Özel Eğitim Öğretmenlerinin Ek Dersi Nasıl Hesaplanır?

Bu itibarla, özel eğitim sınıfında haftada 35 saat ders okuttuğu belirtilen ilgili sınıf öğretmeninin, okuttuğu bu derslerden haftada aylık karşılığı okutmakla yükümlü olduğu 18 saatin üstünde okuttuğu 17 (30+5=35-18=17) ders saati karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılması gerekmektedir.

Özel eğitim Öğretmeni kaç ek ders alır?

Bu çerçevede, rehberlik ve araştırma merkezinde 15 saat aylık ve 15 saat ek ders ücreti karşılığı ders görevini yerine getiren özel eğitim öğretmenleri evde eğitim hizmetleri kapsamında görevlendirilebilir.

Özel eğitim kaç saat ek ders alır?

– Rehberlik ve araştırma merkezlerinde görev yapan özel eğitim öğretmenlerine, haftada 15 saat ödenmekte olan ek ders ücreti haftada 18 saat olarak uygulanacak.

Özel eğitim öğretmeni haftada en fazla kaç saat ek ders alır?

Bu yazıya göre haftada 35 saat ders veren özel eğitim öğretmenleri 17 saat ek ders ücreti almaya hak kazanmaktadır. 18 saat karşılığında ise aylık verilmektedir. Bazı eğitim kurumlarında haftalık olarak verilecek ek ders saati sınırlandırılmış olsa da özel eğitim öğretmenleri 17 saatlik ek ders ücreti alabilmektedir.

You might be interested:  Okul Öncesi Sınıf Ortamı Nasıl Olmalı?

Özel eğitim ek ders ücreti ne kadar?

Gece ek ders verilmesi durumunda 29,191 lira kazanacaklar. Sözleşmeli ek ders ücretleri de 23,41 lira, Takviye ek ders ücreti ise 54,57 lira ve özel eğitim ek ders ücreti ise 34,09 lira olacak. Bu zamlı ücretler de Şubat ayından itibaren yatırılmaya başlanacak. 4 Beklenen haber geldi!

Özel eğitimde hangi durumlarda ek ders %25 fazla ödenir?

Maliye Bakanlığının görüş yazısı;?’Özel eğitime muhtaç öğrencilerin (zihinsel engelli ve otistik) eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda (okullarda) görevli, kadrolu ve 4/B’li zihinsel engelliler sınıf öğretmenleri görevlerinin zorluğundan kaynaklı olarak ek ders ücretini (yıpranma payı) % 25 fazla almaktadırlar.

Özel eğitim öğretmeni en fazla kaç saat derse girer?

Bu itibarla; özel eğitim alan öğretmenlerinin haftada aylık ve ek ders ücreti karşılığında okutacakları ders saatleri bakımından sınıf öğretmenleri kapsamında değerlendirilmeleri, bu kapsamda haftada 18 saat aylık karşılığı ders görevi, 12 saat zorunlu ek ders görevi, 3 saat hazırlık ve planlama görevi olmak üzere

Özel ders saat ücreti ne kadar?

Yine yaklaşık binlerce bu tarz öğretmenin veya eğitimcinin profilini incelediğimiz de genel olarak bir ortalama yapmak gerekirse saatlik 60 TL – 70 TL arası fiyata çocuklarınıza özel ders aldırmanız mümkündür. Ancak bu fiyata ders veren öğretmenlerde oldukça başarılı ve çocuklarınıza büyük katkılar sağlayabilirler.

Özel eğitim öğretmenleri 2 saat ek ders alacak mı?

Bilindiği üzere 2022 yılı başından itibaren okul öncesi, ilkokul sınıf öğretmenleri, bölüm, atölye ve laboratuar öğretmenlerine haftalık 2 saat olarak öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri ek dersi ödenecektir. Özel eğitim öğretmenleri de bu ek dersten faydalanmalıdır.

Özel eğitim sınıflarında teneffüs var mı?

‘Özel eğitim mesleki eğitim merkezi (okulu)’ başlıklı 45. maddesi, hükümlerinde özel eğitim sınıflarındaki özel eğitim öğretmen ve öğrencileri için ders, dinlenme, yemek ve diğer etkinlik saatleri düzenlenmediğinden özel eğitim sınıflarındaki özel eğitim öğretmen ve öğrencilerinin teneffüs hakları yoktur.

You might be interested:  2016 Ne Kadar Öğretmen Alınacak?

Özel eğitim öğretmeni öğrenci kişilik hizmetleri ek dersi alır mı?

Dönem Toplu Sözleşme hükümlerine göre, okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenlere ‘Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri’ne karşılık haftada 2 saat ek ders ücreti ödenecektir.

Özel eğitim Haftada kaç saat?

Buna göre, 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayan özel eğitim anaokulları ile özel eğitim ana sınıflarında günlük 6 etkinlik saati olmak üzere haftalık toplam 30 saat yüz yüze eğitim öğretime devam edilecek.

32 saat derse giren branş öğretmeni kaç saat ek ders alır?

Yani yukarıdaki öğretmeni hesaplarsak; 26 saat + 6 saat DYK = 32 saat yapar. Bu öğretmenin 32/10= 3 saat daha haftalık ek dersine ekleme yapılır.

1 ek ders ne kadar?

2021 yılının Ocak-Haziran döneminde uygulanacak maaş katsayısı 0,165786 olarak açıklanmıştır. Buna göre 2021 yılının Ocak-Haziran döneminde brüt ek ders ücreti 23,21 ₺, net ek ders ücreti ise 19,55 ₺’dir. %20 vergi dilimine giren öğretmenlerin alacağı net ek ders ücreti 18,39 ₺’dir.

Haftada 30 saat derse giren öğretmen ne kadar maaş alır?

Ücretli öğretmen maaşı, Temmuz 2021’de artmıştı. Bu artışla birlikte öğretmenler ders başı net 21,46 TL ücret alıyordu. Haftada 30 saat derse giren öğretmenler ise ayda 2.575,2 TL ücret kazancına sahip oluyordu. 2022 yılıyla birlikte memurlara yüzde 30.5 oranında zam yapıldı.

Ek dersin saati kaç tl 2022?

İşte 2022 yılı (kadrolu öğretmen-sözleşmeli öğretmen) ek ders güncel ücretleri; Gündüz ek ders: 32,96 TL Lira olacak. Yüksek Lisans Ek Ders 35,27 TL olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector