FAQ: Bedelli Askerlikte Eğitim Nasıl Olacak?

2021 bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır?

Bedelli askerlik başvuruları hem askerlik şubelerinden hem de e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Başvurusunu yapan adaylar için ödeme süreci hemen başlıyor. Ödemelerin devlet bankalarından ve PTT üzerinden yapılması mümkün.

Yeni bedelli askerlik kaç gün?

18 yaş ve üzeri erkek Türk vatandaşlarından yurt dışında en az 3 yıl çalışmış olanların 30 günlük süre ile vatani hizmetlerini görmelerine olanak veren bedelli askerlik günümüzde geçerlidir, buna aynı zamanda “dahte” (dövizle askerlik hizmetine tabi erler) ismi de verilir.

Dövizli askerlik ne kadar oldu?

2019 Temmuz’unda 33 bin 230 olan ücret, 2020’nin ilk yarısında 35 bin 54 TL, ikinci yarısında 37 bin 70 TL olarak belirlendi. 2021 ocak-haziran döneminde 39 bin 788 TL olarak uygulanan bedelli tutarı, 1 Temmuz’dan geçerli olmak üzere de 43 bin 150 liraya çıktı.

Bedelli askerlik Uzaktan olur mu?

Bu önlem sayesinde, bir hareketlilik yaşanmayacak, bedelliler kışlaya gitmeyecek, yine terhis işlemleri uzaktan gerçekleştirilmiş olacak.En son 1 Nisan’da terhis işlemlerinin yapıldığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) son celp işlemi 19 Mart tarihinde gerçekleşti.

2022 bedelli askerlik başvurusu ne zaman?

2022 yılında bedelli askerlik yapmak isteyenler için son başvuru tarihi 31 Aralık 2021 Cuma Saat 18:00 olarak belirlendi. Bu tarih, 2022 yılında bedelli askerlik yapmak isteyenler için başvuru ve bedelli askerlik ücreti dahil tüm işlemlerin tamamlanması gereken son tarihtir.

You might be interested:  Köy Eğitim Yurtları Ne Zaman Açıldı?

2021 askerlik bedeli ne kadar?

Geçen yılın ikinci yarısında 37 bin 70 TL olan bedelli askerlik ücreti 2021 yılının ikinci yarısında 43 bin TL olarak uygulanacak. Bedelli askerlik ücreti 2019 yılından bu yana yaklaşık yüzde 38 artarak 43 bin 150 liraya yükseldi. BEDELLİ ASKERLİK NE KADAR?

Bedelli askerlik ödemesi nasıl yapılır?

Bedelli askerlik ücretleri nasıl ödenir? Bedelli askerlik başvuruları hem askerlik şubelerinden hem de e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Başvurusunu yapan adaylar için ödeme süreci hemen başlıyor. Ödemelerin devlet bankalarından ve PTT üzerinden yapılması mümkün.

Bedelli askerliğin yaşı var mı?

7179 sayılı Askeralma Kanunu’nun 9. maddesi kapsamında sürekli hale getirilen bedelli askerlik uygulamasında askerlik çağına girmiş olan yükümlüler için herhangi bir yaş sınırı yoktur.

Bedelli askerlik telefon serbest mi?

Kameralı veya akıllı telefon diye adlandırılan telefonlar kesinlikle içeri alınmamakta olup, teslim edebileceğiniz emanet bölümü de bulunmamaktadır. Götürenlerin de girişte, PTT’nin mobil şubesi olarak adlandırılan kargo şubesi ile telefonlarını ailesine veya yakınlarına göndermesi gerekmektedir.

Bedelli askerlik ücreti neye göre belirleniyor?

Ücret ne kadar yükseldi? Bedelli askerlik ücreti, memur aylık katsayısının her yıl 1 Ocak ve 1 Temmuz tarihleri itibarıyla yeniden hesaplanmasıyla belirleniyor. 2019 haziranında yasalaşan kanunda ilk bedelli tutarı 31 bin 343 TL olarak belirlenmişti.

Yurt dışında kaç yıl kalınca askerlik?

Dövizle Askerlik Hizmetinden Yararlanmak: Yurt dışında çalışan kişilerin askerlik durumu için oluşturulan dövizle askerlik hizmetinde en az 3 yıl yabancı bir ülkede bulunmak gerekiyor.

2021 askerlik kaç ay?

İlk ayı temel askerlik eğitiminden oluşan bu hizmet yedek subay ve astsubaylar için 12 ay olarak uygulanıyor. Yeni Kanun Teklifinde, askerlik süresinin uzatılmasına dair ek bir karar bulunmuyor.

You might be interested:  Ereğli Milli Eğitim Müdürü Kim?

Bedelli askerlikte son durum ne?

Bedelli askerliği kalıcı hale getiren kanun 26 Haziran 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu yasa kapsamındaki ilk bedelli celbi 2020 yılında yapılmaya başlandı. 26 Haziran 2019 tarihinde 31 bin 343 TL olan bedelli tutarı, daha yasanın mürekkebi kurumadan 1 Temmuz 2019 tarihinde 33 bin 230 liraya yükseldi.

Bedelli askerlikte yol izni kaç gün?

Yol izninin ne kadar olduğu seyahat edilecek mesafeye göre belirlenmektedir. Bu süre şu şekildedir; 800 km mesafeden daha az olan adaylar 1 gün yol izni alırlar. 800 km ile 1600 km arasında mesafesi olan adaylar 2 gün yol izni alırlar.

Bedelli yerleri Hangi iller?

2018 – 2019 yılında bedelli askerlik yapacak askerlerin eğitim alacakları yerler İzmir, Antalya, Manisa, Burdur, Bilecik, Aydın, Amasya, Erzincan, Sivas, Çanakkale, Tokat şehirlerindeki acemi birliklerinde olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector