Sık sorulan: Uzaktan Eğitim Hukuk Hangi Üniversitelerde Var?

Uzaktan eğitim hukuk bölümü var mı?

Yurtdışında uzaktan eğitim hukuk fakültesi öğrencisi olarak kendinizi kanıtlayabileceğiniz öğretim ortamında yer alabileceksiniz. Ceza hukuku, borç hukuku, vergi hukuku, icra- iflas hukuku, anayasa hukuku ve Roma hukuku gibi ders içerikleriyle eğitim hayatınız zenginleşecektir.

Uzaktan eğitimle hangi bölümleri okuyabilirim?

Uzaktan eğitim ile ikinci üniversite okuyabileceğiniz 10 keyifli bölümü bir araya getirdik!

 • İşletme.
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım.
 • Gazetecilik.
 • Uluslararası İlişkiler.
 • Yönetim Bilişim Sistemleri.
 • Bilgisayar Mühendisliği.
 • Endüstri Mühendisliği.
 • Çocuk Gelişimi.

Uzaktan eğitim hangi üniversitelerde var?

Uzaktan Eğitim Kararı Alan Üniversiteler

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ
 • MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
 • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 • ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
 • BATMAN ÜNİVERSİTESİ
 • MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

Ahmet Yesevi Üniversitesi hukuk var mı?

Üniversitemizde 1991 yılında açılan bölümün amacı, hukukla ilgili tüm alanlarda çalışacak ve hukuk danışmanı, yargıç, savcı ve avukat olarak görev yapacak nitelikli insan gücü yetiştirme amacını gütmekte olup özel hukuk ve kamu hukuku konularında uzmanlaşmış hukukçu yetiştirmektedir. 2004-2005 eğitim yılından itibaren

Ivu hukuk nerede?

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Makedonya ‘nın Gostivar şehrindedir Gostivar Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe nin yaygın olarak konuşulduğu 80.000 nüfuslu güzel bir kenttir. Vizyon üniversitesi Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumudur. Dersler Türkçe Eğitim olarak verilmektedir.

You might be interested:  2021 Il Içi Öğretmen Tayinleri Ne Zaman?

Açık Öğretim hukuk var mı?

Ülkemizde birçok farklı alanda lisans düzeyinde eğitim veren Açıköğretim Fakültelerinde Hukuk programı yer almıyor

DGS ile uzaktan eğitime geçiş var mı?

Uzaktan öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrenciler dikey geçiş sınavına katılabilirler. Dikey Geçiş Sınavı kılavuzunda mezun olunan ön lisans programlarının tercih edebileceği bölümler için gerekli DGS puanını alınarak dört yıllık yüksek öğrenim programına yerleşilebilir.

Uzaktan eğitim veren üniversitelere nasıl girilir?

Uzaktan eğitime başvura bilmek için ÖSYM tarafından hazırlanan sınava girip yeterli taban puanı almamız gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir lisans eğitimi programına kayıtlı isek veya mezun olmuşsak uzaktan eğitim programlarında sınavsız şekilde faydalanabiliriz.

Uzaktan mühendislik okunur mu?

Gelişen teknoloji, iş imkanları ve sahip olduğu prestij sayesinde mühendislik, çağımızın en gözde mesleklerindendir. Mühendis olmak istiyor ancak üniversite okumaya zamanınızın olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yurtdışındaki üniversitelerde uzaktan eğitim sayesinde mühendislik okumak mümkündür.

Üniversiteler ne zaman yüz yüze eğitim yapacak?

Nitekim geçtiğimiz 1,5 yıl boyunca Kovid-19 salgını nedeniyle eğitimi bütünüyle uzaktan öğretim usulüyle yapmaya çalıştık ve başardık. Şimdi 2021-2022 akademik yılında bütün üniversitelerimizde aldığımız karara göre eğitim ve öğretim yüz yüze yapılacaktır.

Universiteler acılacak mı?

Üniversitelerde eğitim döneminin başlayacağı tarih geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? Cumhurbaşkanı Erdoğan: “ Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.”

Ahmet Yesevi Üniversitesi denklik var mı?

Evet. Diplomalarımız YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca bir denklik işlemi yapmak gerekmez.

Ahmet Yesevi Üniversitesi paralı mı?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde eğitim-öğretim internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle verilmektedir. Ücretlidir. Yıllık öğrenim ücreti 7.000 TL’dir. Bu ücrete KDV dâhil değildir.

You might be interested:  2017 Üniversite E Kayıt Nasıl Yapılır?

Ahmet Yesevi Üniversitesi hangi ilde?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin uluslararası, özerk statüye sahip, ortak devlet üniversitesidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector