Kosgeb Eğitim Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb kuruluş desteği nasıl alınır?

Başvuru kriterlerini karşılayan mikro ve küçük işletmeler www. kosgeb.gov.tr adresindeki “E-Hizmetler” menüsünden “Mikro ve Küçük İşletmelere Hızlı Destek Programı Başvurusu” alt menüsünü seçerek online başvuru yapabilecektir.

Kosgeb Genç Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

Kosgeb hibe desteği alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir:

  1. Kosgeb sistemine kayıt yaptırmak.
  2. Kursa katılmak ve sertifika almak.
  3. İş yeri projenizin hazır olması.
  4. Hibe programına başvuru yapmanız.

Kosgeb Girişimcilik Desteği kimler alabilir?

KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alan girişimcilere 2020 yılı itibariyle 60.000 TL kadar hibe desteği sağlıyor. Destek, işgücünü ve istihdamı arttırmak için özellikle kadın, engelli, genç girişimcilere, şehit ve gazi yakınlarına avantajlı olarak veriliyor.

Kosgeb kuruluş desteği ne kadar?

Program kapsamında girişimciler, şirket kuruluşu, performans dönemi destekleri sunmaktadır. Şahıs ( gerçek kişi ) işletmesi kuranlar 5.000 TL., Tüzel ( limited, anonim ) şirket kuranlar da 10.000 TL. destek almaktadır.

Kosgeb Başvuru nasıl yapılır?

Bunun için www. kosgeb.gov.tr adresinden KOBİ Giriş bölümündeki ” KOSGEB ‘e İlk Başvuru” linkine tıklamalısınız. Yeni Girişimci Desteğine başvuracaksanız “Yeni Girişimci İlk Başvuru” alanından, diğer tüm destek programları için “İşletme İlk Başvuru” alanından “Başvur” butonunu tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz.

Kosgeb’e öğrenciler başvurabilir mi?

İşte KOSGEB kredi desteğinden faydalanabilecek kişiler; kurum tarafından verilen iş kurma danışmanlığı eğitimini ya da uygulamalı olarak verilen eğitim desteğini alanlar; kurumca üniversite sınırları içinde gerçekleştirilen Genç Girişimci Geliştirme Programı’na katılıp; mezun olanlar ve İŞGEM bünyesinde bulunan

You might be interested:  Ygs Puanına Eklenen Okul Puanı Nasıl Hesaplanır?

KOSGEB den kimler yararlanabilir?

Mevcut işletmesi olan Kobiler, yeni iş kurmak isteyen girişimciler, KOSGEB desteklerinden faydalanabilir ve hibe alabilirler. KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmelere devlet desteklerini alarak işlerini geliştirme, büyütme, yurt dışına açılma gibi birçok alanda destek olmak için kurulmuştur.

Genç girişimci nereye başvurulur?

Teşvikten yararlanmak için öncelikle bağlı olduğunuz vergi dairenize dilekçe ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Vergi dairesinden alınan yazı ile birlikte SGK´ya dilekçe ile ve dilekçe ekine vergi dairesinden aldığınız genç girişimci onay yazısı ve vergi levhasını da ekleyerek başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi kaç puan almak gerekir?

Sınav Komisyonunca verilen notların ortalaması sözlü sınav notudur. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir. Sözlü sınav sonucu KOSGEB İdaresi Başkanlığının internet sitesinden yazılı olarak duyurulur. – Giriş sınavı puanı, yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasıdır.

Sigortalı çalışan Kosgebe başvurabilir mi?

Hayır. Girişimcinin destek sürecinde; başka bir işletme/kurum/kuruluşta SGK hükümlerine tabi olarak çalışmaması gerekmektedir.

KOSGEB den hangi işlere destek veriyor?

Kosgeb ‘in en çok desteklediği sektörlerin başında imalat sektörü gelmektedir. İmalat sektöründe tütün ürünleri imalatı, tekstil ürünleri imalat ve giyim eşya imalatı ile birlikte pek çok sektörden destek almak mümkündür. İmalat sektöründe kosgeb tarafından 324 farklı alanda destek verilmektedir.

KOSGEB neleri karşılıyor?

Belediyeler, Yüksek Öğretim Kurumları, Özel İdareler, Meslek Kuruluşları ve İnkübatörler tarafından münferiden veya müştereken kurulacak bir İşletici Kuruluş vasıtası ile KOBİ’lere işletme geliştirme koçluğu, destek ağlarına ulaşım, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı

KOSGEB geri ödemeli mi?

KOSGEB ‘den destek başvurusu yapmak ise çok kolay. KOSGEB, girişimcilere yaş koşulu olmaksızın ve geri ödemesiz 300 bin liraya kadar destek sağlıyor. Hem de geri ödemeli 1 milyon TL toplam ödenek de alabilirsiniz. Bunun amacıyla KOSGEB doğrultusundan açılan kursa kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

You might be interested:  Üniversite Açıköğretim Harçları Ne Kadar?

KOSGEB sertifika destegi nedir?

Sertifika desteği kapsamında, kurulan firma için gereken mesleki ve teknik sertifika ve buna benzer belgeler desteklenmektedir. Firmaya destek oranı uygulanmaksızın geri ödemesiz olarak toplam 5.000 TL’ye kadar destek sağlanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector