Öğrenci Akbilimi Kaybettim Nasıl Çıkarabilirim?

Öğrenci Akbilimi kaybettim nasıl çıkarabilirim? arızalar nedeniyle kullanım dışı kalan anonim İstanbulkart’ların ücretsiz değişimi yapılmamaktadır. Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir.
Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

Öğrenci kart kayıp ne yapmalıyım?

ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Öğrenci akbili kaybetme cezası ne kadar?

Yeni kartlarda geçerlilikle ilgili süre uzatımları çip sayesinde elektronik ortamda yapılacağından her yıl yenilenmesi ihtiyacı ortadan kalkacak. Dördüncü kayıp-çalıntı durumunda ise geçerli olduğu yıl içerisinde yenisi verilmemekte, Kartların usulsüz kullamı halinde: 55 TL cezai bedel alınmaktadır.

Öğrenci Akbilimi kırıldı yenisini nasıl çıkartabilirim?

Kimlik kartının kırılması halinde yenisinin çıkarılabilmesi için 06200222 numaralı Halk Bankası hesabına Beyazıt Şube Kodunu (9820) kullanarak 20 TL yatırılması, yeni kimlik kartı alınmak istendiğine dair kişinin yazacağı ıslak imzalı dilekçe, kırılmış eski kimlik kartı, banka dekontu veya ATM çıktısı ile fakültemizin

You might be interested:  Stajyer Öğrenci Maaşı Ne Zaman Yatar?

Kayıp akbil nasıl bulunur?

Lütfen kayıp İstanbulkart bildirimleriniz için Alo 153 Çağrı Merkezini arayınız. 14 Nisan 2021 Çarşamba gününden itibariyle Bulunmuş Eşya Büromuz Haftaiçi 08.30-17.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir.

Öğrenci kartım kayboldu ne yapmalıyım?

Kartların çalınması ve zayi olması durumunda Kart Başvuru Merkezlerimize şahsen gelerek ya da 0 232 293 53 49, 0 232 293 53 53 ve 0 232 293 53 55 numaralı telefonlara bildirimde bulunulması, kartın kullanıma kapatılmasının sağlanmasından kart sahibi sorumludur.

Öğrenci kimliği kayıp ilanı nasıl verilir?

Öğrenci kimliği kayıp ilanları ulusal gazetelere (Hürriyet, Sabah, Posta) yerel şehir baskısı olarak (İstanbul baskısı, Ankara baskısı, İzmir baskısı, Antalya baskısı vb.) verilebilir. Öğrenci kimliği kayıp ilanınızı ajansımızı telefonla arayarak, SMS- WhatsApp mesajı veya e-posta yoluyla göndererek verebilirsiniz.

Istanbul kart usulsüz kullanım cezası ne kadar?

CEZAYI KART SAHİBİ ÖDÜYOR

Kartını başkasına kullandıran öğrenciye ilk seferinde bir aylık abonman ücreti tutarındaki 85, öğretmen ve yaşlılara ise 125 lira para cezası kesiliyor. Mavi kart, 65 yaş kart ve benzer kategorideki kartlar için ise 205 lira ceza uygulanıyor.

IBB Market kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

153 Çözüm Merkezimizi arayarak ilgili kartı kapattırmanız gerekir. Yeni kartınız hazırlandıktan sonra Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüz tarafından size ulaştırılır.

Öğrenci akbili çıkarma kaç TL?

İndirimli kartlardan Öğrenci Kartın ücreti 20 TL.

Vize çıkarma işlemi için 13 TL, yenilemek için 20 TL, kayıp bedeli için ise 40 TL ödemeniz gerekiyor.

Öğrenci akbil kartım kırıldı ne yapmalıyım?

KARTLARIN ZAYİ EDİLMESİ, ÇALINMASI VE YIPRANMASI DURUMUNDA

  1. Vakıflar Bankasına kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecektir.
  2. Kayıp, çalıntı yada yıpranma nedeniyle kart yenileme bedeli Öğrenci kartı ve Öğretmen kartı için 20 TL’dir.
You might be interested:  Okul Nakil Işlemleri Ne Zaman Yapılır?

Istanbulkartım kırıldı ne yapmalıyım?

Toplu taşıma aracı kullanım belgesi kartım (TUHİM Kart) kayboldu / kırıldı, ne yapabilirim? Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne müracaat edip, ilgili formun doldurması gerekmektedir. Doldurulan form ile birlikte Karaköy’de bulunan Kurumsal Kart Başvuru Merkezimize gelerek, TUHİM Kart talebinde bulunabilirsiniz.

Bozulan akbil nasıl değiştirilir?

Akbil yenileme işlemi Biletmatik’ler aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun için öncelikle akbilinizi Biletmatik’e dokundurarak gelen ekrandan vizelemeyi seçmeniz gerekiyor. 5 TL karşılığında vizeleme işlemi yapılıyor. Bu noktada bir sorun yaşanması halinde ise ALO 153’ten Beyaz Masa’ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Kayıp akbil nereden alınır?

Kayıp İstanbulkart bildirimleri için ALO 153 çağrı merkezini arayabilirsiniz.

HES kodlu akbil kaybolursa ne olur?

Kartınızı bir şekilde kaybettiniz ya da kartınız çalışmıyor ise yeni alacağınız kart içinde aynı işlemleri yapmanız gerekmetedir. Sistem son girdiğiniz kartı Aktif olarak kabul eder ve HES KODUNUZLA eşleştirir.

Otobüste cüzdanımı kaybettim ne yapmalıyım?

Hectopat. En yakın karakola gidip, cüzdanı kaybettiğinize dair yazılı belge alın. Okul kimlik kartı için gazeteye ilan verip, ilan sayfasını öğrenci işlerine teslim etmeniz gerek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector