Hızlı Cevap: Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak Ortaokul?

Yüz yüze eğitimde hangi dersler olacak?

Bu sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle olacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise bu sınıflarda sadece uzaktan eğitim yapılacak.

Ilkokul uzaktan eğitim mi?

Milli Eğitim Bakanlığınca, ilkokul ve ortaokul kademelerinde yarından itibaren uzaktan eğitime geçiş sürecine ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, resmi ana sınıflarında uzaktan eğitim devam edecek; ilkokullarda ve 8. sınıflar hariç ortaokullarda eğitim uzaktan yapılacak.

Ortaokul yüz yüze eğitim ne zaman?

Ortaokullarda haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecek. Kademeli normalleşme adımları kapsamında okulların açılacağı ve hangi sınıfların ne zaman yüz yüze eğitime başlayacağı belli oldu. Bu hafta itibariyle ilkokullar yüz yüze eğitim almaya başlarken, ortaokul ve liseler ise 7 Haziran’da açılacak.

Uzaktan eğitim hangi sınıflar için olacak?

Genelgeye göre, yarın itibarıyla birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokullar ile köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar dahil olmak üzere tüm resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek. Tüm resmi ana sınıflarında da eğitime uzaktan devam edilecek.

You might be interested:  Öğretmen Ücretsiz Izne Ne Zaman Ayrılabilir?

Yüz yüze eğitim hangi günler?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü COVID-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacak.

Uzaktan eğitim hangi dersler var?

Düşük ve orta riskli illerde bulunan imam hatip ortaokullarının 5, 6 ve 7. sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze ve 3 gün uzaktan eğitim yapılacak. Bu sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze yapılacak.

Ilkokullarda yüz yüze eğitim ne zaman?

Okullar 6 Eylül 2021 tarihinde açılacak, yüz yüze eğitim haftada 5 gün olacak. Okulların açılacağı tarih yaklaştıkça velilerin araştırmaları sıklaşıyor. Okulların ne zaman açılacağı ve yüz yüze eğitimin detayları Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından paylaşıldı.

Ilkokul zorunlu mu?

Okula başlama yaşının düşürülmesi İlgili kanuna göre, 60 ayını tamamlayan çocukların zorunlu olarak ilkokula başlaması gerekmektedir.

Yüz yüze okula gitmek zorunlu mu?

Yeni eğitim yılı 6 Eylül’de tüm kademelerde yüz yüze olarak başlayacak. Eğitimin şekli ve formatı yalnızca yüz yüze olacağı için zorunlu kabul edilecek.

8 sınıflar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12. sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs’tan itibaren yüz yüze eğitime geçileceğini açıkladı. Okul öncesi dışındaki tüm eğitim kademelerinde 1 Haziran 2021’e kadar uzaktan eğitime devam edilecek.

Ortaokullar ne zaman açılacak 5 sınıf?

11- 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı, 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacaktır.

Ortaokullar yüz yüze eğitime başlayacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 7 Haziran Pazartesi itibarıyla ortaokul ve lise öğrencileri için de haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacağını duyurmuştu. Ortaokul ve lise öğrencileri haftada 2 gün yüz yüze eğitim alacak. Öğrenciler diğer 3 gün ise uzaktan eğitime devam edecek.

You might be interested:  Öğretmen Performans Değerlendirme Ne Zaman?

Yüzyüze eğitim hangi sınıflar için?

Okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek.

Online eğitim hangi sınıflar için?

– Liselerin tüm sınıf düzeylerinde (12. sınıflar hariç) tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek. – 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime devam edebilecek. – 8 ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarına, cumartesi ve pazar günleri de dahil, devam edilecek.

11 sınıflara uzaktan eğitim var mı?

Lise hazırlık, 9,10 ve 11 ‘inci sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitim uygulanacak. 7 ve 12’inci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector