Özel Eğitim Öğretmenliği Hangi Puan Türü 2019?

Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü için sözel puan türü gerekmektedir. Eğitim Fakültesi bünyesinde bir bölüm olduğu için başarı sıralaması şartı bulunmaktadır. Adayların başarı sıralaması en az 300 bin olmalıdır.

Özel eğitim öğretmenliği hangi puan türü ile atanıyor?

Türü Üniversite 2020 YKS Taban Puan
Seç Devlet Vakıf KKTC Yurtdışı
Vakıf MALTEPE ÜNİV.-Özel Eğitim Öğretmenliği (%50 İndirimli) (Eğitim Fak.) 348,69853
Vakıf HASAN KALYONCU ÜNİV.-Özel Eğitim Öğretmenliği (Ücretli) (Eğitim Fak.) 329,69107
Vakıf HASAN KALYONCU ÜNİV.-Özel Eğitim Öğretmenliği (Burslu) (Eğitim Fak.) 408,50926

Ozel Egitim Ogretmenligi hangi bolumden alır?

Özel Eğitim Öğretmenliği, üniversitelerde Eğitim Fakültesi bünyesinde eğitimi verilmekte olan ve yalnızca Sözel puan türüne göre öğrenci kabul eden 4 yıllık bir lisans bölümüdür.

Özel Eğitim Öğretmenliği hangi bölümden alıyor 2019?

ÖSYM’nin yayımladığı değişikliğe göre; bu güne kadar yapılan ÖSYS sınavlarında YGS 4 puan türüyle alım yapan eski ismiyle Zihinsel Engelliler, yeni ismiyle Özel Eğitim Öğretmenliği, 2017 yılı itibariyle Türkçe-Sosyal 1 (TS 1) bölümünden, yani sözel puan türüyle alım yapacak.

Özel eğitim öğretmeni olmak için kaç puan gerekir?

Tablo sütunları aşağıdaki gibidir. Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü 2021 taban puanları en düşük 287,83927, en yüksek 447,18513’tür. Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü 2021 başarı sıralaması en düşük 273033, en yüksek 1852’dir.

You might be interested:  Uzman Öğretmen Ne Kadar Fazla Maaş Alır?

P10 puan türü ne demek?

P10 PUAN TÜRÜ NEDİR? Eğitim fakültelerinden mezun olan lisans mezunu adayların öğretmenlik tercihlerinde kullandıkları puan türüdür. Bu puan türü GK + GY + Eğitim bilimleri bileşenlerinden oluşur. P121 puan türü gelmeden önce sadece P10 puan türü kullanılmaktaydı.

Özel Eğitim Öğretmenliği kimler atanabilir?

Esaslarda; Özel Eğitim alanında öğretmen ihtiyacının karşılanamaması durumunda bu alana, öğretmenlik alanları mezunu olup görme, işitme, zihinsel engelliler alanında tezli-tezsiz yüksek lisans veya doktora mezunlarının atanmalarına imkân tanınmıştır.

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü Nasıl?

Özel eğitim öğretmenliği üniversitelerin 4 yıllık lisans eğitimi veren bölümleridir. 4 yıllık süreç içerisinde Zihin yetersizliği ve otizm spektrum, işitme ve görme yetersizliği, çocuk gelişimi, öğretim ilke ve yöntemleri, Türk eğitim sistemi, Özel öğretimde okuma ve yazma becerileri, özel eğitimde fiziksel beceriler,

Özel eğitimde özel olan nedir?

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş personel, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleri ile onların özür ve özelliklerine uygun ortamlarda sürdürülen eğitime ‘özel eğitim’ denir.

Özel Eğitim Öğretmenliği alan var mı?

Zihin engelliler öğretmenliği diye bir bölüm yok artık. Özel eğitim öğretmenliği var. Aşağıdaki 16 alanda alan sınavı yapılmaktadır.

Ana okulu öğretmenliği hangi bölümden alıyor?

Anaokulu öğretmeni olmak için 4 yıllık lisans programını bitirmiş olmanız gerekir. Aynı zamanda, çocuk gelişimi bölümü, ev ekonomisi, okul öncesi öğretmenliği ve Anaokulu öğretmenliği bölümlerinden mezun olmanız gerekir.

Özel eğitim kaç sıralama 2021?

Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümü 2021 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Üniversite Bölüm Sıralama
UŞAK ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Özel Eğitim Öğretmenliği 16237
AKSARAY ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Özel Eğitim Öğretmenliği 16329
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ (Devlet Üniversitesi) Özel Eğitim Öğretmenliği 16663
You might be interested:  Öğretmen Cv Si Nasıl Olmalı?

Özel Eğitim Öğretmenliği Sertifikası ne işe yarar?

Özel Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar? Özel Eğitim Alanında Yardımcı Eleman Yetiştirme Kursu: Özel eğitim sertifikasına sahip olan öğretmen yardımcısının çalıştığı özür grubuna uygun eğitim programını… More. Aynı zaman da öğrencilere yeterliliklerini kazandırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Özel Eğitim Öğretmenliği kaç kişi atandı?

Yayınlanan listeye göre; bin 755 kontenjanla özel eğitim öğretmeni atanacak. 15 bin öğretmen ataması için ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 27 Eylül-8 Ekim tarihleri arasında alınacak. Atama sonuçları ise 31 Ocak 2022’de açıklanacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector