Soru: Sdü Uzaktan Eğitim Dersleri Ne Zaman Başlıyor?

Süleyman Demirel Üniversitesi Uzaktan Eğitim mi?

Ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde derslere, 6 Nisan 2020 tarihinden itibaren mevcut ders programları aynen geçerli olacak şekilde kaldığı yerden uzaktan öğretim ile devam edilecektir.

Isubü uzaktan eğitim mi?

➢ Üniversitemizde 2020-2021 Eğitim -Öğretim yılı Güz dönemi tüm önlisans, lisans ve lisansüstü programlarında 12 Ekim 2020 tarihinde başlayacaktır. Uzaktan Eğitim MYO derslerinde derslere devam zorunluluğu aranmaz. ➢ Üniversite Ortak Seçmeli (ÜOS) ve YÖK dersleri tüm birimlerimizde uzaktan öğretim yoluyla verilecektir.

Isubu uzaktan eğitim mi?

Eğitim Yönetim Sistemi, 7 gün 24 saat öğrencilere açık bir sistemdir. Ders içerikleri, 14 hafta üzerinden hazırlanmış olup, tüm dersler dönem boyunca öğrencinin kullanımına açıktır. Uzaktan Eğitimde ara sınavlar internet üzerinden yapılmaktadır.

SDÜ canlı derse nasıl girilir?

Dönem Dersleri sekmesinden açılan sayfada GÜZ dönemi kayılı olduğunuz dersler listelenecek. Canlı Derse Katıl linkini tıkladığınızda açılan Adobe Connect giriş ekranında Kayıtlı Kullanıcı seçeneğini tıklayarak Öğrenci Numaranız ve Obs şifenizle giriş yapın.

SDU ne zaman aciliyor 2020?

2020 /2021 Akademik Takvimi Açıklandı. 12 Ekim’de Dersler Başlıyor. – Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi.

SDÜ sınavlara nasıl girilir?

SİSTEME GİRİŞ ➢https://obs. sdu.edu.tr adresinden Öğrenci Numarası ve Şifresi ile Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapınız.

You might be interested:  Öğretmen Hizmetiçi Eğitime Katılmazsa Ne Olur?

Uzaktan eğitim Meslek Yüksek Okulu Nedir?

Uzaktan Eğitim; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin ve öğretim üyesinin kampüse gelme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği

Diplomada uzaktan eğitim yazar mı?

Programı tamamladıktan sonra diplomada “ uzaktan öğretim” ibaresi yer alacak mı? YÖK tarafından açıklanan 30.03.3017 tarihli Genel Kurul Kararı’na göre, uzaktan eğitim programları tamamlandıktan sonra verilen diplomalarda “ uzaktan öğretim” ibaresinin bulunması zorunlu tutulmuştur.

Üniversitelerde uzaktan eğitimde sınavlar nasıl olacak?

Ara Sınav internet ortamında çevrimiçi olarak test şeklinde gerçekleştirilecek. Sınavların değerlendirmesi % 20 sistem içi faaliyetler ( Vize(ler), Ödev(ler),Proje(ler), Ders Sohbetlerine Katılım ) + % 80 i ise final sınavı olmak üzere değerlendirilecektir.

YÖK Uzaktan Eğitim diplomasında ne yazıyor?

(3) Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 05.04.2017 tarih ve 24306 sayılı yazısı uyarınca 2017 – 2018 eğitim öğretim yılından itibaren uzaktan öğretim programlarına kayıt olan öğrencilerin diplomalarında “ uzaktan öğretim” ibaresi yer alır.

Uzaktan eğitim hangi üniversitelerde var?

Uzaktan Eğitim Kararı Alan Üniversiteler

 • AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
 • MARMARA ÜNİVERSİTESİ
 • MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
 • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
 • ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
 • BATMAN ÜNİVERSİTESİ
 • MALATYA TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

Uzaktan eğitimde büt var mı?

* Uzaktan Eğitim şeklinde olacak olan dersleriniz için yoklama, devam takibi yoktur. Sadece Vize / Final / Bütünleme (Yaz okulunda Bütünleme sınavı yoktur) sınavlarına bizzat katılmanız şartı vardır.

SDÜ ders seçimi nasıl yapılır?

https://obs. sdu.edu.tr adresinden Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi giriş sayfasına giriniz. Öğrenci Numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız. Kayıt Yenileme- Ders Kaydı menüsüne giriniz. Alt Yarıyıllardan Kaldığınız Dersleri İşaretleyiniz.

You might be interested:  Eğitim Durumu Nasıl Öğrenebilirim?

Uzaktan eğitim hangi bölümler var?

Uzaktan eğitim ile ikinci üniversite okuyabileceğiniz 10 keyifli bölümü bir araya getirdik!

 • İşletme.
 • Halkla İlişkiler ve Tanıtım.
 • Gazetecilik.
 • Uluslararası İlişkiler.
 • Yönetim Bilişim Sistemleri.
 • Bilgisayar Mühendisliği.
 • Endüstri Mühendisliği.
 • Çocuk Gelişimi.

Çevrimdışı test nedir?

3- Çevrimdışı test sınavı: Öğrencilerinizin OBS (obs.sdu.edu.tr) üzerinden paylaşacağınız çoktan seçmeli soru setini içeren doküman aracılığı ile de- ğerlendirilmesidir. Öğrencile- riniz soruları sistemin izin verdiği zaman dilimi içerisinde çevrimiçi olarak cevaplayacaklardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector