Hızlı Cevap: Uzaktan Eğitim Sınavları Nasıl Yapılıyor?

Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Uzaktan Öğretim, alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, kampüse gelme zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavları nasıl oluyor?

Fakültemiz tarafından gerçekleştirilen sınavlar geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Bazı Uzaktan Öğretim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sınavları telefondan olur mu?

Online sınavlara internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız/tabletiniz veya cep telefonunuzdan girebilirsiniz. Meydana gelebilecek elektrik/internet kesintisi vb. sorunlardan fakültemiz sorumlu değildir. Gerekli tedbirleri almak öğrencinin sorumluluğundadır.

Uzaktan eğitim devamsızlık var mı?

Ders saatleriniz web sitemizde UZEM – Ders programları sayfasında yayınlanmıştır. Devamsızlık var mı? Evet. Sistem giriş-çıkış tarihlerini tutuyor ve bu giriş-çıkış tarihleri öğrencilerimizin yoklaması sayılıyor.

Üniversite online sınav nasıl oluyor?

Online sınavlarda çoğunlukla ders kitap ve materyalleri açık olur. Böylece öğrenciler bilgiye dair sorular yerine yorum yapabilecekleri, ezberlerini değil kendi düşünsel ürünlerini aktarabilecekleri bir sınava girmiş olurlar. Sınav süresinin dışında yol ve benzeri konularda gereksiz zaman kaybı yaşanmaz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Ösym Aday Işlemlerinde Eğitim Bilgileri Nasıl Değiştirilir?

Auzef Güz sınavları online mı?

AUZEF güz dönemi sınavlar online olarak mı yapılacak? AUZEF sınav tarihlerine göre bir değişikliklik olmadığı taktirde AUZEF güz dönemi sınavları yüz yüze yapılacak.

Auzef sınavları nasıl olacak?

AUZEF ONLİNE FİNAL SINAVINA NASIL GİRİLİR? 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi bitirme (final) sınavlarına https://esinav.istanbul.edu.tr/ adresinden girebilirsiniz.

TOBB ETÜ online mı?

TOBB ETÜ ‘de eğitim-öğretimin bir parçası olan Ortak Eğitim Programı da 2019-2020 Yaz Döneminde uzaktan gerçekleştiriliyor. Uzaktan ortak eğitim kapsamında öğrenci kabul edeceğini belirten firma ve kurumlara, sistemde gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra eşleştirmeler yapılarak 222 öğrenci yerleştirildi.

Zoomdan sınava nasıl girilir?

Zoom mobil uygulamasını açın. Henüz Zoom mobil uygulamasını indirmediyseniz Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Microsoft Edge veya Internet Explorer

 1. Edge veya Internet Explorer’ı açın.
 2. Join. zoom.us adresine gidin.
 3. Toplantı sahibi / organizatör tarafından sağlanan meeting ID ‘nizi girin.

Sınavlar nasıl hazırlanır?

Sınavlara hazırlanmak için 10 öneri

 1. Çalışmak için yeterli zaman ayırın. Çalışmayı son dakikaya bırakmayın!
 2. Çalışma yerinizi organize edin.
 3. Diyagramlar ve grafikler kullanın.
 4. Eski sınav örneklerini uygulayın.
 5. Bildiklerinizi başkalarıyla paylaşın.
 6. Düzenli aralar verin.
 7. Abur cuburdan uzak durun.
 8. Sınav gününü planlayın.

Online sınavı telefondan olur mu?

Çevrimiçi sınav sistemine mobil telefon, tablet veya bilgisayar aracılığıyla giriş yapılabilir. Ancak, yaşanabilecek olası mağduriyetlerin önlenmesi açısından, zorunlu olmadığı sürece, sınavlara masaüstü veya dizüstü bilgisayar aracılığıyla girilmesi önemle tavsiye edilir.

Aöf online sınav telefondan olur mu?

– www.anadolu.edu.tr adresindeki Açıköğretim Sistemi Sınav Girişi’ linki tıklanarak sınava giriş yapılabilir. Sinava nereden katılabilirim? – Sinava internet erişimi olan bilgisayar, akıllı cep telefonu, diz üstü bilgisayar vb. cihazlar ile istediğiniz yerden katılabilirsiniz.

Online sınavda kamera açmak zorunlu mu?

Sınav esnasında öğrencilerin soru sorması yasaktır. Sınav süresince öğrencilerin kamera ve mikrofonu açık olmalıdır. Bilgisayar, internet, kamera ve mikrofon düzeneği öğrencinin sorumluluğunda olup, öğrenci sınavdan önce kamera ve mikrofonunun çalışıp çalışmadığını kontrol etmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector