Sık sorulan: Üniversite Uzaktan Eğitim Nasıl Girilir?

Üniversite Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Uzaktan öğretim sisteminde dersler sanal sınıf ortamında gerçekleştiriliyor. Akademisyen ve öğrenciler internet bağlantısı sağlanan her ortamdan sisteme bağlanarak sınıf ortamında derse katılabiliyor.

Üniversite Uzaktan Eğitim devamsızlık var mı?

Ders saatleriniz web sitemizde UZEM – Ders programları sayfasında yayınlanmıştır. Devamsızlık var mı? Evet. Fakat canlı olarak izleyemediğiniz dersleri 7×24 açık olan sistemimizden izleyebilirsiniz.

Üniversite Online Eğitim telefondan olur mu?

Evet. Masaüstü, dizüstü bilgisayar, tablet ve cep telefonundan ulaşmak mümkün. EBA’nın hem iOS hem de Android için mobil uygulamaları var.

Uzeme nasıl giriş yapılır?

UZEM sistemlerine nasıl giriş yapabilirim? Eğitim Portalına “http://portal.uzem.omu.edu.tr/” linki, Canlı ders sistemine “canliuzem.omu.edu.tr” linki, Sınav otomasyonuna “http://sinav.omu.edu.tr/student/session/new” linki üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Üniversite Uzaktan eğitimde yoklama alınıyor mu?

Bununla birlikte diledikleri an ve mekanda girememiş oldukları derslerin video kayıtlarını da izleme imkanlarına sahiptirler. Dolayısıyla canlı ders esnasında yoklama almaya gerek duyulmamaktadır.

Üniversite uzaktan eğitim mi?

Üniversitelerimizde, derslerin yüzde 40’ı veya herhangi bir dersin yüzde 40’ı uzaktan eğitim yoluyla yapılabilecek. Yani bu şekilde üniversitelerimizde yüz yüze eğitim devam ederken bir taraftan da öğrencilerimiz dersin bir kısmını uzaktan eğitim usulleriyle alabilecek.

You might be interested:  Öğretmen Müze Kart Ne Kadar?

Üniversite Uzaktan eğitimde derslere girmek zorunlu mu?

Canlı derslere katılın zorunlu değil. Ancak uzaktan öğrenme sistemindeki tüm etkinliklerin (ders vidosu, canlı ders, ders içerikleri vb) en az %50 oranında takip etmeniz gerekmekte.

Üniversitede devamsızlık var mı?

Üniversitelerde genel olarak devamsızlık hakkı dersin toplam saatinin %30’u olarak belirlenmiştir. Yani bir öğrenci bir dersin %70’ine katılmak durumundadır. Üniversitede öğrencilere tek bir çerçevede deamsızlık hakkı verilmemektedir. Her derste dersin hocası tarafından öğrencilere devamsızlık hakkı tanınmaktadır.

Üniversite uzaktan eğitime katılmak zorunlu mu?

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelerde teorik derslerin tamamı için uzaktan eğitimin zorunlu olmadığı açıklandı. Açıklamada, “Hangi dersleri uzaktan öğretim yöntemleriyle yapacağı, bu zorlu süreçle sınırlı kalmak kaydıyla, üniversitelerimizin yetkili karar organlarınca karara bağlanacaktır” denildi.

Üniversite online dersler nasıl oluyor?

Üniversite eğitiminin bir parçası haline gelen online eğitim, mekâna ve zamana bağlı olmaksızın öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüste bir araya gelme zorunluluğu olmaksızın, derslerin bilgisayar teknolojileri aracılığıyla, sanal ortamda, görüntülü ve sesli olarak işlendiği, öğrencilerin istediği zaman bu dersleri

Üniversite Sanal Sınıf nedir?

Sanal sınıf aslında, bildiğimiz “eğitmen eşliğinde sınıf eğitimleri”nin çevrimiçi (online) olarak internet üzerinden verilmesini sağlayan ortamlara verilen addır. Uzaktan eğitim sisteminin çok önemli bir bileşeni haline gelmiş olmakla beraber sadece eğitim odaklı kullanılmamaktadırlar.

Üniversitede bir ders kaç dakika?

MADDE 14 – (1) Bir ders saatinin süresi elli dakikadır.

UZEM e telefondan girilir mi?

Canlı derslere cep telefonu ve Tablet üzerinden izlemek için programımız da güncellemeler yapılmış ve kullanıma açılmıştır. Aşağıdaki resimli rehber yardımıyla sizde canlı derslere cep telefonunuz veya tabletinizle derslerinizi kaçırmadan mobil olarak katılıp izleyebilirsiniz.

Uzeme giremiyorum ne yapmalıyım?

UZEM Öğrenme Yönetim Sistemine (ÖYS) giriş yapabilmek için öncelikle:

  1. İlgili dönemde ders kaydı yapmış olmalısınız.
  2. Ders kaydınızı kesinleştirmiş olmalısınız.
  3. Ders kaydınızı yaparken ilgili dersler için UZAKTAN ifadesi olduğundan emin olmalısınız.
  4. İlgili derslere ait tahakkuk eden ücreti ödemiş olmalısınız.
You might be interested:  Okul Sinavlar Ne Zaman 2021?

UZEM şifresi nasıl alınır?

Kimlik Numaranızı yazın. Geçici şifrenizi size ulaştırabilmemiz için kayıt olurken belirtmiş olduğunuz e-posta adresinizi veya telefon numaranızı yazınız. Telefon numaranızı “5554443322” formatında yazınız. Size gönderilecek geçici şifre ile sisteme giriş yapıp geçici parolanızı değiştiriniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector