Sık sorulan: Kosgeb Online Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

Girişimcilik Belgesi nasıl alınır?

KOSGEB girişimcilik belgesi almak için başvuru yapmak isteyen kişilerin önce KOSGEB tarafından verilen eğitimlere katılması şarttır. Girşimcilik eğitimi olarak bilinen bu eğitimlerin dışında mutlaka belge için başvuru yapılması gerekir. Başvuru yapmak isteyen adayların e devlet sistemine giriş yapmaları gerekmektedir.

KOSGEB Girişimcilik sınavından kaç puan almak gerekir?

Sınav Komisyonunca verilen notların ortalaması sözlü sınav notudur. Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için en az 70 puan almak gerekir. Sözlü sınav sonucu KOSGEB İdaresi Başkanlığının internet sitesinden yazılı olarak duyurulur. – Giriş sınavı puanı, yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasıdır.

KOSGEB online girişimcilik eğitimi kaç bölüm?

İleri Girişimci Adayları toplamda 16 dersten faydalanacak. Girişimci adayları ayrıca, bu 16 dersin bölümler halinde anlatıldığı KOSGEB Girişimcilik El Kitabı’na da e-Akademi üzerinden ulaşabilecek.

KOSGEB Girişimcilik Belgesi ne kadar geçerli?

Soru: Sertifikanın geçerlilik süresi nedir? yürürlükte olduğu müddetçe geçerlidir. Yani sertifika aldıktan 5 sene sonra kurduğunuz bir işletme için eğer hala bu destek devam ediyorsa (uygulama esasları yürürlükte ise) yeni kurduğunuz işletme için desteğe başvurabilirsiniz.

Girişimcilik Belgesi e-Devlet’ten nasıl alınır?

https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapınız.

  1. Sağ üst taraftan giriş yap deyiniz.
  2. Açılan pencereden e – devlet ile giriş deyiniz.
  3. E – devlet ile sisteme giriş işlemini gerçekleştirin.
  4. Aşağıda ” Öne Çıkan Eğitimler ” bölümünden hangi eğitimi almak istiyorsanız (NACE KODUNUZA GÖRE) ” Eğitime Başla ” deyiniz.
You might be interested:  Öğretmen Olmak Için Nasıl Çalışmalıyım?

KOSGEB kredisi nasıl alınır?

Kosgeb hibe desteği alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir:

  1. Kosgeb sistemine kayıt yaptırmak.
  2. Kursa katılmak ve sertifika almak.
  3. İş yeri projenizin hazır olması.
  4. Hibe programına başvuru yapmanız.

KOSGEB parayı ne zaman ödüyor?

KOSGEB tarafından geri ödemeli destek ödemesinin yapılabilmesi için; destek ödemesinden önce işletmeden destek tutarı kadar teminat alınır.Geri ödemeli destekler, proje süresinin bitiş tarihinden sonra 12 ayı ödemesiz olmak üzere, dörder aylık dönemler halinde 6 eşit taksitte geri ödenir.

Uygulamalı girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi ne işe yarar?

Bu belge girişimcilerin KOSGEB üzerinden alacağı hibe başvuruları için şart koşulmakta. Bu belge ile kurum bir bakıma, girişimciye verilecek hibe olanaklarının gerçekten doğru bir şekilde değerlendirilmesini amaçlamakta.

KOSGEB verdiği parayı geri alıyor mu?

Siz önce bu meblayı harcayacaksınız, harcadığınıza dair faturalar, ödeme dekontları vb dökümanları KOSGEB Hizmet Merkez Müdürlüğüne sunacaksınız, onay alacak ve Ankara merkezdeki ödeme sırasına gireceksiniz. Sonra o para (yani harcadığınızın %60’ı — maksimum 18.000 TL) size geri ödenecek.

KOSGEB geleneksel girişimcilik eğitimi kaç bölümden oluşur?

MADDE 5- (1) Girişimcilik Eğitimi, Geleneksel Girişimci Eğitimi ve İleri Girişimci Eğitimi olmak üzere iki ayrı eğitimden oluşur.

KOSGEB geleneksel girişimcilik eğitimi nasıl yapılır?

Girişimcilik Eğitimi nasıl alınıyor? Girişimcilik Eğitimlerine, KOSGEB web sayfası üzerinden veya https://lms. kosgeb.gov.tr/ adresinden e-Devlet doğrulaması ile giriş yapabilirsiniz. Bu eğitimler ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.

KOSGEB eğitiminde ne anlatılıyor?

KOSGEB eğitmenleri ve uzmanları tarafından 32 saat olarak verilen eğitimlerde özellikle iş planı oluşturma konusunda kursiyerlere detaylı bilgiler sunulmaktadır. Bu sayede etkili ve başarılı bir iş planı hazırlamaları mümkün olabilmektedir.

Girişimcilik Belgesi Nedir?

Girişimcilik belgesi KOSGEB tarafından verilen girişimcilik eğitimi sonucunda katılımcılara verilen sertifikadır. Hali hazırda bir işi bulunan ya da yeni bir iş kuracak olan kişilerin KOSGEB desteklerinden yararlanabilmeleri için bu sertifikaya sahip olmaları gerekmektedir.

You might be interested:  2.Üniversite Harçları Hangi Bankaya?

Kosgep girişimcilik Sertifikası ne işe yarar?

Bu belge girişimcilerin KOSGEB üzerinden alacağı hibe başvuruları için şart koşulmakta. Bu belge ile kurum bir bakıma, girişimciye verilecek hibe olanaklarının gerçekten doğru bir şekilde değerlendirilmesini amaçlamakta.

Ileri girişimcilik eğitimi nedir?

İleri girişimci eğitimi, orta-yüksek ve ileri teknoloji sınıfına uygun sektörler ve imalat alanında aktif faaliyet gösteren girişimcilere yönelik planlanmış bir eğitimdir. İleri Girişimci Programına başvuru yapacak girişimcilerin ileri girişimci eğitimini başarıyla tamamlaması beklenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector