Soru: Siirt Halk Eğitim Merkezi Kursları Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?

Siirt Halk Eğitim Merkezinde hangi kurslar var?

Yüzme Kursu, Yabancı Dil Kursu, Okuma-Yazma, El Sanatları, Gitar, Piyano, Resim, Plates, Zumba, Step Aerobik, Halk Oyunları, Kuran- Kerim, Aklı ve Zekâ oyunları, Bilgisayar, Dikiş- Nakış, Uygulamalı Tiyatro, Bağlama, Keman, Çini İşlemeciliği, kişisel gelişim ve eğitim kurslarına kadar pek çok farklı alanda kurslar

Halk Eğitim Merkezi Kursları Ne Zaman Başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından halk eğitim merkezlerine konuyla ilgili resmi yazı gönderildi. Yazıda, pandemi nedeniyle ara verilen halk eğitim kurslarının devam edeceği belirtildi. Bu kapsamda 4 Ocak 2021 tarihine kadar ara verilen halk eğitim kursları, 11 Ocak 2021 tarihinden itibaren başlayacak.

Yaygın eğitim kursları nelerdir?

Yaygın Eğitim Kursları

 • Bilgisayar işletmeciliği.
 • Türk işaret dili.
 • Türk mutfağı
 • Kadın elbise dikimi.
 • Bağlama eğitimi.
 • Gitar eğitimi.
 • Dokumacılık.
 • Program yazılımı

Siirt Halk Eğitim Merkezi saat kaçta açılıyor?

Halk Eğitimi Merkezleri hafta içi her gün sabah sekiz buçuk da (08:30) çalışmaya başlar ve akşam beş buçuğa (17:30) kadar çalışmaya devam eder. Halk Eğitim Merkezleri hafta sonu ise kayıt büroları kapalıdır ancak kurslar açıktır.

Siirt Halk Eğitim Müdürü Kimdir?

Siirt Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu olarak görev yapan Mehmet Saraç Batur’un yerine Yunus Toprak atandı.

You might be interested:  Emekli Öğretmen Yeşil Pasaport Nasıl Alır?

Halk Eğitim Kursları Ne Zaman Başlıyor 2021?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için düzenlediği destekleme ve yetiştirme kursları başvuruları bekleniyor. 6 Eylül 2021 ‘de başlayacak destekleme ve yetiştirme kursları 10 Haziran 2022’de sona erecek.

Halk eğitimde hangi kurslar var 2021?

HALK EĞİTİM MERKEZİ 2020- 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÜCRETLİ USTA ÖĞRETİCİ BAŞVURU ŞARTLARI VE BAŞVURU FORMU

 • El Sanatları (Çanta, Kemer Ahşap, Ebru,Makrome,Kumaş Boyama, Kağıt Röfle)
 • Kadın Üst Giysileri Dikimi.
 • Makine Nakışları Kursu.
 • Kuaförlük Kursu (Bayan)
 • Halıcılık Kursu.
 • Trikotaj Kursu.
 • Aile Eğitimi Kursu.

Halk Eğitim Merkezi kayıtları ne zaman başlıyor?

Kayıt yaptırmak isteyenler 26-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında ekurs modülü üzerinden edevlet şifreleri ile başvuru yapması gerekmektedir. *Kurslar 31 Ağustos 2020- 6 Haziran 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yaygın eğitim özellikleri nelerdir?

Yaygın Eğitimin Özellikleri Nelerdir?

 • Yaygın öğretim programları kısa dönemlidir ve kişinin belirli bir alanda yetkinleşmesi amaçlanır.
 • Yaygın eğitim kurslarında ağrılıklı olarak mesleki dersler verilmekte ve kişinin bir meslek sahibi olması hedeflenmektedir.

Hayat boyu eğitim kursları nelerdir?

Hayat Boyu Öğrenme Kurumları arasında Yaygın eğitim programları, yetişkin eğitimi okuma – yazma faaliyetleri, Halk eğitim, Mesleki eğitim, Açık Öğretim okulları, Yüksek öğretim, Yurtdışı eğitim olanakları, engelsiz öğrenim ve e- öğrenme kaynakları yer alıyor.

Yaygın eğitim sistemi nedir?

Yaygın eğitim, toplumun ihtiyaçları ışığında belli bir amaca yönelik, geneli kapsayacak türden çeşitli eğitimlerin verildiği ve bu eğitimlerin kurumların belirleyeceği takvim ve saate bağlı kalınarak yapıldığı, talep edenlerin başarılı olması halinde ise karşılığında sertifika aldıkları eğitim sürecidir.

Halk Eğitim Merkezleri 15 tatilde açık mı?

1 Mayıs, 1 Ocak, 30 Ağustos, 29 Ekim, 23 Nisan ve 19 Mayıs ile 15 Temmuz gibi resmi tatil ilan edilen günlerde de halk eğitim merkezleri hizmet vermemektedir. Yani resmi tatillerde bu merkezler kapalıdır.

You might be interested:  Lys Ye Eklenen Okul Puanı Nasıl Hesaplanır?

Halk Eğitim Kursları kapalı mı?

Halk Eğitimi Merkezleri hafta içi her gün sabah 08:30’da çalışmaya başlar, akşam 17:30’a kadar çalışmaya devam eder. Halk Eğitim Merkezleri’nin hafta sonu kayıt büroları kapalıdır ancak kurslar açıktır.

Halk Eğitimler kapanacak mı?

Yusuf Büyük; “ Halk Eğitim Merkezlerinde yapılan yüz yüze kursların 4 Ocak 2021 tarihine kadar kapatılacağını, daha sonra telafi kursların yapılacağını, sadece hijyen eğitim kurslarının uzaktan eğitimle yapılacağını “ belirtti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector