Başvuru nasıl yapılır?

Nitelikli eleman desteği kapsamında işe alınacak olan personelin son bir aya ait iş başvurusunun sunulması gereklidir. KOSGEB ‘in web sitesinden çıktısı alınacak olan nitelikli çalışanların ödeme talep formunun eksiksiz şekilde doldurulması ve imzalandıktan sonra başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Kosgeb den kimler yararlanabilir?

Krediden salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketler yararlanacak.

Kosgeb başvuru ne zaman?

3 – 21 Mayıs 2021 tarihleri arasındaki ilk başvuru döneminde başvurusu reddedilen işletmeler, koşulları karşılıyorsa başvuruda bulunabilecek.

Girişimcilik Kursuna Nasıl Başvurulur?

Eğitim başvuruları isteyenler için e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Yine eskiden olduğu gibi isteyenler eğitim tarihleri için başvuru kabul çağrılarını takip edip, kursu düzenleyen kuruma ayrıca başvuruda bulunabilir.

You might be interested:  Okul Aile Birliğine Nasıl Para Yatırılır?

KOSGEB revizyon başvurusu nasıl yapılır?

KOSGEB Revizyon Talebi Nereye Yapılır? KOSGEB Revizyon talebi yapılırken KOBİ Bilgi sistemi üzerinden KOSGEB web adresi üzerinden sağlanmaktadır. Ayrıca bağlı bulunduğunuz KOSGEB ler de başvuru kabul etmektedir. başvurunun hem elden hem de online ortamdan form oldurularak kolay bir şekilde yapılması mümkündür.

KOSGEB girişimcilik kredisi nasıl alınır?

Kosgeb hibe desteği alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir:

 1. Kosgeb sistemine kayıt yaptırmak.
 2. Kursa katılmak ve sertifika almak.
 3. İş yeri projenizin hazır olması.
 4. Hibe programına başvuru yapmanız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector