Işbaşı Eğitim Programı Ne Zaman Bitiyor?

İşbaşı Eğitim Programlarının Süresi Program süresi bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerleri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay olarak uygulanmaktadır.

Işbaşı eğitim programı süresi bitince ne olur?

İEP Sonrası Teşvik Uygulaması

Bunlardan birisi de İşbaşı Eğitim Programı Sonrası İstihdam Teşvikidir. İşveren olarak, İşbaşı Eğitim Programını tamamlamış bir kişi istihdam etmeniz halinde, sigorta primi işveren payınız belirli bir süre İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanmaktadır.

Işbaşı eğitim programı devamsızlık kaç gün?

İşbaşı Eğitim Programı kapsamında işe alınan kursiyer, günde en az 5 en fazla 8 saat, haftada 6 gün ve 45 saat aşmayacak şekilde çalışabilir. Ayrıca kursiyerin 5 gün rapor hakkı ve kurs süresinin %10’u kadar devamsızlık hakkı bulunmaktadır.

Işkurdan işe giren kaç ay çalışıyor?

İşbaşı eğitim programı bilişim ve imalat sektörlerindeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde MEB Hayat Boyu Öğrenme modüllerinin veya üniversite eğitim modüllerinin asgari süresinden az olmayacak şekilde ve diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmaktadır.

İŞKUR işbaşı eğitim programı bitti mi?

Son 8 yıldır yoğun bir şekilde işverenler tarafından kullanılan ve istihdama önemli oranda katkı sunan işbaşı eğitim programları 4 Ekim’den bu yana askıya alındı.

You might be interested:  Üniversite De Öğrenci Belgesi Nasıl Alınır?

İŞKUR cezası kaç yıl?

Eğer bu program ile çalıştırdığınız kursiyeri beğenmediyseniz yada anlaşamadığınız bir durum olduysa sözleşmeyi fesih etme yetkiniz vardır. Fakat programdan ayrılan kursiyer yada programı sonlandırmak isteyen işverene bazı durumlarda 1 yıl işkur faaliyetlerden yararlanamama cezası verilir.

İŞKUR nasıl istifa edilir?

Sözleşmenin feshinin onaylanması için sözleşmeyi fesheden taraf, aynı gün içerisinde durumu yazılı olarak İŞKUR İl Müdürlüğü’ne bildirerek onay alması gerekmektedir. Onay alınmaması halinde sözleşme feshedilmemektedir.

İŞKUR’dan devamsızlık nasıl oluyor?

Kursiyerin İşbaşı Eğitim Program süresinin 1/10’undan daha fazla devamsızlığı bulunmamalıdır. Kursiyerler raporlu oldukları ve devamsızlık yaptıkları günler için İŞKUR’dan ödeme alamazlar. Devamsızlık hakkı dolan kursiyerler programdan çıkarılır ve 12 ay süreyle İşbaşı Eğitim Programından katılamazlar.

Işkurlular rapor parası alabilir mi?

İşkur’da TYP (toplum yararına program) bünyesinde çalışan kişilerin en çok merak ettiği konu başlıklarından bir tanesi rapor alıp alamayacak olmalarıdır. TYP çalışanlarının rapor hakları bulunmamaktadır.

İŞKUR resmi tatillerin ücretini veriyor mu?

✔️Resmi tatillerde işçinin çalıştırılması için işçiden yazılı onay almalı, aksi takdirde işçiye günlük ücreti %100 zamlı olarak ödenir.

Işkurlular kaç saat çalışır?

İşkur İşbaşı Eğitim Programı Çalışma Saatleri Konusunda

İşkur yönetmeliğine göre, günde en fazla 8 saat (08.00 – 16.00) saatleri ve haftada 40 saat çalışılması lazım. Bulunduğum fabrika bizleri 10 saatten fazla (07.45 – 18.00) saatler arası çalıştırıyor.

İŞKUR asgari ücret ne kadar 2022?

2022 yılında ise en düşük işsizlik maaşı; 2137 lira, orta kademe işsizlik maaşı 2541 lira, en yüksek işsizlik maaşı da 4272 lira oldu. İŞSİZLİK ÖDENEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde İŞKUR birimine başvurmak gerekmektedir.

İŞKUR aylık ne kadar veriyor?

Ne kadar ücret verilecek? İşbaşı eğitim katılımcılarına günlük 108,68 TL, öğrenciler için 81,51 TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34 TL zaruri gider ödemesi İŞKUR tarafından ödenmektedir. İşsizlik maaşının 2022 yılı aylık taban tutarı 1.168,27 TL, tavan tutarı 2.336,53 TL’dir.

You might be interested:  Ikinci Üniversite Hangi Bölümler Var?

İŞKUR işbaşı eğitim programı kaç defa yararlanılır?

Bir işsiz İşbaşı Eğitim(Staj) programlarından bir kez yararlanabilir. İşbaşı Eğitim Programı; günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir.

İŞKUR kursları ne zaman başlıyor 2022?

İstanbul’da İşkur Kurs Kayıtları Devam Ediyor. İSMEK 2021-2022 Kurs kayıtları 24 Eylül Cuma günü, saat 10.00’da başlayacaktır.

İŞKUR işbaşı eğitim programı ne zaman açılacak?

İŞKUR tarafından 6.10.2021 tarihi itibarıyla ara verilen kurs veya program taleplerinin 5.11.2021 tarihi itibarıyla yeniden başlatılmasına karar verilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector