Öğrenci Kartı Kayıp Ne Yapmalıyım?

Öğrenci kartı kayıp ne yapmalıyım? Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.
2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

Öğrenci kimlik kartı kaybettim ne yapmalıyım SDÜ?

Öğrenci Kimlik Kartınızı imza karşılığında Öğrenci İşleri Birimimizden alabilirsiniz. Öğrenci kimlik kartımı kaybettim, yenisini nasıl çıkartabilirim? Yerel bir gazeteye zayi ilanı vererek veya polis tutanağı ile dekanlığa dilekçe vermelisiniz.

Üniversitede öğrenci kartı nasıl alınır?

Kimlik Kartının Alınması

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan yeni öğrenci kimlik kartı nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport vb. belge ibraz ederek öğrencinin kendisi tarafından başvurularak ilgili akademik birimden alınır.

Öğrenci Kentkart nasıl çıkarılır?

Bunun da 2 yolu bulunmaktadır. İsterseniz internet üzerinden online olarak ya da İstanbulkart Başvuru Merkezlerine bireysel olarak başvurarak kartınızı temin edebilirsiniz. İnternet üzerinden online öğrenci akbili başvurusu yapmak için https://bireysel.istanbulkart. istanbul/ adresine girerek kayıt olmanız gerekiyor.

You might be interested:  Galatasaray Lisesi Mezunları Hangi Üniversite?

Öğrenci kimliği kayıp diploma alınır mı?

Diploma şahsen teslim alınabilir veya noter vekaleti verilmiş bir kişiye teslim edilebilir. Diplomanın alınabilimesi için öğrenci kimlik kartınızın veya geçici mezuniyet belgenizin teslim edilmesi gerekmektedir.’

SDÜ öğrenci kimlik kartı nereden alınır?

Ön lisans ve lisans programlarında okuyan 1’inci sınıf öğrencilerimiz kimlik kartlarını, bölüm sekreterliklerinden teslim alabilirler.

Öğrenci kartı çıkarmak için ne lazım?

 • Öğrenci Belgesi.
 • Nüfus Cüzdanı
 • 1 Adet Vesikalık Fotoğraf.
 • 10 TL kart ücreti.
 • Öğrenci kartı nasıl çıkarılır 2021?

  İstanbul İndirimli Kart çıkarmak isteyen öğrencilerin yapması gereken ilk şey bireysel.istanbulkart. istanbul adresine girip form doldurmak ve başvuru yapmak. Başvurunuzun durumunu yine aynı siteden görüntüleyebilirsiniz. Kartınız kısa bir süre içinde onaylanacak.

  Üniversite kimlik kartı ne zaman verilecek?

  GENEL BİLGİLER. Öğrencilere kimlik kartları üniversiteye kayıtlarından sonra verilir ve bu kimlikler öğrenci programa kayıtlı olduğu sürece geçerlidir. Her yıl, akademik yılı belirten ve ücretsiz olarak sunulan akademik yıl pulu kimlik kartlarına yapıştırılır.

  Kocaeli Kent kart öğrenci kartı nereden çıkarılır?

  Bu belgeler ile Taşıma Dairesi Başkanlığı Kara Ulaşım Şube Müdürlüğü Seyahat Kartları Büroları’na başvuru yapıp başvurusu uygun görülen kişiler kişiselleştirilmiş indirimli kartlarını alabiliyorlar.

  Kocaeli öğrenci kent kartı nasıl çıkarılır?

  Öğrenim gören öğrenciler öncelikle, öğrenci belgelerini çıkartmalarını gerekiyor. Daha sonra bulundukları yerlerde, Ulaşım Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Bürosuna, 1 adet vesikalık fotoğraf ile giderek başvurularını yapabilirler. Başvuru esnasında 11 TL kart ücreti de alınıyor.

  Izmir öğrenci kent kartı nereden çıkarılır?

  KARTLARIN TESLİMİ

  Şahsen veya internetten ön başvuru yapmış kişiler kart başvuru merkezlerine müracaat ederek 10 dakika içinde kartını teslim alır. Yapılan işlemlerde kart sahibine ait Fotoğraflı bir Kimlik belgesinin ibrazı zorunludur.

  You might be interested:  Ikinci Üniversite Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

  Öğrenci kimlik kartı kayıp ilanı nasıl verilir?

  Öğrenci kimliği kayıp ilanları ulusal gazetelere (Hürriyet, Sabah, Posta) yerel şehir baskısı olarak (İstanbul baskısı, Ankara baskısı, İzmir baskısı, Antalya baskısı vb.) verilebilir. Öğrenci kimliği kayıp ilanınızı ajansımızı telefonla arayarak, SMS- WhatsApp mesajı veya e-posta yoluyla göndererek verebilirsiniz.

  Geçici mezuniyet belgesi olmadan diploma alınır mi?

  (Diplomanın kaybı halinde 2. Nüsha diploma hazırlanır. Geçici mezuniyet belgesi kayıp ise yerine diplomanız verilir.)

  AÖF öğrenci kimlik kartı olmadan diploma alınır mı?

  Mezunlarımız bağlı oldukları AÖF bürosuna özel kimlik ve öğrenci kimlik/tanıtım kartlarıyla kendileri veya yasal vekilleri başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  Adblock
  detector