Hizmetiçi Eğitim Ek Ders Ücreti Ne Kadar?

Hizmetiçi Eğitimde Görevlendirileceklerin Ek Ders Katsayısı Ne Kadar? Profesör’ün hizmetiçi eğitim ek ders saat ücreti 26,65 TL Doçent’in hizmetiçi eğitim ek ders saat ücreti 22,20 TL Yardımcı Doçent’in hizmetiçi eğitim ek ders saat ücreti 17,76 TL

Hizmet içi eğitim kurslarında ek ders kesilir mi?

DANIŞTAY EK DERS ÜCRETİ ÖDENMEZ DEDİ

Danıştay 12. Dairesi ise yaptığı inceleme sonucu öğretmenlerin hizmet içi eğitime katılıp ek ders ücretinden yararlanabilmesi için kursa öğretmen veya yönetici olarak katılması gerektiğini, kursa kursiyer olarak katılan öğretmenlere ek ders ücreti ödenemeyeceğini açıkladı.

Ek ders ücretini kimler alabilir?

öğretmenlere; aylık karşılığı ders, ek ders ve hazırlık ve planlama görevi saati sayısına bakılmaksızın, her bir saat çalışma karşılığında gündüz ücreti üzerinden, haftada azamî 6 saati geçmemek üzere, her bir ders saati başına 1 saat ek ders ücreti ödenir.

Ücretli öğretmen hizmet içi eğitim alabilir mi?

MEB Uzaktan Hizmet İçi Eğitimi Ücretli Öğretmenlere de Açtı. MEB veri toplam bölümünde Hizmet İçi Eğitim Başvuruları Ücretli öğretmenlere açtı.

You might be interested:  Özel Eğitim Kurumu Ne Demek?

Ek ders ücreti ne kadar?

Sözleşmeli ek ders ücretleri de 23,41 lira, Takviye ek ders ücreti ise 54,57 lira ve özel eğitim ek ders ücreti ise 34,09 lira olacak. Bu zamlı ücretler de Şubat ayından itibaren yatırılmaya başlanacak.

Görevli izinli iken Destek eğitim ödenir mi?

YETİŞTİRME KURSU EK DERSİ

Görevli izinli olan öğretmene aylık ve ek ders karşılığı okutması gereken dersleri okutmuş sayılacağından dolayı normal ek dersi ödenirken görevli izinli olunan günlerde Destekleme Yetiştirme Kursları DYK kurs ücreti de ödenmektedir.

Hizmet eğitimi nedir?

Hizmet içi eğitim; özel ve tüzel kişilere ait iş yerlerinde, belirli bir maaş veya ücret karşılığında işe alınmış ve çalışmakta olan bireylere görevleri ile ilgili gerekli bilgi, beceri ve tutumları kazanmalarını sağlamak üzere yapılan eğitimdir.

Yüzde 25 artırımlı ek ders ne kadar?

EK DERS ÜCRET TİPİ EK DERS SAATİ NET %15
%25 Artırımlı + Gece 1 28.39
%25 Artırımlı + Gece + Master 1 29.82
%25 Artırımlı + Gece + Doktora 1 32.66
Gece/Hafta Sonu Ek Ders 1 22.72

Hangi durumlarda ek ders ücreti kesilir?

Çünkü aşağıda belirttiğimiz durumlar yüzyüze eğitim kapsamı dışındadır.

 • Yarıyıl ve yaz tatillerinde yapılan ders görevleri,
 • Mesai saatleri dışında yapılan ders görevleri,
 • İşletmede mesleki eğitim görevleri, (koordinatörlük ücretleri)
 • 4.Planlama, bakım ve onarım görevleri, (egzersiz görevleri)
 • 2021 ek ders ücreti ne kadar?

  Bu değerlendirmenin ardından, 2021-2022 sözleşmeli öğretmen ek ders ücreti 18,21 TL olarak belirlendi. Devlet okullarında çalışan ücretli ve kadrolu öğretmenlerin ek ders ücreti ise 21,46 TL oldu. 2021 yılı destekleme ve yetiştirme kursu ek ders ücreti Temmuz ayında memurlara yapılan zamla birlikte belli oldu.

  Karantinadaki öğretmene ek ders ödenir mi?

  2- Karantinaya alınan sınıflardaki öğrencilerin TRT ve EBA üzerinden dersleri takip etmelerini sağlamaları halinde ek ders ücretinden yararlandırılmayacaklardır.

  You might be interested:  Okul Uzatma Harcı Nereye Yatırılır?

  Hizmet içi eğitim kursuna katılmak zorunlu mu?

  MADDE 21-(1) Personelin düzenlenecek hizmet içi eğitime katılması zorunludur. Eğitime katılacakların sayı ve nitelikleri programlarda belirlenir.

  Ücretli öğretmenler uzaktan eğitim verecek mi?

  Teknik çalışmaların sonuna gelindiğini bildiren Selçuk, ‘Ücretli öğretmenler uzaktan eğitim yoluyla yaptığımız çalışmalara katkılarını sürdürerek ücretlerini almaya devam edecek. Bu, bugünden itibaren olmayıp uzaktan eğitim başladığı günden itibaren geçerli.

  30 saat derse giren ücretli öğretmen ne kadar alır?

  Ücretli Öğretmen maaşı, Temmuz 2021’de artmıştı. Bu artışla birlikte öğretmenler ders başı net 21,46 TL ücret alıyordu. Haftada 30 saat derse giren öğretmenler ise ayda 2.575,2 TL ücret kazancına sahip oluyordu. 2022 yılıyla birlikte memurlara yüzde 30.5 oranında zam yapıldı.

  Ek ders ücreti 2022 net ne kadar?

  İşte 2022 yılı (kadrolu öğretmen-sözleşmeli öğretmen) ek ders güncel ücretleri; Gündüz ek ders: 27.29 Lira olacak. Sözleşmeli öğretmen: 23,41 Lira olacak. Takviye kursu ek ders: 54,57 Lira oldu.

  2022 yılı ek ders ücretleri ne kadar?

  İşte 2022 yılı (kadrolu öğretmen-sözleşmeli öğretmen) ek ders güncel ücretleri;

 • Gündüz ek ders: 32,96 TL Lira olacak.
 • Yüksek Lisans Ek Ders 35,27 TL olacak.
 • Sözleşmeli öğretmen: 23,41 Lira olacak.
 • Takviye kursu ek ders: 54,57 Lira oldu.
 • Gece ek ders: 29,191 Lira olacak.
 • Özel eğitim ek ders: 34,09 Lira oldu.
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector