Sık sorulan: Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Sınavları Nasıl Oluyor?

Yüksek lisans online olur mu?

Uzaktan yüksek lisans eğitim programları internet üzerinden yapılır. Online eğitimler genel olarak mesai saatleri dışında yapılır. Uzaktan yüksek lisans dersi alan öğrenciler örgün eğitim alan öğrenciler gibi tüm öğrencilik haklarına sahip olurlar.

Uzaktan eğitim yüksek lisans dersleri nasıl oluyor?

Uzaktan lisansüstü eğitiminde dersler uzaktan bilgisayar üzerinden işlenir. Dersin belirlendiği saatte online olmanız yeterlidir. Bilgisayara sürekli ulaşabilir olmalısınız çünkü dersler ve bir takım sınavlar bilgisayar üzerinden olur. Dersler canlıdır, eş zamanlı olarak gerçekleşir.

Yüksek lisans ders sınavları nasıl olur?

Üniversitelere göre değişen başvuruları koşullarına göre ALES, not ortalaması ve isteniyorsa yabancı dil puanı gerekir. Başvuru sonrası adaylar yazılı ve/veya sözlü sınava girer. Tüm puanların belirli oranları alınarak sıralamaya göre programa kayıt alınır.

Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sınavları nerede yapılıyor?

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının Yarıyıl Sonu (Final) Sınavları 23.12.2017 tarihinde 10 (On) ilde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Ordu sınav merkezlerinde), merkezi sınav olarak yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır.

You might be interested:  E Okul Girişleri Ne Zaman Kapanıyor?

Uzaktan eğitim yüksek lisans programları hangi üniversitelerde var?

Uzaktan yüksek lisans programı olan üniversiteler şunlardır:

  • Afyon Kocatepe Üniversitesi.
  • Akdeniz Üniversitesi.
  • Altınbaş Üniversitesi.
  • Amasya Üniversitesi.
  • Anadolu Üniversitesi.
  • Ankara Üniversitesi.
  • Atatürk Üniversitesi.
  • Atılım Üniversitesi.

Yüksek lisans dersleri yüz yüze mi?

Sevgili öğrencilerimiz, Enstitümüz lisansüstü programlarında, derslerin uzaktan (SENKRON) ve yüz – yüze yapılması kararı alınmıştır. SENKRON dersler programda belirtilen saatler arasında yapılacak olup ders sırasında yoklama alınacaktır.

Uzaktan Tezsiz yüksek lisans sınavları nasıl oluyor?

Uzak Eğitim Sınavları Nasıl Yapılır? Üniversitelerin kendi bünyesindeki uzaktan eğitim yüksek lisans programlarında vizeler yani ara sınavlar internet ortamından yapılabilmekte iken bazı üniversiteler fiziksel ortamda final sınavı yapabilmektedir. Sınava da yine internetten girer ve tamamlarsınız.”

Tezsiz yüksek lisans dersleri nasıl yapılır?

Tezsiz yüksek lisans programı toplam otuz krediden ve 90 AKTS’den az olmamak kaydıyla en az on ders ile dönem projesi dersinden oluşur. Öğrenci, dönem projesi dersinin alındığı yarıyılda dönem projesi dersine kayıt yaptırmak ve yarıyıl sonunda yazılı proje ve/veya rapor vermek zorundadır.

Uzaktan eğitim diploması geçerli mı?

Uzaktan eğitim ile örgün eğitim arasında diploma farkı bulunmamaktadır. Danışmanlığımız ile olan üniversitelerimiz akreditasyon bakımından geçerli ve YÖK kriterler uygun unsurlara sahip olan eğitim kurumlarıdır. Online eğitimden mezun olan gençlerimiz, diplomaları ile YÖK denkliği için başvurularını yapabilirler.

Yüksek lisans da sınav olur mu?

Yönetmeliğe bakıldığında yüksek lisans başvurularında temel olarak ALES, lisans ortalaması ve bilimsel değerlendirme ve/veya mülakat sınavları istenmektedir. Bu puanların alt limitleri ise üniversitenin senato kararına göre belirlenir.

Yüksek lisans not ortalaması kaç olmalı?

Yüksek lisans programlarına başvuran adayların lisans not ortalamalarının 100 üzerinden en az 65; doktora/sanatta yeterlik programlarına başvuranların ise lisans not ortalamalarının en az 65, yüksek lisans not ortalamalarının en az 75 olması gerekir.

You might be interested:  Okul Aile Birliği Seçimi Nasıl Yapılır?

Yüksek lisans derslerinde sınav var mı?

Lisansüstü programlarda sınav ve değerlendirme nasıl yapılır? – Lisansüstü programlarda yarıyıl içinde her dersten en az bir ara sınav yapılır. Ara sınavın/sınavların ve yarıyıl içi çalışmaların başarı notuna etkisi dersin öğretim üyesi tarafından belirlenir.

Erzurum Ilitam sınavları nerede yapılıyor?

(2) Ara sınavlar internet ortamında, dönem sonu sınavları ise Atatürk Üniversitesi binalarında gözetim altında yapılır.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim sınavları online mi?

ATA AÖF YAZ OKULU SINAVI YÜZ YÜZE Mİ, ONLINE MI? ATA AÖF yaz okulu sınavı, üniversitenin ve fakültenin yaptığı son açıklamalara göre yüz yüze yapılacak. Sınavlar; Türkiye genelinde her ilde belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek.

Atauni online mi?

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNDE UZAKTAN EĞİTİM TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR. Koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitim öğretime, uzaktan eğitim sistemiyle devam eden Atatürk Üniversitesi, 23 Mart tarihinde itibaren başladığı eğitim-öğretimi, senkron sanal sınıf sistemleri üzerinden gerçekleştiriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector