Okuyucular soruyor: Odtü Eğitim Fakültesi Nerede?

ODTÜ’de eğitim fakültesi var mı?

ODTÜ Eğitim Fakültesinde, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE), Yabancı Diller Eğitimi (YDE), Temel Eğitimi (TEB), Matematik ve Fen Alanları Eğitimi (MFAEB), Beden Eğitimi ve Spor (BES) ve Eğitim Bilimleri (EB) Bölümleri olmak üzere 6 Bölüm ve 9 lisans programı vardır.

Odtüde kaç fakülte var?

ODTÜ’de 3’ü uluslararası ortak program olmak üzere 41 lisans programının yürütüldüğü 5 Fakülte, 105 yüksek lisans ve 70 doktora programının yürütüldüğü 5 Enstitü, İngilizce eğitimi veren Yabancı Diller Yüksek Okulu faaliyet göstermektedir.

ODTÜ ingilizce öğretmenliği hangi fakültede?

İngilizce Öğretmenliği / Eğitim Fakültesi Eğitim Fakültesi | Program Yeterlilikleri Bilgi Paketi.

Eğitim fakültesi hangi bölümler var?

Eğitim Fakültesi – Bölümler

 • Eğitim Bilimleri Bölümü
 • Matematik ve Fen Bilimleri Eğitim Bölümü
 • Özel Eğitim Bölümü
 • Temel Eğitim Bölümü
 • Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü
 • Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
 • Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi nerede?

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi veya kısaca HÜEF; Hacettepe Üniversitesi ‘ne bağlı olarak eğitim veren 13 fakülteden bir tanesidir. Üniversitenin Beytepe Kampüsü’nde yer almaktadır.

Ilahiyat eğitim fakültesi mi?

YÖK’ün 10 Mayıs’da aldığı karara göre din öğretmenliği bölümleri eğitim fakültelerinden alınıp ilahiyat fakültelerine bağlanıyor. Eğitim fakültesi öğrencileri zaten branşlarının bilimsel derslerini ilgili bölümden alırlar, eğitim derslerini de kendi fakültelerinden.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Halk Eğitim Kayıtları Ne Zaman Başlıyor 2018?

ODTÜ ingilizce zor mu?

ODTÜ ‘de eğitim dili %100 İngilizcedir. Yani neredeyse hiçbir dersiniz veya sınavınız Türkçe olmayacak. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse, ODTÜ ‘de alacağınız hazırlık eğitimiyle bir bölümü tamamen İngilizce ile okuyacak seviyeye gelebilirsiniz.

ODTÜ matematik öğretmenliği ne zaman açıldı?

Bir eğitim politikası olarak eğitim fakültelerinin yeniden yapılanması süreci içerisinde İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı ODTÜ Eğitim Fakültesinde ilk kez 1998 yılında İlköğretim Bölümü bünyesinde kurulmuştur.

ODTÜ’nün kaç kampüsü var?

ODTÜ ‘ nün genel özellikleri Okulun 3 adet kampüsü var: ODTÜ Ankara, Kıbrıs ve Erdemli Kampüsleri. ODTÜ yaklaşık 27 bin öğrenciye sahip. 5 fakülte, 43 bölüm var. Mühendislik, İdari Bilimler, Mimarlık, Fen-Edebiyat, Eğitim fakülteleri bulunmakta.

ODTÜ 2 yıllık bölüm var mi?

ODTÜ Meslek Yüksekokulu, Rektörlüğe bağlı olarak eğitim-öğretim veren iki yıllık bir yüksek öğretim kurumudur. Teknik Programlar Bölümü adlı tek bir bölümü bulunmaktadır. Bu programda eğitim-öğretim dili Türkçedir.

ODTÜ devlet mi özel mi?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ( ODTÜ ), (İngilizce: Middle East Technical University, METU), 15 Kasım 1956 tarihinde, zamanın Türkiye Başbakanı Adnan Menderes, Karayolları Genel Müdürü Vecdi Diker ve bir grup akademisyen tarafından Ankara’da kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Sınıf öğretmenliği hangi fakültede?

Sınıf Öğretmenliği Programı Bulunan Tüm Üniversiteler

 • ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ (Eğitim Fakültesi ) Devlet.
 • AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ (Eğitim Fakültesi ) Devlet.
 • AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ
 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
 • AKSARAY ÜNİVERSİTESİ
 • ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ
 • AMASYA ÜNİVERSİTESİ
 • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Fen bilgisi öğretmenliği hangi fakültede?

Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı, Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü’ne bağlı olarak, 2011 yılında kurulmuş ve 2012′ de öğrenci almaya başlamıştır.

Odtü Eğitim Fakültesi ne zaman kuruldu?

1957-1958 öğretim yılı başında Mimarlık, Mühendislik ve İdari Bilimler Fakülteleri kurulmuş, 1959 yılında da Fen Edebiyat Fakültesi ‘nin kuruluşu tamamlanmıştır. Eğitim Fakültesi ise 1982 yılında öğretime başlamıştır. Bugün, ODTÜ ‘de 41 lisans programının yürütüldüğü beş fakülte bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector