Okuyucular soruyor: Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Nasıl?

Ahmet Yesevi Üniversitesi YÖK denkliği var mı?

Evet. Diplomalarımız YÖK tarafından tanınmaktadır. Ayrıca bir denklik işlemi yapmak gerekmez.

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim mi?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde eğitim -öğretim internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle verilmektedir. Ücretlidir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans nerede?

Eğitim, ara sınavlar ve ödevler tamamen internet üzerinden yürütülmekte, final ve bütünleme sınavları ise kimlik kontrollü olarak Ankara, İstanbul ve Kazakistan ‘ın Türkistan şehrindeki Üniversite yerleşkesinde eş zamanlı olarak yüz yüze sınıf ortamında yapılmaktadır.

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi kime ait?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetlerinin uluslararası, özerk statüye sahip, ortak devlet üniversitesidir.

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi ücretli mi?

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde eğitim-öğretim internete dayalı uzaktan eğitim sistemiyle verilmektedir. Ücretlidir.

Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüksek Lisans kaç para?

Ales ve Yds şartı aranmıyor. Yesevi Üniversitesi yüksek lisans ücretleri 2017-2018 eğitim öğretim yılı için dönemlik 3000 TL. Eğer memursanız %20 indirim alabilirsiniz.

Ahmet Yesevi Üniversitesi ne zaman kuruldu?

1991

Yüksek lisans yapmak için ne lazım?

4 yıllık bir lisans programı bitiren ve gerekli koşul ile şartları tamamlayan kişiler yüksek lisans yapma hakkına sahip olurlar. Özellikle ALES sınavından en az 55 puan almak ile beraber, aynı zamanda yabancı dil yeterliliği gerekmektedir.

You might be interested:  Staj Parası Ne Zaman Yatar Üniversite?

Tezsiz yüksek lisans diploması ne işe yarar?

Tezsiz yüksek lisans, genellikle iş hayatında terfi vs. elde etmek isteyenlerin tercih ettiği, akademisyenlik dışı amaçlar için tercih edilen yüksek lisans eğitimidir. Lisans mezunu olduktan sonra ilgili alanda ya da başka alanda akademik seviyede eğitimin uygulamaya dönüştürülmesinin hedeflendiği lisansüstü eğitimdir.

YBS mezunları hangi alanlarda yüksek lisans yapabilir?

Yüksek Lisans: Dört yıllık lisans öğrenimini başarıyla tamamlayan mezunlarımız, yurtiçindeki veya yurtdışındaki üniversitelerin ilgili bölümlerinde yüksek lisans yapabilmektedirler. Yüksek lisans alanları yönetim bilişim sistemleri olabildiği gibi işletme veya bilişim teknolojileri de olabilmektedir.

Prof Dr Cengiz Tomar kimdir nerelidir?

1970 yılında Üsküdar’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Üsküdar’da tamamladı. 1988 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü lisans eğitimini 1992 yılında tamamlayarak mezun oldu.

Hoca Ahmet Yesevi kimdir vikipedi?

Tarihte bilinen ilk büyük Türk mutasavvıfı unvanını taşır. Tam adı: Ahmed bin İbrâhim bin İlyâs Yesevî idi. Yesevîlik adı verilen tasavvufî akımının mimârı olan “Hazret-i Türkistan” nâmıyla da meşhur “Hâce Ahmed Yesevî ” müridi Hacı Bektaş Veli gibi bir İslâm âlimidir.

Hoca Ahmet Yesevi nerede doğmuştur?

Sayram, Kazakistan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector