Hızlı Cevap: Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Nasıl?

Uzaktan yüksek lisans yapabilir mi?

Uzaktan yüksek lisans eğitim programları internet üzerinden yapılır. Online eğitimler genel olarak mesai saatleri dışında yapılır. Uzaktan yüksek lisans programı diploması ile örgün yüksek lisans eğitim diploması arasında hiçbir fark bulunmamaktadır.

Uzaktan Eğitim Tezli yüksek lisans var mı?

Tezli uzaktan lisansüstü programlarının sayısı şu an ülkemizde sınırlı olsa da ilerleyen yıllarda çoğalacaktır. İşte tezli online yüksek lisans programları: Afyon Kocatepe Üniversitesi: İnternet ve Bilişim Teknolojileri Yönetimi ( Tezli ) Ege Üniversitesi: Eğitim Programları ve Öğretim, İşletme, İktisat.

Uzaktan Öğretim Tezsiz yüksek lisans nedir?

Uzaktan yüksek lisans içinde bulunduğumuz dijital çağa uygun olarak tüm yüksek lisans derslerinin internet üzerinden yürütüldüğü bir yüksek lisans türüdür. Tezsiz programlar için ALES puanı gerekmeyebiliyor ancak eğer ALES ile giremiyorsanız mezun olduğunuz lisans programındaki diploma notunuza bakılıyor.

Tezsiz yüksek lisans yüz yüze mi?

Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarının Yarıyıl Sonu (Final) Sınavları 23.12.2017 tarihinde 10 (On) ilde (Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kayseri ve Ordu sınav merkezlerinde), merkezi sınav olarak yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır.

You might be interested:  Çocuğun Okul Kaydını Nasıl Değiştirebilirim?

Yüksek lisans sınavları online mı?

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesindeki tezsiz yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen adaylara yönelik olarak Üniversitemiz bünyesinde düzenlenen Tezsiz Yüksek Lisans Programları Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı ‘nın çevrim içi ( online ) yapılmasına karar verildi.

Uzaktan öğretim yüksek lisans ücretli mi?

Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans programlarında bir ders saati 120 TL olarak ücretlendirilmiştir. Buna göre bir programın tüm derslerinin toplam ücreti ortalama 3960 TL olmaktadır. Ödemeler alınan ders saatine göre dönemlik olarak ve tek seferde alınmaktadır.

Tezli yüksek lisans için ücret ödeniyor mu?

Devlet üniversitelerinde tezli yüksek lisans hakkı kazandıysanız, ücretsiz öğrenime devam edersiniz. Vakıf üniversiteleri ve tezsiz yüksek lisans ise ücretlidir.

Açıktan tezli yüksek lisans yapılır mı?

Yüksek lisans başvurularında AÖF mezunları da örgün eğitim mezunları ile aynı haklara sahiptir. Tezli yüksek lisans veya tezsiz yüksek lisans ve hatta doktora başvurularında bulunabilirler.

Tezli yüksek lisans Şartları Nelerdir?

TEZLİ YÜKSEK LİSANSIN ŞARTLARI NELER? 4 yıllık bir lisans programından mezun olmak. ALES sınavından en az 55 puan almak ve yabancı dil yeterliliği olmak. Başvurulan üniversite adayla yapacağı mülakatı da değerlendirmeye alarak seçim yapar.

Uzaktan Tezsiz yüksek lisans sınavları nasıl oluyor?

Uzak Eğitim Sınavları Nasıl Yapılır? Üniversitelerin kendi bünyesindeki uzaktan eğitim yüksek lisans programlarında vizeler yani ara sınavlar internet ortamından yapılabilmekte iken bazı üniversiteler fiziksel ortamda final sınavı yapabilmektedir. Sınava da yine internetten girer ve tamamlarsınız.”

Uzaktan Tezsiz yüksek lisans kaç yıl?

– Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans süresi normal durumda 3 yarıyıldır. Öğrencilerin en fazla 6 yarıyılda programını bitirmiş olmaları gerekmektedir. YENİ KANUNA GÖRE 6 yarı yıldan sonra öğrenci kayıt yenileme yapabilir, fakat ders, sınav ve proje hakları dışında herhangi bir öğrencilik hakkından yararlanamaz.

You might be interested:  2017 Üniversite Tercihler Ne Zaman?

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Tezsiz yüksek lisans nasıl yapılır?

Nasıl başvurabilirim? Uzaktan öğretim tezsiz yüksek lisans başvuruları, akademik takvimde belirtilen tarihler arasında (basvuruyld. anadolu.edu.tr) adresinden alınır. Başvuru sonuçları ilgili enstitü tarafından ilan edilir.

Tezsiz yüksek lisans yapınca ne olur?

Tezsiz yüksek lisans, genellikle iş hayatında terfi vs. elde etmek isteyenlerin tercih ettiği, akademisyenlik dışı amaçlar için tercih edilen yüksek lisans eğitimidir. Lisans mezunu olduktan sonra ilgili alanda ya da başka alanda akademik seviyede eğitimin uygulamaya dönüştürülmesinin hedeflendiği lisansüstü eğitimdir.

Tezsiz yüksek lisans ALES istiyor mu?

Bunun dışındaki tezli yüksek lisans programları, doktora, sanatta yeterlik başvuruları, akademik personel başvuruları gibi tüm başvurularda gereklidir. Tüm devlet ve vakıf üniversitelerinin tezsiz yüksek lisans programları için ALES şartı kaldırılmıştır.

Tezsiz yüksek lisans akşam mı?

Tezsiz yüksek lisans pratiktir. Kısa sürede biter. Çoğu üniversitede 2 yarıyılda veya en çok 3 yarıyılda bitmektedir. Tezsiz yüksek lisansın bir diğer avantajı da dersleri akşam saatlarinde yapıldığı için iş hayatınızla birlikte sürdürmenin mümkün olmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector