Sık sorulan: Pomem Eğitim Süresi Ne Kadar?

27 dönem POMEM eğitimi kaç ay?

MADDE 7 – (1) POMEM ‘lerde eğitim -öğretim süresi mezun olma esası ile en az (Değişik ibare:RG-6/1/2017-29940) dört aydır.

POMEM eğitiminde maaş veriliyor mu?

Polis Meslek Eğitim Merkezi 4 yıllık lisans eğitimine denk bir eğitim verir. POMEM bünyesinde öğrenim gören öğrencilere aylık 430 TL harçlık verilmektedir. 22. dönemde de Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerine 430 TL aylık ücret ödenecektir. Öğrenciler, ancak intibak sonrasında maaşlarını alma hakkına sahiptirler.

26 dönem POMEM eğitimi kaç ay?

Ekim ayı itibarıyla başlayan 26. Dönem POMEM eğitimlerinde öğrenciler, 3 aylık zorlu eğitim sürecinin ardından yazılı sınava girerek, 1 aylık staj için evlerine gönderilmişti.

POMEM eğitim süresi kısalacak mı?

Polis eğitim merkezlerindeki ( POMEM ) eğitim süresi en az 6 aydan, en az 4 aya indirildi. Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim -Öğretim Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı.

POMEM eğitimi kaç ay 2021?

POMEM üzerinden eğitim ve öğretim süresi en az 6 aylık bir süreci kapsamaktadır. Bu bağlamda sömestr izni ile beraber başlama ve bitiş tarihleri bu sürenin dışında kalır. Alınacak 6 aylık eğitim ile beraber polis mertebesi kapsamında kişi görevine başlar.

27 dönem POMEM kaç kişi alınacak?

Akademinin internet sitesinden, 27. dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ( POMEM ) alınacak lisans mezunu 5 bin 440 erkek, 960 kadın, ön lisans mezunu bin 360 erkek, 240 kadın olmak üzere 8 bin polis adayına ilişkin duyuru yayımlandı.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Eğitim Bilimlerine Nasıl Çalışılmalı 2018?

POMEM eğitiminde hangi dersler var?

POMEM ders içerikleri şöyle;

 • Adli Mevzuat ve Suç Soruşturmaları Bilgisi.
 • Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri Eğiticiliği.
 • Silah ve Taktik Atış
 • Temel Polislik I.
 • Temel Polislik II.
 • Uygulamalı Polislik I.
 • Uygulamalı Polislik II.

POMEM eğitiminde neler var?

Ders İçerikleri

 • Adli Mevzuat ve Suç Soruşturmaları Bilgisi.
 • Polis Müdahale Yöntem ve Teknikleri Eğiticiliği.
 • Silah ve Taktik Atış
 • Temel Polislik I.
 • Temel Polislik II.
 • Uygulamalı Polislik I.
 • Uygulamalı Polislik II.

Komiser yardımcılığı kursu kaç ay?

Madde 45 – Komiser yardımcılığı kursu eğitim programları, Eğitim Dairesi Başkanlığınca hazırlanır ve Genel Müdürün onayı ile yürürlüğe konulur. Kurslar en az 9 ay sürelidir.

POMEM kimler başvuru yapabilir?

MADDE 5 – (1) POMEM ‘lere, lisans mezunları veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilirler.

PMYO eğitimi kaç ay?

– Polis Meslek Yüksek Okulu ( PMYO ) ile 2 yıl eğitim, – Polis amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) ile 11 aylık eğitim, Bu kurumlardan herhangi birine eğitim durumunuza bağlı olarak giriş yapabilir; aldığınız eğitimin ardından polislik unvanını elde edebilirsiniz.

POMEM eğitimi nerede veriliyor?

İstanbul (Arnavutköy), Mersin, Karabük, Bilecik, Karabük, Çankırı, Amasya (Merzifon), Bursa, Diyarbakır, Erzincan, Kırşehir, Trabzon ve Konya (Ereğli) olmak üzere toplam 36 okulda eğitim vermektedir.

26 dönem POMEM ne zaman mezun olacak?

Akademimize bağlı 24 Polis Meslek Eğitim Merkezimizde eğitimlerini başarıyla tamamlayan 6.760 Polis Memuru (6.063 erkek, 697 kadın) 20 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilen törenler ile Emniyet Teşkilatı saflarına katılmıştır.

26 dönem POMEM kaç kişi aldı?

Polis Akademisi Başkanlığı 26. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezlerine ( POMEM ) lisans mezunu 5.040 erkek, 560 kadın, önlisans mezunu 1.260 erkek, 140 kadın personel alımı yapacağını duyurmuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector