Üniversite Okul Numarası Nasıl Alınır?

e-Devlet Okul Numarası Öğrenme e-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile girerek hizmetler bölümünden öğrenci bilgi sistemine tıklamalısınız. Ekrandaki sayfada gerekli işlemleri sağlayarak öğrenci numarasını veya okul numarasını öğrenebilirsiniz.

Üniversite öğrenci no nereden öğrenilir?

Okul numarası öğrenme, e-devlet ve e-okul üzerinden yapılabilir. Lise, ortaokul ve üniversite düzeyindeki okullar için e-devlet kullanılarak öğrenci okul numarası sorgulama ve öğrenme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Öğrenci Numarası hangisi?

Okul numarasını bilmiyorsanız veya unuttuysanız okulunuzun öğrenci işleri bölümü veya müdürlüğe giderek öğrenebilirsiniz. Bir diğer okul no öğrenme yönetimi ise e-Devlet sayfasıdır. e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi’ne giriş yaparak okul numarasını öğrenebilirsiniz.

Öğrenci Numarası ve Şifre Nasıl Alınır?

E-devlet üzerinden öğrenci bilgi sistemine https://obs.asbu.edu.tr/ adresinden giriş yapabilir ve sağ üst kısımdan öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz. Mail şifrenizi de https://asbusifre.asbu.edu.tr/ adresinden alabilirsiniz.

Istanbul üniversitesi öğrenci numarası nasıl öğrenilir?

Öğrenci numarasını bilmeyen öğrencilerimiz 02124400044’ü arayarak öğrenebilirler.

Okul bilgilerimi nereden öğrenebilirim?

E-Devlet Veli bilgilendirme hizmetini kullanarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kayıtlı olan çocuklarınızın öğrencilik bilgilerine ulaşabilirsiniz. Dahası isminizin yanındaki bağlantıdan E-Okul sistemine ve böylelikle daha da detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Üniversiteye kaçıncı girdiğimi nasıl öğrenirim?

Bunu öğrenmenin yolu ise ilgili üniversitenin öğrenci işleri bürosundan bilgi almak. Yerleştiğiniz ve kayıt yaptıracağınız okulda, okulu arayarak veya kayıt işlemleri sırasında bölüme kaçıncı sıradan yerleştiğinizi öğrenmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

You might be interested:  Üniversite 2.Dönem Ne Zaman 2021?

OBS ilk şifre nasıl alınır?

Sistemde e-posta adresi bulunmayan öğrencilerimizin öğrenci kimlikleri ile Fakülte/Konservatuvar/Yüksekokul öğrenci işleri birimine şahsen başvurmaları ve yeni şifre almaları gerekmektedir.

Öbs şifresi nasıl alınır?

https://obs.ksu.edu.tr bağlantısına tıklayarak OBS Öğrenci Giriş Ekranını açınız. Açılan aşağıdaki ekranda “Şifre Sıfırla” butonu kullanılarak şifre sıfırlama ekranına ulaşılır. Şifre sıfırlama işlemi için “Kimlik Bilgileriyle Sıfırla” ya da “E-Posta Adresiyle Sıfırla” seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Öğrenci şifresi nasıl alınır?

-Cep telefonunu seçtiysen: Sisteme kayıtlı cep telefonu numarasını gir ve “Gönder” butonuna bas (Sisteme kayıtlı cep telefonu numaran yoksa öğretmeninden veya velinden tek kullanımlık şifre edinerek ve “Öğrenci olarak EBA şifremi nasıl oluştururum” bölümünden yardım alarak şifreni yeniden oluşturabilirsin).

Üniversite referans numarası nedir?

Referans numarası öğrencinin materyal ücretini yatırabilmesi için sistem tarafından tanımlanmış kişiye özgü numaradır. Öğrenci dönemlik materyal ücretini bu numaraya yatırır.

Istanbul üniversitesi öğrenci işleri nerede?

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı İletişim Bilgileri

Posta Adresi İstanbul Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Esnaf Hastanesi Binası 3.Kat 34119, Beyazıt,Fatih/İSTANBUL
Sekreterlik 0 (212) 440 00 00 Dahili:10046
Evrak Takip 0 (212) 440 00 00 Dahili:10159
Eğitim-Öğretim 0 (212) 440 00 00 Dahili:10161, 10614
Çağrı Merkezi

AKSİS referans numarası nasıl alınır?

Referans numaranızı almak için http://aksis.istanbul.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile otomasyon sistemine giriş yapınız. AKSİS sistemine (https:/aksis.istanbul.edu.tr/) giriş yaptıktan sonra “Harç Bilgileri” kısmından “Referans Numara’sına ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector