Okuyucular soruyor: Eğitim Fakültesi Mezunları Hangi Memurluklara Başvurabilir 2016?

Eğitim fakültesi mezunları hangi memurluklara başvurabilir 2020?

İşte eğitim fakültesi mezunlarının öğretmenlik dışında başvurabileceği memurluklar …

 • Gümrük muayene memuru.
 • Gümrük muhafaza memuru(boy vb öze lşartları var)
 • Postane memurluğu.
 • Üniversitelerde memurluklar.
 • Her hangi bir özellik istemeyen tapu kadarstro memurlukları
 • Vergi daireleri.
 • Belediyeler.

Eğitim fakültesi mezunları hangi KPSS’ye girer?

KPSS Öğretmenlik Sınavı Hakkında. KPSS -Öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen tüm adayların girmesi gereken sınavdır. Eğitim Fakülteleri ve Fen Edebiyat Fakültelerinden mezun olan adaylar bu sınava girebilir.

Eğitim fakültesinde ne olunur?

Eğitim fakültesi, içerisinde Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Coğrafya, Tarih, Din Kültürü şeklinde alanlarına ayrılan öğretmenlik mesleğini içerir. Sayısal okuyorsan Matematik ve Fen bölümlerini, eşit ağırlık ya da sözeldeysen Türkçe, Coğrafya ve Tarih gibi bölümleri tercih edebiliyorsun.

Bir öğretmen nerelerde çalışabilir?

Öğretmenlerin Çalışma Alanları Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda, Özel kolejlerde, Türk Silahlı Kuvvetlerinde, Özel dershanelerde çalışabilirler.

KPSS memurluğa kimler başvurabilir?

Orta öğretim, ön lisans ve lisans programlarından diploma ile mezun olan kişiler, KPSS ‘ye başvurabilme şansına sahip olmaktadır. A ve B grubu olmak üzere iki farklı kadroya tanımlanan KPSS sınavı adayları, eğitim şartlarını taşıdığı takdirde başvuru yapabilmektedir.

You might be interested:  Üniversite Staj Defteri Nasıl Yazılır?

Lisans mezunu hangi memur olabilir?

Ön lisans mezunları için KPSS sınavının sonucuna göre bu kişiler, KPSS P93 puanı ile düz memur kadrolarına başvurabilmektedirler. Lisans mezunları için ise KPSS sınavının sonucuna göre bu kişiler, KPSS P3 puan türü ile merkezi yerleştirmeden düz memurluk kadrolarına başvurabilmektedirler.

2021 Lisans KPSS Ne Zaman?

2021 KPSS sınavı ne zaman? Kamu Personel Seçme Sınavı ( KPSS ) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 1 Ağustos’ta yapıldı. KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos’ta, 2. gün oturumları 8 Ağustos’ta yapılacak. 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 15 Ağustos’ta düzenlenecek.

Özel Eğitim Öğretmeni hangi kpss’ye girer?

Özel Eğitim Öğretmenliği (SÖZ) lisans programı mezunlarının KPSS -2: KPSS121 (Ortalaması) Başarıları

Felsefe grubu öğretmenliği hangi puan türü ile atanır?

Felsefe grubu öğretmenliği bölümü eşit ağırlık puan türü ile öğrenci almaktadır.

Eğitim fakültesinde kaç bölüm var?

Çağdaş öğretim ve araştırma teknolojilerinden yararlanan Eğitim Fakültesi, uluslararası kuruluşlarla işbirliği içinde uluslararası araştırma projelerinde de etkin olarak yer almaktadır. Eğitim Fakültesinde altı bölüm bulunmaktadır.

Eğitim fakültesi kaç yıl?

Şu an her üniversite 4. sınıf öğrencilerine formasyon veriyor ve o fakülteler 4 yılda formasyonlu bir biçimde mezun veriyor. Yani bizler öğretmen olabilmek için Eğitim Fakültesi ‘nde 5 yıl okurken, amacı öğretmen yetiştirmek olmayan fakültelerin öğrencileri 4 yılda öğretmen olarak mezun oluyor.

Eğitim Bilimleri bölümü ne demek?

Eğitim bilimleri alanı okul yönetimi, eğitim programlarının geliştirilmesi, eğitimde ölçme ve değerlendirme yapılması gibi alanlarda öğrenci yetiştiren bir bölümdür.

Öğretmen ne mesleği yapar?

Öğretmen, toplumun eğitim hedefleri doğrultusunda bireylere eğitim ve öğretim sunmakla görevli kişiye verilen mesleki ünvandır. Türk Dil Kurumu sözlüğünde, ‘ Mesleği bilgi öğretmek olan kimse’ olarak tanımlanan öğretmenlik, alan eğitimi ve pedagojik formasyon gibi süreçlerin ardından edinilebilen bir meslektir.

You might be interested:  Aday Öğretmen Sınavı Ne Zaman 2016?

Yeni mezun öğretmen ne yapmalı?

Yeni mezun öğretmenlere ipuçları

 1. Organize olun. Öğretmenlerin her gün ilgilenmek zorunda kaldığı kağıt, defter ve dijital dokümanların sayısı oldukça fazla.
 2. Sınıf kültürü oluşturun.
 3. Diğer öğretmenlerle iletişim.
 4. Kendi profesyonel gelişim ağınızı oluşturun.
 5. Yardım isteyin.
 6. Cesur olun.
 7. Rahat olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector