Mebbis Hizmetiçi Eğitim Başvuruları Nasıl Yapılır?

1) Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)’e https://mebbis.meb.gov.tr/ (TC Kimlik No, şifre ve ekranda görüntülenen güvenlik kodu girilerek) giriş yapınız. 2) Sol panelden ‘ Hizmetiçi Eğitim Modülü ‘ tıklayın 3) Açılan ekranda ‘ Faaliyet Başvuru ‘ tıklayın 4) Faaliyet yılı,tipi ve türü seçilir.
➢ Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)’e https://mebbis.meb.gov.tr/ (TC Kimlik No, şifre ve ekranda görüntülenen güvenlik kodu girilerek) giriş yapılır. ➢ Sol panelden ‘Hizmetiçi Eğitim Modülü’ tıklanır. ➢ Açılan ekranda ‘Faaliyet Başvuru’ tıklanır.

Mebbiste hizmet içi eğitim onayı nasıl yapılır?

Onaylama yapmak için gerekli kullanıcı adı ve şifresi girilerek Hizmetiçi Eğitim Modülü açılır. 2. Hizmetiçi Eğitim Modülüne girdiğinizde sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılar. Bu ekranda Onaylamanız gereken faaliyetler ve son onay tarihleri listelenmektedir.

MEBBİS hizmet içi eğitim modülü nedir?

Bakanlık Personeline dair planlanan tüm merkezi ve mahalli Hizmetiçi Eğitim Faaliyetlerini başvuru/onay, katılım başta olmak üzere diğer tüm iş ve işlemlerinin MEBBİS üzerinden yürütülmesini sağlamak.

MEB Hizmetiçi eğitime nasıl girilir?

(Eba şifreniz yoksa MEBBİS girişi sekmesinden Eba şifresi oluşturulmalıdır.) e-Eğitim Platformunda bulunan e-Eğitimlerim sekmesine tıklanır. e-Eğitimlerim sayfasından Eğitim Programı Adı başlığı altında açılan eğitimlere tıklayarak eğitime katılabilirsiniz.

You might be interested:  Okul Aile Birliği Harcamaları Nasıl Yapılır?

Hizmetiçi Uzaktan eğitim Nasıl Yapılır?

Tarayıcıdan lms.eba.gov.tr adresine girilerek Giriş’e tıklanır. Ardından açılan EBA GİRİŞ sayfasından Eba kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapılır. (Eba şifreniz yoksa MEBBİS girişi sekmesinden Eba şifresi oluşturulmalıdır.) e-Eğitim Platformunda bulunan e-Eğitimlerim sekmesine tıklanır.

Mebbis başarı belgesi nasıl Görüntüleme?

Okul İdaresi Tarafından Milli Eğitim Bakanlığının Tüm Öğretmenlere Gönderdiği Başarı Belgesi Sertifikası Nasıl Alınır? Gelen Ekrandan Okul Seçimi Yapılıp Tamam’ a Tıklanır. Başarı Belgeleri Görüntülenir.

Mebbisten Hizmetiçi eğitim Belgesi nasıl alınır?

Mebbis anasayfaya git orada e sertifika belge doğrulama resmine tıkla bilgileri yaz belgen kaydedilsin.

Öğretmenlere hizmet içi eğitim nedir?

Hizmet içi eğitim; istihdam edilmiş iş gücünün mesleğe uyum, meslekte ilerleme ve gelişme ihtiyaçlarını karşılayan her türlü eğitim-öğretim faaliyetidir.

Hizmet içi eğitim konuları nelerdir?

Bunlar; oryantasyon eğitimi, temel eğitim, geliştirme eğitimi, tamamlama eğitimi, yükseltme eğitimi ve özel alan eğitimidir.

Hizmet içi eğitim kursuna katılmak zorunlu mu?

MADDE 21-(1) Personelin düzenlenecek hizmet içi eğitime katılması zorunludur. Eğitime katılacakların sayı ve nitelikleri programlarda belirlenir.

Ebadan hizmet içi seminere nasıl girilir?

EBA öğretmen girişi için; EBA uygulamasına ya da www.eba.gov.tr adresine giriş yapılması gerekiyor. Ardından açılan sayfada EBA öğretmen girişi yazısına giriliyor. Çıkan ekranda MEBBİS veya e-devlet şifresi ile giriş yaparak sisteme girerek seminerlere katılabilirsiniz.

Uzaktan eğitim seminerine nasıl girilir?

EBA UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRETMEN GİRİŞİ

EBA öğretmen girişi için; EBA uygulamasına ya da www.eba.gov.tr adresine giriş yapılması gerekiyor. Akabinde EBA öğretmen girişi yazısına tıklanıyor. Çıkan ekranda MEBBİS veya e-devlet şifresi ile giriş yaparak sisteme girerek seminerlere katılabilirsiniz.

EBA mesleki gelişim modülü nerede?

İlk olarak EBA’ ya giriş yapılacak. Daha sonra “Mesleki Gelişim” başlığı altında yer alan “15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar” adlı içerikten ulaşılacaktır. Her öğretmen EBA üzerinden kendilerine sunulan eğitimlerden 1 eğitim faaliyetine katılması ve tamamlaması yeterli olacaktır.

You might be interested:  Üniversite Kayıtları Ne Zaman Başlar?

MEBBİS e sertifika ne ise yarar?

Söz konusu belge usta öğreticilik hakkı kazandırmakta olup, enstrüman alanında resmi ve özel kurumlarda eğitmenlik yapabilmektedir, İş yeri açabilmektedir.Herhangi bir başvuruda (sınav, okul, iş vb.) size resmi bir referans olabilmektedir.

EBA seminer nereden izlenir?

Öğretmenler, ara tatil seminer canlı yayınına EBA’ya giriş yaparak ‘Mesleki Gelişim’ başlığı altında yer alan 15-19 Kasım Mesleki Çalışmalar adlı içerikten ulaşabilecekler. EBA’ya ise kişisel MEBBİS şifreleri veya e-devlet kullanıcı adı ve şifreleri ile erişebilecekler.

Hizmet içi eğitim nereden alınır?

ÖĞRETMENLERİN HİZMET İÇİ EĞİTİMLERİ ‘EBA’ ÜZERİNDEN YAPILACAK. Okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve hayat boyu öğrenme kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlere yönelik ikinci ara tatil döneminde planlanan mesleki çalışmalar 16-20 Mart’ta uzaktan eğitim sistemiyle ‘EBA’ üzerinden gerçekleştirilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector