Okuyucular soruyor: Özel Güvenlik Temel Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Özel güvenlik sertifikası kaç günde alınır 2020?

Temel Silahlı Eğitim En Kısa 17 Gün Sürer. Temel Silahsız Eğitim En Kısa 13,5 Gün Sürer. Yenileme Silahlı Eğitim En Kısa 8,5 Gün Sürer. Silahsızdan Silahlıya Geçiş En Kısa 3 Gün Sürer.

Özel güvenlik sertifikası kaç para?

– Silahsız güvenlik eğitim kurs ücreti ortalama 750 TL kadardır. Güvenlik sertifikasını yenileme ücreti ise 2020 yılında; – Silahlı güvenlik sertifikası yenileme ücreti 750 TL kadardır. – Silahsız güvenlik sertifikası yenileme ücreti 550 TL kadardır.

Özel güvenlik eğitimi nelerdir?

Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi sırasında şu dersler alınır:

 • Özel güvenlik tedbirleri……..
 • Etkili iletişim……………………….12 saat.
 • Yangın güvenliği…………………..8 saat.
 • Uyuşturucu madde …………… 2 saat.
 • Kişi koruma……………………….. 9 saat.
 • Kalabalık yönetimi ……………. 10 saat.
 • Güvenlik sistem ve cihazlar…
 • Genel kolluk ve ilişkiler……… 4 saat.

Özel güvenlik eğitimini kimler verebilir?

Özel Güvenlik Temel Eğitimi Silahlı Güvenlik Eğitimi; 21 yaşını doldurmuş olan ve en az lise mezunu bireylerin katılabildiği, 4 hafta süren ve 11 farklı ders gördükleri eğitim türüdür.

Ozel guvenlik karti kac gunde cikar?

Özel Güvenlik kimlik kartlarınız hazırlanınca EGM Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından verdiğiniz adreslere PTT kargo ile gönderilir. Eğer teslim alan olmazsa 2. defa götürüldükten sonra 10 gün şubede bekletilir. Kişilerin en geç 6 ay içinde kartlarını alması gerekmektedir.

You might be interested:  Yurtdışında Üniversite Okumak Için Hangi Sınava Girilir?

Silahlı güvenlik kursu ne kadar sürüyor?

Toplam süresi Silahlı kartı olanlar için 60 saat, Silahsız kartı olanlar için 50 saat olan bir özel güvenlik eğitim programıdır. Silahlı ya da silahsız kartı olan Özel Güvenlik Görevlilerin çalışmaya devam edebilmeleri için her 5 yılda bir bu eğitime katılıp, eğitim sonunda yapılan sınava girmeleri gerekmektedir.

Güvenlik sertifikası kaç TL 2021?

2021 yılı itibari ile 987 ₺ olup, bağlı bulunulan ilin vergi dairelerine yatırılır. Silahlı ve Silahsız Özel güvenlik eğitimi için aynı miktar geçerlidir. Özel güvenlik kimlik kartını çıkarabilmek için yapılması gereken her hangi başka bir masraf yoktur.

Silahsiz güvenlik karti ne kadar?

Özel Güvenlik Kimlik Harcı (2021) Özel güvenlik şirketleri çalışanları için ilgili devlet kurumları tarafından alınan kimlik kartı ücreti 2021 yılı için 45 TL olarak belirlenmiştir.

Özel güvenlik sertifikası kaç yıl geçerlidir?

Özel Güvenlik Hizmetlerinde istihdam edilen ve Kimlik Kartını aldığı tarihten itibaren 5 yıllık süresi dolan özel güvenlik personeli 5188 Sayılı Yasa gereğince, SİLAHLI YENİLEME EĞİTİMİ almak zorundadırlar. Silahsız Yenileme Eğitimi 7 gün, Silahlı Yenileme Eğitimi 8 gün sürmektedir.

Özel güvenlik kursunda neler yapılır?

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

 • Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları
 • Güvenlik Tedbirleri.
 • Güvenlik Sistem ve Cihazları
 • Genel Kollukla İlişkiler.
 • Temel İlkyardım.
 • Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı
 • Etkili İletişim.
 • Kalabalık Yönetimi.

Güvenlik eğitimi nasıl alınır?

Özel güvenlik görevlisi olmak için ilinizde bulunan sertifika vermeye yetkili olan kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir. Bunun akabinde her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte olan ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız.

Özel güvenlik temel eğitimi nedir?

Özel Güvenlik Hizmetlerinde istihdam edilecek personel 5188 Sayılı Yasa gereğince TEMEL EĞİTİMİ almak zorundadır. Temel Güvenlik Eğitimi 13 gün sürmektedir. Silahlı Eğitim alacak özel güvenlik adayları ise ayrıca 3 gün Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi almaktadır.

You might be interested:  Okul Ne Zaman Başlar?

Özel güvenlik faaliyet izni kim tarafından verilir?

Madde 9- Toplantı, konser, sahne gösterileri ve benzeri etkinliklerde, para veya değerli eşya nakli veya cenaze töreni gibi geçici veya acil hallerde, özel güvenlik izni vali tarafından verilir.

Özel güvenlik uzmanı nasıl olunur?

Özel güvenlik kurum yöneticileri en az ön lisans mezunu yani 2 yıllık meslek yüksek okul mezunu olmak zorundadır. Gerekli temel eğitimleri tamamlayan güvenlik görevlileri faaliyet izin belgesi alarak yönetici unvanına sahip olabilirler.

Özel güvenlik görevlilerine kimlik kartları kim tarafından verilir?

Özel güvenlik görevlisi kimlik kartı almak için ikamet edilen ildeki il emniyet müdürlüğü özel güvenlik şube müdürlüğüne müracaat edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector