Işbaşı Eğitim Programı Ne Kadar Sürer?

İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi Program süresi bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerleri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay olarak uygulanmaktadır.

İŞKUR işbaşı eğitim programı ne kadar sürüyor?

İşbaşı Eğitim Programı, bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanabiliyor.

Işbaşı eğitim programı süresi bitince ne olur?

İEP Sonrası Teşvik Uygulaması

Bunlardan birisi de İşbaşı Eğitim Programı Sonrası İstihdam Teşvikidir. İşveren olarak, İşbaşı Eğitim Programını tamamlamış bir kişi istihdam etmeniz halinde, sigorta primi işveren payınız belirli bir süre İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanmaktadır.

Işkurdan işe giren kaç ay çalışıyor?

İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme modüllerinin veya üniversite eğitim modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde ve diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmaktadır.

İŞKUR kaç gün çalıştırıyor?

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında işe alınan kursiyer, günde en az 5 en fazla 8 saat, haftada 6 gün ve 45 saat aşmayacak şekilde çalışabilir. Ayrıca kursiyerin 5 gün rapor hakkı ve kurs süresinin %10’u kadar devamsızlık hakkı bulunmaktadır.

You might be interested:  Mebs Okulu Ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak / Ankara Nerede?

İŞKUR ilk 3 ay maaş ne kadar?

İşbaşı Eğitim Programı ödeneği 2021 yılında günlük 108,68 TL, kursiyer öğrenci ise 81,51 TL, işsizlik maaşı alıyorsa 54,34 TL olarak hesaplanmaktaydı.

İŞKUR resmi tatillerin ücretini veriyor mu?

✔️Resmi tatillerde işçinin çalıştırılması için işçiden yazılı onay almalı, aksi takdirde işçiye günlük ücreti %100 zamlı olarak ödenir.

Işbaşı eğitim programı bitti mi?

05.11.2021 tarihinde ve 05.11.2021 tarihinden sonra fiili olarak başlatılacak işbaşı eğitim programları için uygulanması ve daha önce düzenlenmesine ara verilen kurs ve programların 5.11.2021 tarihi itibarıyla yeniden başlatılması uygun görülmüştür.

İŞKUR işbaşı eğitim programı bitti mi?

Son 8 yıldır yoğun bir şekilde işverenler tarafından kullanılan ve istihdama önemli oranda katkı sunan işbaşı eğitim programları 4 Ekim’den bu yana askıya alındı.

İŞKUR cezası kaç yıl?

Eğer bu program ile çalıştırdığınız kursiyeri beğenmediyseniz yada anlaşamadığınız bir durum olduysa sözleşmeyi fesih etme yetkiniz vardır. Fakat programdan ayrılan kursiyer yada programı sonlandırmak isteyen işverene bazı durumlarda 1 yıl işkur faaliyetlerden yararlanamama cezası verilir.

İŞKUR asgari ücret ne kadar 2022?

2022 yılında ise en düşük işsizlik maaşı; 2137 lira, orta kademe işsizlik maaşı 2541 lira, en yüksek işsizlik maaşı da 4272 lira oldu. İŞSİZLİK ÖDENEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde İŞKUR birimine başvurmak gerekmektedir.

İŞKUR aylık ne kadar veriyor?

Ne kadar ücret verilecek? İşbaşı eğitim katılımcılarına günlük 108,68 TL, öğrenciler için 81,51 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34 TL zaruri gider ödemesi İŞKUR tarafından ödenmektedir. İşsizlik maaşının 2022 yılı aylık taban tutarı 1.168,27 TL, tavan tutarı 2.336,53 TL’dir.

İŞKUR cezası kaç ay?

Yönetmeliğe göre;

Sözleşmesinin feshedileceği gibi cezai yaptırımla da karşılaşacaktır. Sözleşmesi feshedilen kursiyerler; 12 ay süre boyunca yeni bir İşbaşı Eğitim Programına katılım gerçekleştiremeyecektir. Fesih tarihine kadar aldıkları kurs ücretini, yasal faizi ile birlikte İŞKUR’a geri ödeyeceklerdir.

You might be interested:  Norm Fazlası Öğretmen Ne Yapmalı?

İŞKUR maaşları hangi gün yatıyor?

İŞKUR maaşları, her ayın 5’ine kadar PTT’de adınıza yatırılır. Maaşınızın herhangi bir PTT şubesinden T.C. nüfus cüzdanınızla çekebilirsiniz.

Işkurlular rapor parası alabilir mi?

İşkur’da TYP (toplum yararına program) bünyesinde çalışan kişilerin en çok merak ettiği konu başlıklarından bir tanesi rapor alıp alamayacak olmalarıdır. TYP çalışanlarının rapor hakları bulunmamaktadır.

İŞKUR çalışanı işten çıkabilir mi?

İŞKUR tarafından uygulanan işbaşı eğitim programı veya toplum yararına program kapsamında herhangi bir işyerinde çalışanlar, programın süresi dolmadan mazeretsiz olarak işten ayrılamaz yani işi bırakamazlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector