Sık sorulan: Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ne Işe Yarar?

TEGV nedir kısaca bilgi?

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV ), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile “devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak” amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu.

TEV mi TEGV mi?

Türk Eğitim Vakfı ( TEV ) ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ( TEGV ) aynı Vakıf mı? Türk Eğitim Vakfı ( TEV ) ile organik bir bağımız yoktur. TEV, burs temelinde faaliyet gösteren bir Vakıftır.

TEGV hangi dersler var?

Bu amaçtan yola çıkarak TEGV, okuma, matematik, fen, bilişim, sanat, İngilizce olmak üzere altı alanda çocukların temel eğitim döneminde kazanmaları gereken kritik bilgi, beceri ve tutumları kazanmalarına destek olacak eğitim programlarına sahiptir.

Eğitim gönüllülüğü nedir?

İlköğrenim çağındaki çocukların çağdaş ve evrensel değerler ile cumhuriyetin temel ilkelerine sahip, donanımlı ve nitelikli bireyler olarak yetiştirilmeleri amacıyla devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmaktır.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı ne zaman kuruldu?

İstanbul’da 1950 yılında doğan Oktay Özinci Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Aynı zamanda, 2000 yılından bu güne Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Stratejik Yönetim konusunda ders vermektedir.

You might be interested:  Üniversite Fiziğine Nasıl Çalışılır?

TEV bursu kimlere verilir?

TEV Yüksek Öğrenim Eğitim Bursundan, Türkiye sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinde öğrenim gören T.C. uyruklu, 25 yaşını aşmamış, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan, başka bir kamu veya özel kurumdan burs almayan öğrenciler faydalanabilmektedir.

TSK eğitim Vakfı bursu kaç TL?

1. Özel Karşılıksız Eğitim Bursu ile bir öğrenim yılı boyunca bir öğrencimizin (Şehit/Gazi Çocuğumuzun) eğitim masraflarının karşılanması amaçlanmıştır. 2020-2021 Eğitim Dönemi için Karşılıksız Eğitim Bursu miktarı 3.200 TL (8Ay x 400 TL ) olarak tespit edilmiştir.

TEV bursları ne zaman verilecek?

Bursun Normal Sürecinde Kesilmesi Normal öğrenim süresini tamamlayan öğrencinin bursu Haziran ayı sonunda kesilir. Yukarıda bahsedilen başarı durum belgelerini zamanında TEV ‘e ulaştırmayan öğrencilerle, başarı durumu burs kriterlerini sağlamayan öğrencilerin bursu kesilir ve bir sonraki döneme devam ettirilmez.

TEGV hangi sivil toplum kuruluşudur?

23 Ocak 1995 tarihinde kurulan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, aradan geçen 20 yıl içinde ülkemizin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olmuştur.

TEGV bağış sertifikası nasıl alınır?

TEGV e- Sertifika. Eğitime Destek Sertifikalarımız ile, bir çocuğumuzun bir yıllık eğitim masrafı olan 200 TL’yi karşılayarak, çocuklarımızın nitelikli eğitim desteği almasına katkı sağlayabilirsiniz. Sertifikalarımızı dilerseniz dijital olarak e-posta yoluyla, dilerseniz de basılı olarak alabilirsiniz.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı Nasıl bağış yapılır?

BAĞIŞ ve ÜRÜNLER

 1. Kredi Kartı ile Bağış
 2. PAPARA ile Bağış
 3. Banka Havalesi.
 4. İnternet Bankacılığı
 5. SMS.

Gönüllü iş eğitimi hangi aşamadan sonra başlar?

Her gönüllü aynı zamanda görev aldığı kurumu temsil etmektedir. Bu temsili yerine getirebilmesi her şeyden önce donanımına bağlıdır. Bu donanım da en iyi eğitim yolu ile kazandırılabilir. Gönüllünün sivil toplum kuruluşu bünyesinde hangi görevle görevlendirileceği belirlendikten sonra eğitim aşaması başlayacaktır.

You might be interested:  1 Dönem Okul Tatili Ne Zaman?

Gönüllülük projeleri nelerdir?

Gönüllüsü Olup Başkalarının Dünyasını Güzelleştirebileceğiniz 24 Sivil Toplum Kuruluşu

 1. Çorbada Tuzun Olsun Derneği.
 2. Adım Adım.
 3. 3. KODA.
 4. DEM Derneği.
 5. Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı
 6. Hayat Sende Derneği.
 7. 7. TEMA Vakfı
 8. 8. Başka Bir Okul Mümkün – BBOM.

Gönüllülük türleri nelerdir?

Gönüllülük STK’lar tarafından farklı şekillerde algılanabilir; topluma hizmet, aynî destek, hayır işi, imece, bağış yapmak, kurumsal sosyal sorumluluk, sosyal hizmet, sorumlu vatandaşlık vb.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector