Soru: Hangi Dersler Uzaktan Eğitim Olacak?

Uzaktan eğitimde hangi dersler olacak?

Düşük ve orta riskli illerde bulunan imam hatip ortaokullarının 5, 6 ve 7. sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze ve 3 gün uzaktan eğitim yapılacak. Bu sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi, Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri yüz yüze yapılacak.

Yüz yüze eğitimde hangi dersler olacak?

Bu sınıflarda Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi dersleri yüz yüze eğitimle olacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise bu sınıflarda sadece uzaktan eğitim yapılacak.

Hangi siniflar uzaktan eğitim?

Genelgeye göre, yarın itibarıyla birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan ilkokullar ile köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki ilkokullar dahil olmak üzere tüm resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında tam zamanlı uzaktan eğitime geçilecek. Tüm resmi ana sınıflarında da eğitime uzaktan devam edilecek.

8 sınıf yüz yüze eğitimde hangi dersler var?

Bu sınıflarda haftada 14 ders saati yüz yüze eğitim yapıldığı zaman Türkçe, matematik, matematik, fen bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil, din kültürü ve ahlak bilgisi ve Kur’an-ı Kerim, 24 ders saati yüz yüze eğitim yapıldığı zaman da yine aynı dersler yüz yüze olarak işlenecek.

You might be interested:  2018 Üniversite Ek Tercihler Ne Zaman?

Uzaktan eğitimde dersler kaç dakika?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika ve teneffüslerin 10 dakika olmasına karar verdi.

Lise de hangi dersler var?

9. Sınıfta hangi dersler var?

  • Türk Dili ve Edebiyatı – 5 saat.
  • Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi – 2 saat.
  • Tarih – 2 saat.
  • Coğrafya – 2 saat.
  • Matematik – 6 saat.
  • Fizik – 2 saat.
  • Kimya – 2 saat.
  • Biyoloji – 2 saat.

Yüz yüze eğitim hangi günler?

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı tüm kademe ve tüm sınıf seviyelerinde, 6 Eylül Pazartesi günü COVID-19 tedbirleri alınarak haftada 5 gün yüz yüze eğitim ile başlatılacak.

Yüz yüze eğitimde hangi dersler kaç saat olacak?

Ortaöğretim Kurumlarındaki Yüz Yüze Eğitimin Detayları Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında günde en fazla 10 ders saati, diğer ortaöğretim kurumlarında ise günde 8 ders saati, her ders saati süresi 30 dakika ve dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak yüz yüze eğitim yapılacak.

Yüz yüze eğitimde dersler kaç dakika?

Yüz yüze eğitimde ders süreleri, sınıfın fiziksel boyutu ve öğrenci sayısı dikkate alınarak 40 dakikayı kesinlikle aşmayacak şekilde planlanacak. Ders süreleri kısaltılmayacak ancak rehberde de belirtildiği gibi 40 dakikayı aşmayacak şekilde planlaması yapılacak.

Uzaktan eğitime ne zaman geçildi ilkokul?

MEB, 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademelerde 15 Nisan’dan itibaren uzaktan eğitime geçileceğini bildirdi.

8 sınıflar uzaktan eğitime geçti mi?

Erdoğan, sınav sürecinde olan 8. sınıflar ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışında uzaktan eğitime geçileceğini bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı da uzaktan eğitimle ilgili genelge yayınladı.

You might be interested:  FAQ: Uzaktan Eğitim Nasıl Verilir?

11 sınıflara uzaktan eğitim var mı?

Lise hazırlık, 9,10 ve 11 ‘inci sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitim uygulanacak. 7 ve 12’inci sınıflarda seyreltilmiş gruplar halinde haftada 16-24 saat olacak şekilde yüz yüze eğitim yapılacak.

Meslek dersleri yüz yüze mi?

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında günde en fazla 10 ders saati, diğer ortaöğretim kurumlarında ise günde 8 ders saati, her ders saati süresi 30 dakika ve dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak yüz yüze eğitim yapılacak.

8 sınıf yüz yüze eğitim ne zaman?

Ülkemiz genelinde Covid-19 salgın tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır.

8 sınıf yüz yüze eğitim nasıl olacak?

Ortaokul 8. sınıflarda belirlenen dersler, haftada toplam 22 ders, imam hatip ortaokulu kademesinde ise haftada 24 ders şeklinde yüz yüze işlenecek. Diğer ders saatlerinde ise uzaktan eğitime devam edilecek. Yüz yüze eğitimlerde bir ders 30 dakika, teneffüsler ise 10’ar dakika olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector