Sık sorulan: Uzaktan Eğitim Ilahiyat Hangi Üniversitelerde Var?

Ilitama kaç puanla girilir?

DGS İLAHİYAT ( İLİTAM ) TABAN PUANLARI 2019 Bu puan 226,91233 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ilitam icin DGS şart mı?

Programa kayıt olmak için, İlahiyat ön lisans programından mezun olup, ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına ( DGS ) katılmak gerekmektedir.

DGS tercih yapmak için kaç puan almak gerekir?

DGS ‘nin kendisine özel puan hesaplama yöntemi vardır. Bir bölümü kazanmak için yaklaşık 130 puan alınması gerekiyor. İyi bir bölümü kazanmak için en az 240-250 puan alınması gerekiyor. Adayların ÖBP puanını da yüksek tutması gerekiyor.

Ilitam kaç yıl okunuyor?

a) İLİTAM uzaktan eğitim programı, dört yarıyıllık (iki yıllık ) bir lisans tamamlama programıdır. b) İLİTAM uzaktan eğitim programında ders geçme sistemi uygulanır. Programın birinci sınıf derslerinin en çok üçünden başarısız olan öğrenci ikinci sınıfın derslerini alır.

Ilitam nedir nasıl yapılır?

Üniversitelerin ilahiyat bölümlerinden ön lisans yani iki senelik mezunlarına ek olarak lisans eğitimlerini tamamlayabilmek amacıyla yani dört seneliğe tamamlamak sebebiyle dolayısıyla da lisans diploması alma hakkını kazandıran lisans tamamlama programına ilitam denmektedir.

DGS Tercihleri Ne Zaman 2021?

Açıklama, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün’den geldi. Değerli DGS adaylarımız, 2021 – DGS tercih işlemleri başlamıştır. Tercihlerinizi 27 Ağustos-7 Eylül 2021 tarihleri arasında https://t.co/xBG74LRTnU sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Uzaktan Eğitim Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ilitam başvuruları ne zaman?

2. 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için İlahiyat Lisans Tamamlama Programına ilişkin başvuru ve tercih işlemleri 17/07/2019 (Saat:15:30) – 24/07/2019 (Saat:17:00) tarihleri arasında Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacaktır.

Ilitam mezunları ne iş yapar?

İLİTAM Bölümü mezunları, ilahiyat ve İslami İlimler bölümü mezunları ile aynı iş imkânlarına sahiptir. Mezunları da imam-hatip, müezzin-kayyım, Kuran öğreticisi, vaiz, müftü olabilir. Ayrıca formasyon alanlar devlet okullarında veya özel okullarda Din kültürü öğretmenliği yapabilirler.

Ilahiyat lisans tamamlama için DGS şart mı?

Programa kayıt olmak için İlahiyat Ön lisans programından mezun olup ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavına ( DGS ) katılmak gerekmektedir.

Ilahiyat ilitam okuyanlar öğretmen olabilir mi?

Halbuki İLİTAM mezunları İlahiyat fakültesi diplomasına sahip olduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na öğretmen olarak geçebilme hakkına sahiptir. Öğretmenlik beceri setlerinin kazanılıp kazanılmadığı ölçülmesi gerekmektedir. Ayrıca diğer devlet görevlerine de geçebilmektedir.

Sınavsız lisans tamamlama kalktı mı?

Sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” uyarınca 2017-2018 öğretim yılından itibaren dikey geçiş yoluyla sınavsız öğrenci alımı yapılmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector