Hızlı Cevap: Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

Lise Müdür Yardımcısı Maaşı Ne Kadar?

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda okul müdür yardımcısı olarak görev yapanların 2021 yılı maaş tutarı yaklaşık olarak 4100 Türk Lirasıdır.

Okul idarecileri ne kadar maaş alır?

Okul müdürleri göreve ilk başladıkları anda 3 bin 100 lira maaş alırlar. Bu maaş ile göreve başlayan okul müdürleri deneyim ve tecrübe kazandıkça ortalama 5 bin 600 lira maaş alırlar. Görevlerinde hızla ilerleyen okul müdürleri ilerleyen zamanlarda 7 bin 990 lira maaş alma imkanına sahip olurlar.

Mudur maaşları ne kadar?

Bu durumda maaşlara yapılan 812 liralık zamdan sonra bir Genel Müdür maaşı 15 bin 726 liraya yükseldi. Şube Müdürlerine ise mevcut maaşları üzerinden 427 liralık bir zam yapıldı. Buna göre 2021 Temmuz zammından sonra Şube Müdürü maaşı 8 bin 266 liraya yükseldi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nasıl Olunur?

Okul Müdür Başyardımcısı ve Okul Müdür Yardımcısı Olma Şartları 2021

 1. a) Yükseköğretim mezunu olmak.
 2. b) Bakanlık kadrolarında öğretmen olarak görev yapıyor olmak.
 3. c) Eğitim Yönetimi Sertifikasına sahip olmak.
 4. ç) Yöneticiliğe ilk defa görevlendirilecekler bakımından bu Yönetmelikte belirtilen sınavlarda başarılı olmak.

Kadrolu mudur yardimcisi kac saat ek ders alir?

Toplamda alacağı ek ders 18+6 dan 24 saat ek ders yapar. MEB yönetici ve öğretmenlerinin haftalık ders ve ek ders saatlerine ilişkin çizelge kapsamında lisede görevli bir kadrolu müdür yardımcısı ek dersi haftalık 20 saattir ancak geçici görevlendirme ile çalışan müdür yardımcısı ek dersi haftalık 18 saattir.

You might be interested:  9. Sınıflara Okul Ne Zaman Açılıyor 2021?

Okul müdür yardımcıları haftada kaç saat derse girer?

Karar’ın “Aylık karşılığı ders görevi” başlıklı 5. maddesindeki; “(1) Kapsama dahil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli; a) Örgün ve yaygın eğitim kurumlarının müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada 6 saat, ders okutmakla yükümlüdürler.

Okul müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır?

a) Müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına haftada 6 saate, b) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenlerine 6 saati zorunlu olmak üzere haftada 15 saate, c) Atölye ve laboratuvar öğretmenlerine 20 saati zorunlu olmak üzere haftada 24 saate, kadar alanlarında, alanlarında ek ders görevi verilemeyen veya

Koordinatör maasi ne kadar?

Koordinatör -Depolama, İletişim Ve Ulaştırma maaşı ortalama aylık 3.600 – TL’dir. En düşük maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 4.900 – TL’dir.

En yüksek maaş hangi meslekte?

Türkiye ‘de En Çok Para Kazandıran Meslekler

 • Noterlik.
 • Yazılım mühendisliği.
 • Sigorta uzmanlığı
 • Eczacılık.
 • Avukatlık.
 • Pilotluk.
 • Doktorluk.
 • Yönetim danışmanlığı olarak sıralanabilmektedir.

2021 öğretmen maaşı ne kadar?

Öğretmen, 1/4, 2021 Temmuz ayında 6,415 lira alıyorken, Ocak ayında 6,823 lira maaş alacak. Öğretmen, 9/1, 2021 Temmuz ayında 5,822 lira alıyorken, Ocak ayında 6,201 lira maaş alacak. Hizmetli 15/1, 2021 Temmuz ayında 4,983 lira alıyorken, Ocak ayında 5,320 lira maaş alacak.

Okul Mudurleri nasil atanir?

Oysa Yönetmeliğin, 17.maddesinde, “ İller arası yer değiştirme suretiyle atamalar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamındaki eğitim kurumlarının her kademedeki yöneticileri valiliklerce atanır.” hükmü açıkça, okul -kurum müdürlerinin atamasının, şu anda da valilikler tarafından yapıldığını gösteriyor.

Yurt Müdür Yardımcısı Nasıl Olunur?

Nasıl Yurt Müdürü Olunur?

 1. Lise ya da üniversite mezunu olmak,
 2. Sınavsız atama ile alan kurumlara ilgili yeteneklerin bulunduğu CV ile başvurmak,
 3. Sınav sonrası mülakat ve atama ile alan kurumların sınavlarına girerek süreci takip etmek,
You might be interested:  Okul Öncesi Ev Ziyaretleri Nasıl Yapılır?

Müdür yardımcısı olmak için kaç puan almak gerekir?

Adaylar kaç doğru yapmışlarsa 1.25 ile çarpacaklar. 60 puan ve üzeri alan adaylar mülakata çağrılmaktadır. Yani bir adayın başarılı olabilmesi mülakata çağırılabilmesi için en az 60 puan alması gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector