Il Eğitim Denetmeni Nasıl Olunur?

Sınava fakülte veya en az dört yıllık yüksek okul mezunu olan ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda branşında en az on yıl öğretmenlik veya branşında beş yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Bakanlık teşkilatında veya okul ve kurumlarında asıl olarak en az üç yıl yöneticilik yapmış bakanlık mensupları katılabilecek.

Milli Eğitim müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

Aynı işi yapan Müfettişler farklı özlük ve parasal haklardan yararlanmak durumunda kalacaktır. Şuan itibariyle İl Eğitim Denetmenliğinden gelen Maarif Müfettişi ortalama 3800 TL maaş alırken Milli Eğitim Denetçiliğinden gelen Maarif Müfettişi ortalama 6000 TL maaş almaktadır.

Müfettiş olmak için ne gerekli?

Bu mesleği yapabilmek için üniversitelerin aşağıdaki bölümlerinden mezun olunması istenir.

 • Hukuk.
 • Ekonomi.
 • İşletme.
 • Maliye.
 • Kamu Yönetimi.
 • Uluslararası İlişkiler.
 • Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri.
 • Ekonometri.
 • Müfettiş olmak için hangi bölüm okunmalı?

  Nasıl Banka Müfettişi Olunur? Banka müfettişi olmak için üniversitelerin, dört yıllık eğitim veren Bankacılık, Matematik, Maliye, İşletme, İktisat ve ilgili bölümlerinden lisans derecesi ile mezun olma şartı bulunmaktadır.

  Adalet Bakanlığı Müfettişi Nasıl Olunur?

  (1) Müfettişliğe, hâkimlik ve Cumhuriyet savcılığı mesleğinde fiilen en az sekiz yıl görev yapmış ve üstün başarısıyla müfettişlik hizmetinde yararlı olacağı anlaşılmış bulunanlar arasından, muvafakatleri alınarak müşterek karar ile atama yapılır. (2) Atamalarda Başkanın yazılı teklifi alınır.

  You might be interested:  Okuyucular soruyor: Kpss Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılır?

  Müfettiş ne kadar kazanır?

  Kariyerinde Maaşlar

  EN DÜŞÜK ORTALAMA
  Kıdemli Müfettiş 13.430 18.720
  Müfettiş 8.550 15.270
  Müfettiş Yardımcısı 6.870 10.500

  Müfettiş olmak için hangi sınavlara girilir?

  Bazı kurumlar KPSS P3 puanı ile personel alırken bazı kurum ve kuruluşlar KPSS sınavında işletme, maliye, muhasebe, İngilizce ve istatistik gibi A grubu oturumlara girme şartı ile hesaplanan KPSS P37, KPPS P5, KPSS P4 gibi puan türleri ile müfettiş ve müfettiş yardımcılıkları kadrolarına personel alır.

  Müfettişlik için kpss hangi puan türü?

  SINAV SÜRECİ

  Yazılı sınava katılmak isteyen adaylar ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının KPSSP40, KPSSP54 ve KPSSP57 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmalıdır.

  Vergi müfettişi ne kadar maaş alıyor?

  Kariyerinde Maaşlar

  EN DÜŞÜK ORTALAMA
  Vergi Müfettişi 11.830 13.470

  Müfettişlik kaç puan?

  Yazılı sınavdan en az 65 puan almış olmak, sözlü sınava çağrılmayan diğer adaylar için müktesep hak teşkil etmez. c) Sözlü sınavda başarılı sayılmak için sözlü sınav puanının 65’den az olmaması gerekir.

  Banka müfettişleri ne kadar maaş alıyor?

  Banka Müfettişleri Maaşları ve İş İmkanları

  Banka müfettişleri özel kurumlarda ortalama 7-8 bin TL civarı maaş alır. Devlet banka müfettişleri ise, aylık olarak 8-9 bin TL maaş alıyor. Banka müfettiş yardımcıları ise, ortalama 6- 7 bin TL maaş alır.

  Mülkiye Müfettişi Nasıl Olunur?

  Kaymakamlık sıfatını kazandıktan sonra Bakanlığın merkez birimleri ve/veya Taşra Kuruluşlarında fiilen en az 6 yıl çalışmış (askerlik hizmeti hariç), 6. sınıf ilçe hizmetini bitirmiş, yarışma sınavının (mülakat) açıldığı yılın Ocak ayının birinci gününde 44 yaşından gün almamış (01.01.1978 ve daha sonraki tarihte

  Adalet Müfettişi ne demek?

  İdari yargıdan atanan Adalet Müfettişleri sadece bölge idare ve vergi mahkemelerinin denetimi ile idari yargı hâkim ve savcıları hakkındaki soruşturmalarda görevlendirilirler”. Hükümlerini içermektedir.

  You might be interested:  Öğretmen Seminerleri Ne Zaman Başlıyor 2015?

  Adliye Müfettişi nedir?

  beş yıl hakimlik ve savcılık görevlerinde bulunmuş kişiler arasından üstün başarısıyla adalet müfettişliği görevinde başarılı olacağı anlaşılanların, müşterek kararname ile atandıkları görevdir.adli yargı adalet müfettişleri, adli yargı mahkemeleri, savcılık teşkilatı, cevzaevleri ve noterleri denetlemekle,idari yargı

  Bakanlık müfettişi ne iş yapar?

  devletin tüm kurumlarını bakan adına teftiş eden kişi. burada dikkat edilmesi gereken husus bakan adına çalışmalarıdır. görev yerleri ankara’dır. oradan soruşturma, rutin kontroller için göreve çıkarlar.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector